-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valdininkų užpultą Vilniaus barą „Būsi trečias“ laidoti dar anksti?

Šią savaitę Vilniaus senamiesčio baras „Būsi trečias” buvo apytuštis – žmonės mano, jog dėl panaikintos prekybos alkoholiu licencijos populiari Vilniaus aludė jau uždaryta. Tačiau taip nėra. Vis dėlto baro savininkai neramiai laukia galutinio sprendimo.
Vilniaus senamiesčio baras „Būsi trečias“
Vilniaus senamiesčio baras „Būsi trečias“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Reketas Alkoholis

Apie tai, kad „Būsi trečias” barui savivaldybė dėl falsifikuotų alkoholinių gėrimų platinimo nutarė panaikinti prekybos alkoholiu licenciją, baro savininkai sužinojo ne iš sostinės valdžios atstovų, o iš žiniasklaidos.

„Mums paskambino žurnalistas ir pranešė, jog mus nori uždaryti. Alkoholio kontrolė pas mus buvo apsilankiusi prieš metus ir tada pradėjome su jais bylinėtis. Galiausiai sumokėjome beveik 6 tūkst. litų baudą ir manėme, kad tuo viskas ir pasibaigs,” – apie nemalonius praėjusio šeštadienio įvykius pasakojo baro savininkas Martynas Dacius.

Barą užtraukė akcija „Užtrauk”

M.Dacius aiškina, ką Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas vadina falsifikuotu alkoholiu: „Vykdėme visiškai neslaptą akciją, apie kurią skelbėme ir internete, ir bare. Žmogus nusiperka butelį degtinės iš baro, prie to butelio yra priklijuojamas čekis. Atsidaręs butelį, kiekvienas gali jį pagardinti įvairiomis žolelėmis: ajerais, kmynais, stumbražolėmis, cinamono lazdelėmis, džiovintomis uogomis. Tuomet butelis pastatomas į lentyną ir ten paliekamas. Po mėnesio ar dviejų ši degtinė tampa trauktine. Dėl to akcija vadinosi „Užtrauk”. Taip mus ir užtraukė.“

Anot M.Daciaus, akcija „Užtrauk” buvo labai sėkminga ir truko beveik metus. Baro savininkui sostinės savivaldybės sprendimas atrodo neteisingas ir neadekvatus: „Legaliai įsigytą degtinę pagardindavome prieskoniais – nepilstydavome slaptai iš tamsaus kampo ištraukto pilstuko. Nesakau, kad mūsų nereikia bausti, bet ši bauda neadekvati. Mano brolis tuo domėjosi ir sužinojo, kad viskas, ką darėme, yra legalu. Sužinojome, kad jo domėjimasis, pasirodo, turėjo būti raštiškas.“

Nenori atskleisti skundikės tapatybės

Baro „Būsi trečias” savininkas pasakojo, jog dažnai susilaukdavo skundų dėl neva keliamo triukšmo ir užsiminė, jog žino, kas juos įskundė: „Mus nuolat dėl visko skundė viena kaimynė.“ M.Dacius teigia, jog su kitais senamiestyje įsikūrusio baro kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis sutaria draugiškai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus senamiesčio baras Būsi trečias
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus senamiesčio baras „Būsi trečias“

Baras „Būsi trečias” veikia nuo 1995 metų. Anksčiau jis priklausė keturiems savininkams, iš kurių vienas buvo M.Daciaus tėvas. „Galiausiai savininkai barą nusprendė parduoti. Pamatęs, kad ši vieta turi perspektyvų, mano tėvas nusprendė ją nusipirkti. Kaip tik tada baigiau studijas ir nusprendžiau dirbti. Vėliau prisijungė ir mano brolis, kuris grįžo iš Anglijos. Kai čia dirba visa šeima, atsiranda pasitikėjimas. Mano brolis yra direktorius, o aš ir mano tėvas – savininkai, “ – pasakojo M.Dacius.

Jis tvirtina, jog jeigu bus nuspręsta atimti prekybos alkoholiu licenciją, šį sprendimą tikrai apskųs: „Aišku, galima atidaryti firmą kitu vardu, bet to nenorime, nes čia – ūkinė bendrija ir už viską turime atsakyti savo turtu. Visi sakė, kad esame kvaili, jog steigiame ūkinę bendriją, o ne uždarąją akcinę bendrovę. Bet mes viską darome dėl savęs, nes tai – šeimos verslas. Nors šiandien Vėlinės, bet mes dirbame, nes mums tai patinka. Bare sutikau ir savo žmoną – ji taip pat dirbo čia, už baro, bet šiuo metu augina vaiką.“

R.Šimašius piktinosi tokiu savivaldybės nutarimu: „Jei tai tiesa, tai aš garsiai ir aiškiai sakau, kad tie žmonės, kurie tą barą baudė ir uždarė, yra net ne talibai, o žemiausio lygio mulkiai. 

Susilaukė teisingumo ministro paramos

Po nemalonių šeštadienio įvykių baro „Būsi trečias“ stojo ginti ir teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Socialiniame tinkle „Facebook“ R.Šimašius piktinosi tokiu savivaldybės nutarimu: „Jei tai tiesa, tai aš garsiai ir aiškiai sakau, kad tie žmonės, kurie tą barą baudė ir uždarė, yra net ne talibai, o žemiausio lygio mulkiai. Kaip galima bandymą tarnauti vartotojams ir kūrybiškumą traktuoti kaip pažeidimą?“

R.Šimašiaus nuomone, toks sprendimas buvo neteisėtas: „Jei pažeidimas yra leisti klientui kažką su kažkuo sumaišyti, tai siųskit policiją pas mane, nes deklaruoju, kad legaliai pirktą alkoholį esu sumaišęs su legaliai savo kaime rinktais pelynais. Turiu tokio „nelegalaus” alkoholio gal 150 gramų.“

Teisingumo ministras sutiko išsamiau pakomentuoti šią situaciją.

„Tai, ką matau iš viešų šaltinių ir iš Administracinio teismo nutarties, yra iliustracija, kad daliai kontroliuojančiųjų institucijų nelabai rūpi adekvatus savo pareigų vykdymas, tikslingas mokesčių mokėtojų joms finansuoti skirtų lėšų naudojimas ir protingumo principas taikant teisę. Atitinkamai, šios įstaigos uždarymą tokiais pagrindais vertinu neigiamai“,  – 15min.lt kalbėjo R.Šimašius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus senamiesčio baras Būsi trečias
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus senamiesčio baras „Būsi trečias“

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius