Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukraina planuoja nacionalizuoti Kinijos valdomą lėktuvų variklių gamintoją „Motor Sič“

Ukrainos institucijos ketvirtadienį paskelbė apie planus nacionalizuoti orlaivių variklių gamintoją „Motor Sič“, kurios didžioji dalis akcijų priklauso Kinijos bendrovėms.
Lėktuvas
Lėktuvas / 123RF.com nuotr.

Šis žingsnis greičiausiai padidins įtampą santykiuose su Pekinu, tačiau jį palankiai įvertino pagrindinis Kijevo sąjungininkas Vašingtonas, kuris neseniai įtraukė Kinijos investuotoją „Skyrizon Aviation“ į savo juodąjį sąrašą.

„Priimtas sprendimas grąžinti „Motor Sič“ Ukrainos tautai“, – po Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžio paskelbė jos vadovas Oleksejus Danylovas.

Nacionalizavimo procesas „įvyks netrukus, taikant teisinę procedūrą“, pranešė O.Danylovas, nepateikdamas išsamesnės informacijos.

Pastaraisiais metais kelios Kinijos įmonės, įskaitant „Skyrizon Aviation“, įsigijo 75 proc. „Motor Sič“ akcijų, teigia vyriausybės šaltinis, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax“.

JAV prekybos departamentas sausį įtraukė į „Skyrizon Aviation“ į juodąjį sąrašą ir pareiškė, kad bendrovės „grobuoniškos investicijos ir technologijų įsigijimai Ukrainoje kelia nepriimtiną pavojų, kad galiausiai įsigytos technologijos bus panaudotos kariniais tikslais Kinijoje“.

„Motor Sič“ gamina sraigtasparnių ir orlaivių variklius, įskaitant variklius dideliems komerciniams lėktuvams, kuriuos Kinija kuria, bet dar nėra sukaupusi praktinės patirties ir žinių bazės, leidžiančios užtikrinti reikalingą gamybą šalies viduje.

„Motor Sič“ taip pat gamina variklius, kuriuos galima naudoti sparnuotosioms raketoms ir bepilotėms skraidyklėms.

Jungtinės Valstijos, palaikiusios Kijevą po Rusijos remtų sukilimų Rytų Ukrainoje, jau seniai neigiamai vertina Kinijos investicijas į „Motor Sič“ ir, pasak vietos žiniasklaidos, iškėlė šį klausimą uždaruose posėdžiuose su Ukrainos pareigūnais.

Ukraina sausį paskelbė sankcijas „Skyrizon Aviation“, kai JAV įtraukė bendrovę į savo juodąjį sąrašą. Pasak naujienų agentūros „Interfax“, Pekinas pasmerkė šį žingsnį.

Ukrainos žvalgybos tarnybos prašymu „Motor Sič“ akcijos buvo įšaldytos nuo 2018 metų, kol buvo atliekamas tyrimas dėl strateginės reikšmės turto pardavimo užsienio įmonėms.

Kinijos investuotojos pernai gruodį pradėjo tarptautinį arbitražo procesą prieš Ukrainą, siekdamos prisiteisti 3,5 mlrd. JAV dolerių žalos atlyginimo ir palūkanų dėl investicijų į „Motor Sič“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius