Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 10d. 10:00

Unikalus vasaros pasiūlymas įmonėms - komandinės varžybos jachtomis

Buriavimas jachtomis / „Gosail.lt“ nuotr.
Buriavimas jachtomis / „Gosail.lt“ nuotr.

Jachtoje, kaip ir kiekvienoje bendrovėje, nepaprastai svarbus yra komandinis darbas ir geras vadovavimas. Įmonės, norinčios išmėginti bei sustiprinti savo komandos darnumą, šiandien turi unikalią galimybę išmėginti plaukimą regatomis – buriavimo varžybas, leidžiančias artimiau pažinti bei įvertinti vienas kitą. Ko kiekvieną kolektyvą gali išmokyti plaukimo jūroje patirtis? Apie buriavimo ypatumus ir psichologinius išbandymus jūroje 15min.lt kalbasi su kapitonu Pauliumi Kovu.

– Kuo išskirtinės yra regatos įmonėms?

– Nėra daug sporto šakų, kurios leistų taip greitai sužaisti komandinį žaidimą. Visur paprastai reikia daugiau patirties. O čia per ganėtinai trumpą laiką apmokome, ir žmonės jau patys gali valdyti jachtą, varžytis.

Mariaus Žičiaus nuotr./Paulius Kovas
Mariaus Žičiaus nuotr./Paulius Kovas

– Ar pagrindiniai buriavimo centrai yra Klaipėda ir Kaunas?

– Ilgą laiką lietuviai vykdavo pasiplaukioti Lenkijos ežeruose, o dabar, atsiradus galimybei, Baltijos jūroje buriuoja su „Gosail.lt“. Tai vienintelė lietuviška jachtų čarterių kompanija. Jie yra buriavimo pradininkai ir kol kas vieninteliai Lietuvoje.

– Ko gali išmokyti plaukimo jūroje patirtis?

– Pirmiausia, geriau ir artimiau pažinti, įvertinti vienas kitą. Visi žmonės, pakliuvę į erdvę, iš kurios nepabėgsi, greičiau atsiskleidžia.

Jeigu kartais gyvenime tenka gerai apsvarstyti, ar tam tikras žmogus ištiestų pagalbos ranką, ar būtų galima į jį atsiremti, ekstremalesnėje situacijoje viskas pasimato labai greitai – arba tas žmogus tau padeda iš karto, arba nepadeda iš viso.

Varžybų metu gana greitai pasimato, kuri komanda susišneka greičiau, yra dėmesingesnė.

Kitas dalykas – iniciatyvumas. Jachtoje, kaip ir kiekvienoje kompanijoje, yra pasiskirstoma darbais: vienas vairuoja, kiti traukia bures, trečias atlieka balasto vaidmenį ir posūkių metu šliaužioja nuo borto ant borto.

Be to, kadangi jachtos yra identiškos, varžybų metu gana greitai pasimato, kuri komanda susišneka greičiau, yra dėmesingesnė, labiau klauso to, kuris ėmėsi iniciatyvos vairuoti, ir kiek pats žmogus, kuris to ėmėsi, susitelkė į savo pareigas.

– Pagal ką kiekvienam komandos dalyviui yra paskirstomos pareigybės?

– Visi komandos nariai pasiskirsto savarankiškai. Vieni iš karto prašosi prie vairo. Kiti galbūt noriau traukia virves, o treti dar nedrįsta, jiems reikia daugiau laiko apsižiūrėti.

Lygiai taip pat, kaip ir darbinėje veikloje, viskas išsisluoksniuoja pagal tai, kiek ir koks žmogus yra pasiruošęs gyvenime prisiimti atsakomybės.

– Ar varžytis jachtomis rekomenduojate tiems kolektyvams, kurie nori geriau vienas kitą pažinti, ar tiems, kurie nori išspręsti tam tikrus vidinius nesutarimus?

– Ir tiems, ir tiems. Darni komanda, išplaukusi į jūrą, gali dar labiau sustiprinti komandinę dvasią. O kuomet tarpusavyje jau yra kažkoks nesusikalbėjimas, aš labai dažnai prašau, kad žmonės būtų suskirstyti pagal komandas į jachtas taip, kad tie, kurie nesusikalba, pakliūtų į tą pačią jachtą ir pabandytų atrasti tą susikalbėjimą dirbdami išvien.

– Po varžybų vyksta rezultatų aptarimas?

Darni komanda, išplaukusi į jūrą, gali dar labiau sustiprinti komandinę dvasią.

– Be abejo. Tai yra viena svarbiausių viso užsiėmimo dalių. Žmonės pamato, ką ir kaip jie darė, kodėl, laimėjus pirmą plaukimą, nepasisekė antrasis.

Aptarimų metu išaiškėja, kodėl nebuvo darnos, kas užkirto kelią į pergalę ir ką reikėtų (ar būtų galima) pataisyti kitų varžybų metu.

– Ar neprofesionalių buriuotojų komanda yra išleidžiama viena į jūrą ir marias?

– Tikrai ne. Lenktyninėse jachtose kartu su komanda plaukia ir 2 profesionalai, kurie kritiniu momentu gali perimti vadovavimą ir suvaldyti jachtas, todėl visuomet yra kontrolė. Visi į jachtas lipa tik su liemenėmis, būna instruktuojami saugumo paskaitos metu.

Jachtų regatos – verslo segmentui skirtas pramoginis, motyvacinis – edukacinis buriavimas, galintis trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų, priklausomai nuo kiekvienos įmonės poreikių. Gosail.lt bendradarbiauja su kapitonu P.Kovu, jis yra laisvai samdomas plaukimų vadovas. Buriavimo sezonas prasideda nuo gegužės pirmos dienos ir baigiasi spalio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką