Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

V.Sinkevičius: po liepos turėtų likti tik penkios valstybės įmonės

Po liepos Lietuvoje turėtų likti tik 5 valstybės įmonių statusą turinčios bendrovės – Registrų centras, „Regitra“, būsima įmonė Valstybinių miškų urėdija, Ignalinos atominė elektrinė ir dvi Žemės ūkio ministerijos pavaldžias įmones apjungsianti bendrovė, sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
Virginijus Sinkevičius
Virginijus Sinkevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ministro teigimu, valstybės įmonių skaičius mažinamas siekiant atsisakyti valstybei nesvarbių veiklų ir funkcijų, dalį jų perduodant rinkai.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime svarstė Ūkio ministerijos parengtą valstybės įmonių pertvarkos planą, galutinai dėl jo ketinama apsispręsti kitą savaitę.

„Po šios pertvarkos, po liepos 2 dienos valstybės įmonių statusą išlaikytų penkios įmonės. Manau, būtų tikslinga peržiūrėti toliau ir galbūt tokio statuso apskritai atsisakyti. Tai būtų tikrai reforma“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žurnalistams sakė V. Sinkevičius.

Vėliau jis BNS patikslino, kad po pertvarkos valstybės įmonės statusą išlaikytų Registrų centras, „Regitra“, Lietuvos urėdijas apjungsianti būsima įmonė Valstybinė miškų urėdija, Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūrą prisijungsianti Ignalinos atominė elektrinė (IAE) bei po Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ir Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „Gis-centras“ susijungimo atsirasianti įmonė.

Vyriausybei siūloma įpareigoti Krašto apsaugos ministeriją iki liepos pateikti valstybės įmonės „Infostruktūra“ pertvarkos planą, o tokį pat planą iki liepos dėl valstybės įmonės „Mūsų amatai“ turėtų parengti ir Teisingumo ministerija.

Siūloma penkias Susisiekimo ministerijai pavaldžias valstybės įmones „Oro navigacija“, Lietuvos oro uostai, Klaipėdos jūrų uosto direkcija, Vidaus vandenų kelių direkcija ir „Kelių priežiūra“ iki šių metų pabaigos pertvarkyti į akcines bendroves, o Finansų ministerijos valdomą Turto banką iki 2024 metų pabaigos – pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.

Dalies įmonių funkcijas siūloma perduoti naujai įsteigtoms viešosioms įstaigoms ar reorganizuoti sujungiant su kitomis įmonėms, o vėliau dalį jų likviduoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius