Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 23d. 11:00

V.Uspaskicho ir J.Blažytės skyrybos drebina „Vikondą“: prasidėjo rietenos dėl pinigų

„Vikondos“ ir Jolantos Blažytės valdos Kėdainiuose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Vikondos“ ir Jolantos Blažytės valdos Kėdainiuose

Viktoro Uspaskicho ir Jolantos Blažytės skyrybų aidai, atrodo, atsirito ir iki jųdviejų verslo imperijos. Pasirodė pirmieji konflikto tarp koncerno „Vikonda“ akcininkų požymiai.

Nesutarimai tarp „Vikondos“ akcininkų prasidėjo dar pavasarį, tačiau oficialūs jų pėdsakai ilgai neišlindo viešumon. Panašu, kad V.Uspaskicho vaikai Eduardas ir Julija baiminasi, jog išseks iš „Vikondos“ plaukianti pinigų upė, ir mėgina blokuoti su tuo susijusius sprendimus.

Formaliai kivirče J.Blažytė nedalyvauja – nesutarimai matomi tarp dviejų smulkesnių „Vikondos“ akcininkų: J.Blažytės ir V.Uspaskicho dukters Lauros Blažytės bei V.Uspaskicho vaikų iš pirmosios santuokos kontroliuojamos bendrovės „Edvervita“. Abi konfliktuojančios šalys apsistatė advokatais ir į detales nesileidžia. O didžiausia koncerno akcininkė J.Blažytė tvirtina, kad tai, kas vyksta, yra ne akcininkų konfliktas, o „vidiniai procesai“.

Kivirčas išlindo po kelių mėnesių

Akcininkų konflikto požymius atskleidžia dar balandžio pabaigoje įvykusio „Vikondos“ akcininkų susirinkimo duomenys. Tiesa, šio akcininkų susirinkimo dokumentai ilgai keliavo iki Registrų centro – balandžio 29 d. priimti sprendimai oficialiai įregistruoti praėjus beveik penkiems mėnesiams.

Akcininkų susirinkimo protokole matyti, kad keičiant „Vikondos“ įstatus koncerno savininkai pasidalijo į dvi stovyklas. Visuose balsavimuose dėl įstatų balsai pasidalija identiškai – 72,77 proc. prieš 27,23 proc. Pastarasis skaičius visiškai atitinka „Vikondos“ akcijų paketą, valdomą bendrovės „Edvervita“, kurią kontroliuoja du V.Uspaskicho vaikai iš pirmos santuokos.

Kad nepasitenkinimą reiškė būtent „Edvervita“, išduoda ir galutinis balsavimas dėl naujų „Vikondos“ įstatų patvirtinimo – Julijos ir Eduardo Uspaskichų valdomos įmonės delegatė akcininkų susirinkime Eglė Lauraitytė atsisakė balsuoti, taip dar sykį reikšdama nepritarimą priimtiems sprendimams.

Bijo netekti dividendų

E.Lauraitytė – advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ advokatė. Panašu, kad advokatais apsišarvavo ne tik Eduardas ir Julija Uspaskichai. Nuosavu akcijų paketu disponuojanti V.Uspaskicho ir J.Blažytės dukra Laura Blažytė savo vardu akcininkų susirinkime įgaliojo veikti „Magnusson“ kontoros vadovaujančią partnerę Ligitą Ramanauskaitę. Ir būtent ji teikė pasiūlymus, kuriems priešinosi „Edvervitos“ deleguota kita advokatė.

Pirmas kivirčo pėdsakas – „Vikondos“ akcininkų balsavimas dėl, regis, smulkaus pakeitimo koncerno įstatuose. L.Blažytės atstovė L.Ramanauskaitė pasiūlė perrašyti koncerno veiklos tikslus, išimant kelis žodžius. Tie keli žodžiai apibrėžė, kad tarp „Vikondos“ tikslų yra dividendų mokėjimas koncerno akcininkams. „Edvervitos“ atstovės E.Lauraitytės siūlymui šios dalies įstatuose neatsisakyti akcininkai nepritarė – 27,23 prieš 72,77 proc. Palaikant didžiausiai „Vikondos“ akcininkei J.Blažytei, dalis apie dividendus iš įmonės įstatų dingo.

„Edvervitos“ bandymas keisti „Vikondos“ įstatus suteikiant papildomas galias koncerno valdybai žlugo – ir vėl proporcijomis 27,23 prieš 72,77 proc.

Kad Julijos ir Eduardo Uspaskichų atstovė baiminasi, jog „Vikonda“ nebemokės dividendų, išduoda ir dokumente aprašytas dviejų priešingoms pusėms atstovaujančių advokačių dialogas.

„Eglė Lauraitytė pasiteiravo, kodėl yra naikinama bendrovės tikslo dalis, kuri numato dividendų mokėjimo tikslą, ar tai reiškia, kad nėra ruošiamasi mokėti dividendų. Ligita Ramanauskaitė nurodė, kad jei įmonė bus pajėgi, tai ir skirstys dividendus“, – rašoma dokumente.

Panašu, kad tai Eduardo ir Julijos Uspaskichų interesams atstovaujančios advokatės E.Lauraitytės neįtikino. Akcininkų susirinkimo protokole nurodoma, kad ji galutiniame balsavime dėl naujos įstatų redakcijos patvirtinimo nedalyvavo.

Kivirčas dėl pinigų – ne konfliktas?

Abi akcininkų susirinkime dalyvavusios advokatės 15min teigė negalinčios detalizuoti, kas vyksta „Vikondoje“.

„Negaliu komentuoti dėl keleto dalykų. Pirmiausiai dėl to, kad tarp advokato ir kliento yra advokato paslaptis. Net ir norėdama negalėčiau pakomentuoti jums daugiau, negu jūs matote ten parašyta“, – sakė „Edvervitai“ atstovavusi E.Lauraitytė.

Paklausta, ar jos klientai mėgino ginčyti balandį priimtus akcininkų susirinkimo sprendimus, advokatė teigė negalinti to nei patvirtinti, nei paneigti.

Panašios pozicijos laikėsi ir L.Blažytei atstovaujanti L.Ramanauskaitė. „Nelabai galiu komentuoti, kadangi tai yra advokato ir jo kliento dalykas. Tiesiog detalių negaliu atskleisti“, – teigė „Magnusson“ vadovaujanti partnerė.

Klausimas, ar tarp „Vikondos“ akcininkų prasidėjo konfliktas, taip pat liko neatsakytas.

Oficialiai dėl „Vikondos“ valdymo konfliktuoja V.Uspaskicho vaikai iš abiejų santuokų, didžiausia koncerno akcininkė J.Blažytė neteikia nei vienai, nei kitai pusei palankių pasiūlymų. Tačiau akivaizdu, kad balsuojant dėl teikiamų pasiūlymų ji stojo į savo dukters pusę.

Asmeninio archyvo nuotr./Jolanta Blažytė
Asmeninio archyvo nuotr./Jolanta Blažytė

Vis dėlto verslininkė 15min patikino, esą tai, kas vyksta „Vikondoje“, nėra akcininkų konfliktas.

„Akcininkų konflikto nėra. Visa kita – vidiniai koncerno valdymo procesai“, – tepasakė J.Blažytė.

Į klausimą, ar „Vikonda“ mokės dividendus savo akcininkams, ji neatsakė.

Žinia apie V.Uspaskicho ir J.Blažytės skyrybas pasklido šių metų vasarį, pora mėnesių prieš „Vikondos“ akcininkų susirinkimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką