Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 08:52

Užimtumo tarnyba: investicijos Molėtuose ir Šiauliuose padidins gyventojų užimtumą

Žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams paskatino įmonių plėtrą regionuose. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai su bendrovėmis „Teltonika EMS“ „ir „Vilmers“ pasirašius stambaus investicinio projekto sutartis, verslininkai planuoja sukurti 784 naujas darbo vietas Šiauliuose ir Molėtuose, pranešė Užimtumo tarnyba.
Darbas, karjera
Darbas, karjera / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Darbas Verslas

Bendrovė „Teltonika EMS“ technologijų centre Molėtuose įrengs administracines, gamybines patalpas ir laboratorijas bei planuoja sukurti apie 480 naujų darbo vietų. Čia bus projektuojami ir gaminami moderniausi telemedicinos prietaisai ir aukščiausiomis technologijomis paremta tinklo įranga.

Šios įmonės atstovai, rugpjūtį dalyvavę renginyje Molėtuose, miesto gyventojams ir svečiams pristatė naujienas apie statomą „Teltonika“ technologijų centrą ir karjeros galimybes.

„Šiemet su UAB „Teltonika EMS“ aptarėme, kokie bus reikalingi darbuotojai, kokios būtų tinkamos Užimtumo tarnybos paslaugos ir užimtumo priemonės, kuriomis įmonė galėtų pasinaudoti. Sutarta, kad laisvos darbo vietos Technologijų centre Molėtuose, kurių bus vis daugiau, bus skelbiamos ir Užimtumo tarnybos duomenų bazėje, – kalbėjo Molėtų klientų aptarnavimo skyriaus vedėjas Rimvydas Kazlas.

Šiuo metu vysta „Teltonika“ technologijų centro statybos. Tikimasi, kad centras savo veiklą pradės šių metų rugsėjį. Darbuotojai samdomi etapais, o didžiausia atranka vyks šių metų antrąjį ketvirtį. 20 būsimų centro darbuotojų jau dirba ir kartu mokosi Vilniuje.

Kaip sakė R.Kazlas, artėjant centro atidarymui, kontaktai su įmone bus vis dažnesni. Nuolat bus siūlomos ne tik tarpininkavimo įdarbinant paslaugos, bet ir remiamojo įdarbinimo priemonės.

„Teltonika“ technologijų centras darbui Molėtuose ieško aukštos kvalifikacijos specialistų – inžinierių (proceso, kokybės kontrolės, inžinieriaus-konstruktoriaus, techninės kontrolės (įėjimo kontrolė), techninės kontrolės (išėjimo kontrolė) ir elektronikos prietaisų remonto), operatorių (paviršinio plokščių montažo, vizualinės kontrolės, projektų paruošimo, selektyvinio litavimo), elektronikos prietaisų surinkėjo – montuotojo, elektronikos prietaisų testuotojo, elektronikos prietaisų surinkėjo – pakuotojo, robotinių sistemų operatoriaus, sandėlio ir vidinės logistikos koordinatoriaus, inžinieriaus-technologo.

Be to, minkštųjų baldų gamybos įmonė „Vilmers“ plečia savo veiklą – statys gamyklą ir sukurs 304 naujas darbo vietas Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).

„Su įmonės atstovais aktyviai bendradarbiaujame dėl kvalifikuotos darbo jėgos poreikio patenkinimo ir galimybių įdarbinti asmenis pagal pameistrystės programą. Įmonei nuolat reikalingi kvalifikuoti darbuotojai gamyboje – apkalėjai, siuvėjai ir staliai sukalėjai. Pernai „Vilmers“ bendrovėje padėta įsidarbinti dvidešimt vienam mūsų klientui“, – sakė Užimtumo tarnybos Šiaulių miesto 2-ojo skyriaus vedėja Jolanta Mikšionytė.

Nuo 1997 metų baldus gaminančioje „Vilmers“ įmonėje dirba beveik 500 darbuotojų. Naujai statomai gamyklai bus reikalinga dar apie 300 kvalifikuotų darbuotojų. Įmonė jau yra įdarbinusi per 100 siuvėjų, apkalėjų ir kitų profesijų atstovų. Į naujas patalpas planuojama įsikelti 2023 m. Pradėjusi veikti nauja gamykla leis per penkerius metus gamybą padidinti daugiau nei du kartus ir plėsti eksportą.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pradėtas taikyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas žaliojo koridoriaus reguliavimas sudaro palankesnes sąlygas Lietuvoje įgyvendinti stambius investicinius projektus – numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros ir paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką