Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 7d. 14:01

Unikalūs lietuvių šokolado gaminiai paplitę nuo Amerikos iki Mongolijos

„Chocolate Naive“: nuoširdus naivumas sukūrė aukso vertą šokoladą
„Chocolate Naive“: nuoširdus naivumas sukūrė aukso vertą šokoladą

Druskininkuose veikianti įmonė UAB „Mulate“, gaminanti aukščiausios klasės šokoladą, yra gerai žinoma dėl savo projekto „Chocolate Naive“. Įmonė yra viena iš pasaulinės šokolado rinkos vedlių, kurianti inovatyvius šokolado gaminius bei eksportuojanti juos visame pasaulyje. Įmonės direktorius Domantas Užpalis pasakoja, kad tarptautinėje rinkoje, kaip ir Lietuvoje, galioja tos pačios taisyklės – gaminys nebus perkamas, jei pirkėjo nesudominsi originalumu.

Įmonė taikosi prie skirtingų poreikių

Šiandien bendrovė eksportuoja apie 70 proc. savo produkcijos į daugiau nei 20 pasaulio šalių. Didžiausios eksporto rinkos yra Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Japonija. „Taip pat dirbame ir visoje Europoje. Mūsų gaminių galima rasti net Mongolijoje“, – papildo pašnekovas.

Atstovas pastebi, kad nors poreikiai kiekvienoje šalyse šiek tiek skiriasi, įmonė stengiasi kurti universalius gaminius, kurie tiktų tiek europiečiams, tiek amerikiečiams, tiek azijiečiams. „Bandome suvienodinti savo gaminius, kad jų nereikėtų pritaikyti kiekvienai šaliai individualiai“, – pardavimo strategiją aiškina direktorius.

„Žinoma, konkurenciją jaučiame nuolat, bet mes stengiamės eiti į priekį ir nesidairyti į kitus. Labai svarbu visus konkurentus nurungti savo unikalumu – tada konkurencija sumažėja iki minimumo. Nors kitos įmonės bando su mumis konkuruoti, mes patys nekonkuruojame, o tiesiog darome tai, ką išmanome geriausiai – gaminame gerą šokoladą ir tarptautinėje rinkoje save pristatome kaip tikro lietuviško šokolado gamintojus“, – pasakoja pašnekovas.

D. Užpalis teigia, kad eksportuoti galima tik tada, jei verslininkas yra užtikrintas dėl savo produkto kokybės. „Jeigu produktas yra vertas eksporto, tuomet visi kiti žingsniai yra labai aiškūs. Mūsų kontaktai mezgėsi palengva – tiek per parodas, tiek per asmeninius ryšius. Dirbame jau septynerius metus, per kuriuos sukūrėme vieną didžiausių užsienio partnerių tinklų tarp Lietuvos maisto gamintojų“.

"Chocolate naive" produkcija
"Chocolate naive" produkcija

Komanda veikia kaip vienas kumštis

Verslininkas pasakoja, kad imtis tarptautinės prekybos buvo nuspręsta įvertinus lietuviškos rinkos potencialą. „Nuo įmonės įsikūrimo pradžios daugiausiai dėmesio skiriame tarptautinei plėtrai. Mūsų rinkos dydis ir perkamoji galia buvo pagrindinis faktorius, kodėl pasirinkome būti eksportuojančia kompanija“. Praplėsti savo eksportą ir supažindinti pasaulį su įmonės veikla ir lietuviška gamyba leidžia įvairūs projektai, papildo D. Užpalis. „Labai džiaugiamės, kad pavyko pasinaudoti tokiomis Ūkio ministerijos administruojamomis Europos Sąjungos (ES) investicinėmis priemonėmis kaip „Naujos galimybės“, pagal kurią teikiamas finansavimas dalyvavimui tarptautinėse parodose užsienyje“.

Šiuo metu visas įmonės kolektyvo dėmesys yra sutelktas į naujosios šokoladų kolekcijos pristatymą ir platinimą, kuriami ir nauji gaminiai. „Mūsų ateities planai keičiasi priklausomai nuo aplinkybių, todėl planuojame atsargiai ir pamatuotai. Norime išlikti originaliu gamintoju, kuris viską daro su meile ir užsidegimu“, – teigia D. Užpalis.

Projekto partnerio nuotr./Unikalūs lietuvių šokolado gaminiai paplitę nuo Amerikos iki Mongolijos
Projekto partnerio nuotr./Unikalūs lietuvių šokolado gaminiai paplitę nuo Amerikos iki Mongolijos

Plėsti savo komandos šiuo metu įmonė neplanuoja, nes, pasak pašnekovo, norima išlaikyti daug metų vieningai dirbantį kolektyvą, kuris yra raktas į verslo sėkmę. „Šiuo metu pas mus dirba 6 žmonės ir turime pačią stipriausią komandą, kuri veikia kaip vienas kumštis. Juk įmonės sėkmė priklauso nuo darbuotojų laimės“.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Siūlykite savo produktus / paslaugas užsienio rinkoms!

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikonsultuokite! Aukštos kokybės konsultacijoms eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo klausimais – priemonė EXPO KONSULTANTAS LT. Įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už konsultacijas išmokėjimo (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir INVEGA svetainėse).

Finansavimas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus – priemonė EXPO SERTIFIKATAS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose – priemonė NAUJOS GALIMYBĖS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas įmonių grupių (klasterių) veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinėms, įskaitant ekspertines, paslaugoms, narystei tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įsiliejimui į tarptautinius tinklus rengimui ir kitoms išlaidoms) – priemonė VERSLO KLASTERIS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką