Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministras Evaldas Gustas: „Baltarusija ir Kazachstanas mūsų krovinius dar įsileidžia“

Ūkio ministras Evaldas Gustas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ūkio ministras Evaldas Gustas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Vyriausybėje rinkosi atsakingų ministerijų ir institucijų atstovai, jie aptarė Rusijos draudimus įvežti maisto produktus. Ūkio ministras Evaldas Gustas teigė, kad bus prašoma Europos Komisijos (EK) paramos. Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijų atstovai įpareigoti aktyvinti derybas su trečiosiomis šalimis, o Žemės ūkio ministerija ruošiasi pradėti intervencinius pirkimus. Mokesčių mažinimas žemdirbiams ir gamintojams kol kas nesvarstomas.

„Pasitarimo tikslas buvo pasikeisti duomenimis ir statistika, informacija, kaip buvo reaguota į buvusias krizes, ir pasitarti, kokios naujos priemonės bus taikomos reaguojant į ekonomines sankcijas. Visos susijusios institucijos Ūkio ministerijai turi teikti naujas priemones. Visi pasiūlymai bus apibendrinti ir pateiktas veiksmų planas“, – sakė Ūkio ministras.

Finansų ministerija įvertins galimus finansinius praradimus ir paruoš kreipimąsi į Europos Komisiją dėl kompensacijų.

Pasak atostogaujantį ministrą pirmininką pavaduojančio E.Gusto, Finansų ministerija įvertins galimus finansinius praradimus ir parengs kreipimąsi į Europos Komisiją dėl kompensacijų.

Užsienio reikalų ministerija įpareigota sušaukti neeilinę Žemės ūkio ministrų tarybą. Muitinės departamentas įpareigotas teikti operatyvią informaciją apie prekių srautus.

Trečiadienį ministras pirmininkas kviečia pasitarimą kartu su prekybos tinklų ir perdirbėjų atstovais.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė, kad Rusijos sankcijos labiausiai palies pieno sektorių: „Situacija nėra tragiška, nes įmonės pasimokė iš ankstesnių sankcijų. Tai gali paliesti tik atskiras įmones. Planuojama susitikti su pieno ir mėsos perdirbėjais. Pasirašiau laišką Europos Komisijai, kuriame prašome intervencinių supirkimų. Valstybė iš savo lėšų supirktų prekes, kurias galima sandėliuoti. Pardavę pinigus turėtume grąžinti Europos Komisijai. Tikimės sulaukti pritarimo. Į Briuselį jau ketvirtadienį vyksta Lietuvos atstovai.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginija Baltraitienė

Sunkiausias laikotarpis bus 2–3 mėnesiai. Manau, kad šitą problemą mes galime suvaldyti, – sakė V.Baltraitienė.

Ji ragino gamintojus pereiti prie ilgiau negendančios produkcijos – sūrių ir pieno miltelių. „Manome, kad sunkiausias laikotarpis bus 2–3 mėnesiai. Manau, kad šitą problemą mes galime suvaldyti“, – prognozavo V.Baltraitienė.

Pirmadienį Žemės ūkio ministerijoje organizuojamas susitikimas su gamintojais, iš kurių tikimasi išgirsti, kokios pagalbos reikia. „Kalbame apie ritualinį skerdimą. Žemės ūkio ministerija tam jau yra pritarusi, laukiame teigiamos Vyriausybės išvados“, – nurodė ministrė.

E.Gustas atkreipė dėmesį, kad nėra taip paprasta įvertinti nuostolius. Preliminarūs skaičiavimai turėtų būti pateikti po savaitės. Ekonominės raidos prognozės bus pateiktos rugsėjo pradžioje. Įmonių nuostoliai priklausys ir nuo jų galimybių persiorientuoti.

Ūkio ministras sakė, kad Vyriausybė kol kas nesvarsto mažinti mokesčių žemdirbiams ir gamintojams. Jis taip pat nurodė, kad Baltarusija ir Kazachstanas mūsų krovinius dar įleidžia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką