Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 9d. 10:31

Vanduo plastikiniuose buteliuose parodo įmonės požiūrį į socialinę atsakomybę

Ar žinome, koks vanduo yra tinkamiausias būtent mūsų organizmui?/Nuotr. Fotolia
Ar žinome, koks vanduo yra tinkamiausias būtent mūsų organizmui?/Nuotr. Fotolia

Tik vienas žvilgsnis į įmonės biurą ar administracines patalpas išduoda realų įmonės požiūrį į socialinę atsakomybę. Tai nėra garbės raštai, sertifikatai ar stiklo skulptūrėlės, simbolizuojančios įmonės nuopelnus aplinkosaugos ar socialinės atsakomybės srityse. Dažnai besidžiaugdami dideliais pasiekimais, vis dar pamirštame mažas, bet ypač svarbias detalės - net keturiose iš penkių įmonių Lietuvoje svečiams atsigaivinti bus pasiūlytas vanduo iš plastikinių butelių.

Pasaulyje yra nemažai šalių, kurios panaudotą vandenį išvalo ir iš karto grąžina pakartotinam naudojimui. Vanduo plastikiniuose buteliuose kai kuriose pasaulio šalyse gali būti, ne mada, o būtinybė. Tačiau, kiek rasime miestų, kuriuose žmonės galėtų džiaugtis gerdami švarų, požeminį vandenį tiesiai iš čiaupo? To nėra nei Maskvoje, nei Varšuvoje, nei Berlyne.

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurios gyventojams vanduo vandentiekiu tiekiamas tiesiai iš giluminių gręžinių

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurios gyventojams vanduo vandentiekiu tiekiamas tiesiai iš giluminių gręžinių. Pagal geriamojo vandens sektoriaus lygį ir vandens kokybę esame Europos Sąjungos lyderių trejetuke. Taigi mada gerti vandenį iš plastikinių butelių atkeliavo iš šalių, kurios negali pasidžiaugti gera vandentiekio vandens kokybe.

Užuot pirkus vandenį taroje, kuriam transportuoti buvo deginamas kuras, gamybai naudojamas plastikas, atsigaivinkime vandeniu iš čiaupo, o vietoje plastikinių puodelių svečiams siūlykite stiklines

Užuot pirkus vandenį taroje, kuriam transportuoti buvo deginamas kuras, gamybai naudojamas plastikas, atsigaivinkime vandeniu iš čiaupo, o vietoje plastikinių puodelių svečiams siūlykite stiklines. Šis paprastas žingsnis padės ne tik sutaupyti ir sumažinti įmonės CO2 pėdsaką, bet ir keisti darbuotojų, įmonės svečių bei partnerių požiūrį į gamtą ir vartojimą.

5 žingsniai, kurie padės mėgautis švariu vandeniu iš čiaupo:

  1. Informuokite įmonės vadovą apie tai, kiek įmonė išleidžia lėšų vandeniui plastikiniuose (stikliniuose) buteliukuose įsigyti ir apie būdą sutaupyti (pateikti vandenį ąsočiuose).
  2. Įmonės darbuotojus kvieskite mėgautis vandeniu iš čiaupo ir taip prisidėti saugant gamtą. Skatinkite darbuotojus naudotis tik stikliniais puodeliais.
  3. Įmonės svečiams siūlykite atsigaivinti vandeniu iš čiaupo stikliniame ąsotyje (galima ąsotį puošti citrinos, apelsino reikele ar šviežia braške).
  4. Sutaupytus pinigus skirkite prasmingoms aplinkosauginėms ar socialinėms veikloms.
  5. Lankydamiesi partnerių įmonėse atsigaivinti prašykite vandens iš čiaupo.
 

Atminkite - gaivus vanduo iš ąsočio padarys didesnį įspūdį nei garbės apdovanojimai ant sienos!

SVARBU: Jei abejojate vandens kokybe atlikite vandens iš čiaupo kokybės tyrimus. Jei tyrimo rezultatai netenkina rekomenduojama įrengti vandens valymo filtrus.

www.verslasatsakingai.lt
www.verslasatsakingai.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:17
05:49

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Mamos prieš meningokoką

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką