Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uostamiesčio degalinės rado priešnuodį švieslenčių apmokestinimui

Savivaldybės leidimą pasistatyti švieslentę Klaipėdos degalinėm kainuoja 100 litų
L. Sėlenienės nuotr. / Savivaldybės leidimas pasistatyti švieslentę Klaipėdos degalinėm kainuoja 100 litų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune kilęs degalinių ir savivaldybės karas dėl švieslenčių apmokestinimo Klaipėdai, atrodo, negresia. Daugelis degalų pardavėjų uostamiestyje savo švieslenčių tiesiog nestato valstybinėje žemėje ir taip išvengia milžiniškų išlaidų už išorinę reklamą. O leidimas jų pačių valdose pasistatyti reklaminį stendą ar švieslentę Klaipėdoje kainuoja vos 100 litų.

Klaipėdoje, kaip ir Kaune, – degalinių švieslentės prilygintos išorinei lauko reklamai. Jei ji stovi valstybinėje žemėje ar ant valstybei priklausančių objektų, už kiekvieną reklamos kvadratinį metrą tenka mokėti nuo 360 iki 600 litų per metus.

Tačiau tokioms išlaidoms pasiryžusi tik viena kita Klaipėdos degalinė. Daugelis jų švieslentes yra susistačiusios savo privačiuose sklypuose, tad už galimybę reklamuotis moka simbolinę sumą.

„Daugelio Klaipėdos degalinių pilonai stovi jų privačiuose sklypuose. Norint tokiose teritorijose Klaipėdoje iškelti išorinę reklamą, tereikia sumokėti 100 litų mokestį.

Savivaldybė kiekvienam objektui skirtingai nustato laikotarpį, kiek laiko galios leidimas reklamai. Tačiau suma nepriklauso nuo to, kokio dydžio reklama“, – apie situaciją uostamiestyje pasakojo Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Armonas.

L. Sėlenienės nuotr. /Savivaldybės leidimą pasistatyti švieslentę Klaipėdos degalinėm kainuoja 100 litų
L. Sėlenienės nuotr. /Savivaldybės leidimas pasistatyti švieslentę Klaipėdos degalinėms kainuoja 100 litų

Tiesa, kažkada valstybinėje žemėje Klaipėdoje buvo kur kas daugiau švieslenčių. Ir uostamiesčio degalinių valdytojai mokėjo ne ką mažesnes rinkliavas už reklamą, nei dabar moka kauniečiai.

Daugelis degalų pardavėjų  uostamiestyje savo švieslenčių tiesiog nestato valstybinėje žemėje ir taip  išvengia  milžiniškų išlaidų už išorinę reklamą. O leidimas jų pačių valdose pasistatyti reklaminį stendą ar švieslentę Klaipėdoje kainuoja vos 100 litų. 

„Prieš kelerius metus degalinės bandė tartis su savivaldybe dėl reklamos traktuotės. Bet reklama yra reklama. Juk ir taip aišku, kad degalinių švieslentėse surašyta informacija yra pasitelkiama kliento dėmesiui pritraukti. Tai kodėl  neturime  to traktuoti, kaip  reklamos. Kodėl parduotuvės, salonai ir kitos įstaigos už savo reklaminius plakatus ar stendus valstybinėje žemėje turi mokėti, o degalinės – ne“, – situaciją vertino Klaipėdos savivaldybės vyriausias dailininkas Mindaugas Petrulis. 

Taip ir neišsireikalavę iš savivaldybės lengvatų švieslentėms, uostamiesčio verslininkai jas persikėlė į savo valdas. Degalinių tinklo „Trevena“ savininkas Algirdas Liaudanskis atvirauja  papuolantis į tokių  verslininkų sąrašą.  

„Aš, žinoma, esu, suinteresuotas, kad  savivaldybė liberaliau žiūrėtų į informaciją degalinių švieslentėse. Mano galva, tai, kas surašyta švieslentėje, tikrai ne reklama, o informacija klientui. Tačiau įtikinti atsakingų pareigūnų nepavyko. Teko ir man priimti sprendimą švieslentę statyti ne valstybinėje žemėje, o degalinei suformuotoje teritorijoje. Taip išvengiau tūkstantinių išlaidų už reklamą“, – pasakojo A.Liaudanskis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką