Ūkio ministerijos apdovanojimais įvertintos sėkmingai veiklą vystančios įmonės

Ūkio ministras Rimantas Žylius iškilmingos ceremonijos metu apdovanojo labiausiai šalies verslui ir ūkio plėtrai nusipelniusias įmones. Kasmet Ūkio ministerijos organizuojama Verslo diena skirta padėkoti verslininkams už jų indėlį į šalies ekonomiką.
Įteikti apdovanojimai už nuopelnus verslui
Įteikti apdovanojimai už nuopelnus verslui / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Pagrindinė šalies ekonomikos varomoji jėga yra smulkusis ir vidutinis verslas. Nors nuolat kintanti verslo aplinka, didėjanti konkurencija reikalauja pastangų išlikti kiekvienam verslui, tačiau kartu matome, kad tai paskatina verslininkus tobulėti, siekti naujų tikslų, priimti drąsius sprendimus. Augantis eksportas, didėjantis investicijų skaičius, kuriamos naujos darbo vietos tik dar kartą patvirtina, kad Lietuvos verslas yra gyvybingas, inovatyvus, paremtas nestandartiniais sprendimais ir gebantis konkuruoti su kitomis pasaulio rinkomis“, – vakaro metu kalbėjo ūkio ministras Rimantas Žylius.

Šiais metais įmonės ar asmenys kandidatavo į 9 nominacijas. Ūkio ministerija gavo 86 paraiškas, kurios buvo vertinamos Ūkio ministerijos apdovanojimų komisijos. Iš geriausiai kriterijus atitikusių įmonių buvo sudaryti kiekvienos nominacijos trejetukai. Laimėtojus rinko Ūkio ministerijos apdovanojimų vertinimo komisija, taip pat dalį balsų lėmė visuomenės nuomonė

Pirmoji nominacija „Verslo pirmokas“ buvo skirta neseniai pradėtam verslui apdovanoti. Apdovanojimas įteiktas UAB „Uoga uoga“, nuo 2011-ųjų rinkai pasiūliusiai išskirtinę kosmetiką, gaminamą tik iš natūralių sudedamųjų dalių. Šiuo metu UAB „Uoga Uoga“ didina apyvartą ir planuoja intensyvią plėtrą į užsienio rinkas.

Visuomenėje puikiai žinoma edukologė, keturių vaikų mama ir 5 vaikų darželių vadovė Austėja Landsbergienė apdovanota už sėkmingą VšĮ Vaikystės sodo veiklą. Jai įteiktas apdovanojimas nominacijoje „Versli ir sėkminga“.

Nominacija „Jaunas ir verslus“ buvo skirta apdovanoti jauną verslo talentą, sėkmingai įgyvendinusį verslo idėją. Juo tapo Kristoforas Akromas, UAB „Ad Fingers“ direktorius, kurio vadovaujama įmonė kuria interneto komunikacijos tobulinimo įrankius. Šiuo metu UAB „Ad Fingers“ augimas siekia daugiau nei 50 proc., įmonėje dirba jauni žmonės, iš kurių didelė dalis – grįžusieji iš emigracijos po baigtų studijų.

„Lietuvą garsinančiu turizmo projektu“ pripažintas TŪB „Rinkuškiai“ projektas „Alaus kelias“. Įkurtas restoranas „Alaus kelias“ teikia turistų maitinimo paslaugas, rengiamos edukacinės ekskursijos alaus gamykloje, organizuojamos edukacinės alaus gamybos ir degustavimo ekskursijos.

Nauja nominacija „Socialinio verslo inovatoriai“ atsigręžė į kompanijas, kurių misija – spręsti socialines ar aplinkos apsaugos problemas ir įgyvendinti socialines inovacijas. Už tai, kad atidarė pirmąją ir vienintelę socialinę maisto parduotuvę Lietuvoje, buvo įvertinta VšĮ „Sočiai“.

„ES sparnai“ apdovanojimą už sėkmingai investuotas Europos Sąjungos (ES) administruojamas lėšas pelnė  2011 m. viduryje įsteigta UAB „Sveikatingumo projektai“. Įmonės iniciatyva, gavus ES investicijas, atidaryti pirmieji du „TakeWay“ restoranai Vilniuje, kiek vėliau – ir trečiasis „TakeWay“ restoranas Kaune.

Nominacija „Inovatyvių sprendimų lyderis“ Ūkio ministerijos apdovanojimu už naujo produkto sukūrimą, patobulintą gamybos, logistikos, rinkodaros bei vadybos procesą įvertinta UAB „EVP International“. Įmonė sukūrė ir aktyviai plėtoja tarptautinių atsiskaitymų sistemą www.mokejimai.lt.

Pirmaujanti fleksografinė spaustuvė Baltijos šalyse UAB „Aurika“ apdovanota nominacijai „Drąsios investicijos“. 2011 metais investavusi 12,5 mln. Lt nuosavų piniginių lėšų UAB „Aurika“ atidarė naują lanksčių pakuočių gamybos padalinį Kaune. 2012–2013 m. numatyta papildomai investuoti daugiau kaip 10 mln. Lt piniginių lėšų techninei bazei stiprinti ir žmogiškiesiems ištekliams vystyti.

Už „Tvirtą žingsnį į eksporto rinkas“ apdovanota UAB „Mantinga“ – viena didžiausių šaldytų duonos ir pyrago gaminių įmonių Baltijos šalyse. Įmonė įvertinta už 25 proc. eksporto augimą praėjusiais metais. Iš viso įmonės gaminiai eksportuojami į 30 pasaulio šalių.

Ūkio ministerija ir Kokybės taryba, siekdamos paskatinti įmones įgyvendinti veiksmingos kokybės vadybos metodus, didinti lietuviškų gaminių konkurencingumą Europos ir pasaulio šalyse, renginio metu taip pat įteikė Nacionalinio kokybės prizo apdovanojimus. Nacionaliniame kokybės prizo konkurse šalies įmonės įvertintos pagal devynis kriterijus, apimančius valdymo kokybę, klientų, darbuotojų poreikių patenkinimą, procesų valdymą, verslo rezultatus ir kitas sritis. Didelių įmonių kategorijoje (daugiau kaip 250 darbuotojų) apdovanojimą pelnė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, vidutinių įmonių kategorijoje (mažiau kaip 250 darbuotojų) apdovanojimą pelnė A. Žilinskio ir ko UAB, o mažų įmonių (mažiau kaip 50 darbuotojų) laimėtoju pripažinta UAB „HANSAB“.

Renginio „Verslo diena“ pabaigoje apdovanoti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos laimėtojai. Laimėtojais pripažinti du projektai: VšĮ „Versli Lietuva“ projektas „Konkurencingumo centras“, kurio tikslas – sukurti ir įgyvendinti konkurencingumo vertinimo ir stebėjimo sistemą, leisiančią vertinti Lietuvos atskirų įmonių konkurencingumo lygį, ir Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje įgyvendintas projektas „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“, kurio tikslas – kurti būtinas sąlygas plėtoti įmonių socialinę atsakomybę Lietuvoje ir skatinti įmones savo veikloje taikyti jos principus. Šis projektas pateko tarp trijų geriausių, pateiktų nominacijai „Atsakingas verslas“, ir turi realią galimybę laimėti Europos apdovanojimą.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų laimėtojai bus paskelbti 2012 m. lapkričio 15 d. iškilmingame apdovanojimų renginyje Kipre.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką