Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerija kviečia teikti paraiškas dalyvauti konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“

Kokius sandorius sudarant būtina kreiptis į notarą?
123rf.com nuotr. / Verslo sutartis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau tradicija tapusiame konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė“ Ūkio ministerija ir šiemet rinks sėkmingiausiai dirbančius verslininkus ir mokslininkus, kuriems bendradarbiaujant buvo sukurti išskirtiniai ir inovatyvūs produktai ar paslaugos. Specialiu šiam konkursui sukurtu prizu konkurso laureatai bus apdovanoti per š. m. gruodžio 9 d. Vilniuje vyksiančią konferenciją „Ekonomikos transformacija: žingsnis į ateitį“.

Didinamas šalies konkurencingumas

Ūkio ministerija, organizuodama konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“, siekia paskatinti įmones, mokslo ir studijų institucijas bei kitas organizacijas kurti ir diegti inovacijas, skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, taikomųjų mokslinių tyrimų plėtrą ir jų pritaikymą versle.

„Dedame pastangas, kad Lietuva pasaulyje konkuruotų inovatyviais sprendimais“, – pasakojo ūkio viceministras Marius Skarupskas.

„Siekdami konkuruoti pasaulinėse rinkose, privalome daugiau dėmesio skirti ilgalaikę naudą šaliai galinčiam atnešti verslui, derinančiam ilgalaikę verslo ir mokslo patirtį. Dedame pastangas, kad Lietuva pasaulyje konkuruotų inovatyviais sprendimais, – sakė ūkio viceministras Marius Skarupskas. – Ūkio ministerija, organizuodama konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2014“, nori įvertinti efektyvų verslo ir mokslo bendradarbiavimą ir taip paskatinti kurti ir diegti inovacijas versle.“

Apdovanojimas – ilgų darbo metų įvertinimas

Praėjusiais metais konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2013“ nugalėtoja tapusi UAB „Baltic Orthoservice“ šiandien yra viena iš savo rinkos lyderių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Rinkodaros vadove įmonėje dirbančios Vilmos Launikonienės teigimu, laimėjimas Ūkio ministerijos organizuotame konkurse suteikė pasitikėjimo ir paskatino įmonę dar glaudžiau bendradarbiauti su mokslo visuomene.

„Laimėjimas mums parodė, kad pagaliau buvo įvertintos ne tik mūsų pačių, bet ir mūsų partnerių pastangos ir sunkus darbas. Juk kai šitiek triūso reikalavęs darbas yra įvertinimas, – džiaugiasi visa įmonė. Kartu parodėme ir pavyzdį, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas gali būti naudingas“, – pasakojo įmonės ir su ja bendradarbiavusių mokslininkų sėkme besidžiaugianti V. Launikonienė.

Paprašyta trumpai apibūdinti praėjusių metų Ūkio ministerijos organizuoto konkurso dėmesio sulaukusią kulkšnies ir pėdos ortopedinių įtvarų liniją „Easy Walk“, „Baltic Orthoservice“ rinkodaros vadovė teigė, kad visų pirma tai produktas, palengvinantis fizinių problemų turinčio žmogaus kasdienybę.

„Šios linijos produktai sukurti naudojant anglies pluoštą, kuris patį įtvarą paverčia labai lengvu ir itin patogiu. Įtvaras netgi leidžia išgauti spyruokliavimo efektą, kuris labai palengvina jį dėvinčio žmogaus vaikščiojimą“, – didžiausius linijos „Easy Walk“ privalumus vardijo V. Launikonienė.

2012 m. surengto konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2012“ nugalėtoja tapo UAB „Precizika Metrology“, kartu su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Fizinių ir technologijos mokslų centru sukūrusi linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą, kuri yra naudojama, kai reikia labai tiksliai išmatuoti linijinį ar kampinį poslinkį. Toks tikslumas dažniausiai pritaikomas technologiniams įrenginiams, pavyzdžiui, automatiniams metalo ar kitų medžiagų apdirbimo centrams.

Pirmąjį, dar 2011 m. organizuotą konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2011“ laimėjo lietuviškos kosmetikos gamintoja UAB „BIOK laboratorija“. Bendradarbiaudama su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ji sukūrė ir rinkai pristatė pirmąją lietuvišką dantų pastą „Ecodenta“.  

Konkurse vertinamas inovatyvumas ir konkurencingumas

Paraiškas dalyvauti šių metų konkurse gali teikti visi juridiniai asmenys: įmonės, įstaigos, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos ir kitos organizacijos. Pateiktas paraiškas vertins specialiai sudaryta komisija, kuri atsižvelgs ne tik į kiekybinius, bet ir kokybinius naujo produkto rodiklius. Dėmesys bus skiriamas verslo ir mokslo bendradarbiavimo intensyvumui, projekto veiklos rezultatams, jų inovatyvumui ir sukurto produkto ar paslaugos konkurencingumui.

Komisija taip pat atsižvelgs ir į įgyvendinto projekto finansinę naudą, sukurtų naujų darbo vietų skaičių.

Norintieji dalyvauti konkurse kviečiami pateikti užpildytas paraiškos formas iki 2014 m. lapkričio 26 d. (imtinai) el. pašto adresu vmb@ukmin.lt. Papildomą informaciją ir paraiškos formą rasite adresu www.ukmin.lt/partneryste.

Parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką