Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 31d. 06:07

Vargas dėl laimėjimo: lošėją įmonė užblokavo, o pati įspėta dėl galimo licencijos sustabdymo

„Betsafe“ logotipas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Betsafe“ logotipas

Lošimų priežiūros tarnyba nustatė, kad „Betsafe“ valdanti „Lošimų strateginė grupė“ nepagrįstai iš žmogaus prašė papildomos informacijos duomenų išmokėjimui ir įspėjo įmonę dėl galimo licencijos sustabdymo. Nors lošėjas savo pinigus ir atgavo, pateiktas skundas jam atsirūgo – įmonė užblokavo vyro paskyrą, nepateikusi jokių papildomų paaiškinimų.

Aurelijus dar pernai liepą lošdamas „Betsafe“ laimėjo 365 eurus, tačiau šiuos pinigus gavo tik dabar. Mat vyras prašė, kad bendrovė pinigus pervestų į jo SEB sąskaitą, nors pats lėšų buvo įnešęs iš „Payseros“. Tiesa, pats vyras tvirtina, kad pervedė pinigų iš SEB banko, o ne „Payseros“.

Vykdydama pinigų plovimo prevenciją, įmonė paprašė įrodyti, kad vyras tebeturi „Paysera“ sąskaitą. Tačiau jis nesutiko, ir čia prasidėjo painiava.

Nesuprato prašymo

Kai įmonė atsisakė išmokėti vyrui laimėjimą, nesulaukusi įrodymo, kad jis tebeturi „Paysera“ sąskaitą, Aurelijus pasiskundė Lošimų priežiūros tarnybai.

„Laimėjau pinigų, norėjau persivesti juos į SEB banką, o jie reikalavo bent jau įrodymo, kad tebeturiu „Paysera“ sąskaitą“, – tikino Aurelijus.

Jis pasakojo, kad jau seniai nebenaudoja „Paysera“, galbūt nebeatsimena ir prisijungimo.

„Gal man būtų buvę paprasčiau susikurti naują paskyrą, bet pagalvojau, kad čia visiška nesąmonė. Išlošiau dukart, vieną kartą man sutiko pervesti į SEB, kai išlošiau dar, tada jau pradėjo reikalauti „Paysera“ sąskaitos“, – piktinosi vyras.

Aurelijus sakė, kad, kai Lošimų priežiūros tarnyba baigė tyrimą, jis savo pinigus atgavo, tačiau prarado galimybę lošti toliau. Štai kokį laišką iš „Betsafe“ gavo Aurelijus.

Sveiki, Aurelijau, Informuojame, jog Jūsų 2018/07/19 dienos 365.88 EUR išmokos prašymas buvo patvirtintas. Taip pat informuojame, jog Jūsų „Betsafe“ paskyra yra uždaroma visam laikui, – tokį laišką po LPT tyrimo iš įmonės gavo Aurelijus.

„Sveiki, Aurelijau, Informuojame, jog Jūsų 2018/07/19 dienos 365.88 EUR išmokos prašymas buvo patvirtintas. Taip pat informuojame, jog Jūsų „Betsafe“ paskyra yra uždaroma visam laikui vadovaujantis „Betsafe“ reglamentu: 22. Bendrovė pasilieka teisę atsisakyti sudaryti nuotolinio lošimo sutartį ir registruoti naują Lošėjo lošimų sąskaitą arba bet kuriuo metu nutraukti nuotolinio lošimo sutartį ir uždaryti Lošėjo lošimų sąskaitą, grąžindama įmokėtų pinigų likutį į Lošėjo mokėjimo sąskaitą ir / arba apriboti statymų sumas nepateikdama papildomo paaiškinimo Lošėjui“, – rašoma laiške.

Lošimų priežiūros tarnyba, atlikusi tyrimą, nusprendė, kad laimėjimą įmonė delsė išmokėti nepagrįstai, įspėjo ją dėl galimo licencijos sustabdymo ir kreipsis į teismą, prašydama skirti baudą atsakingiems asmenims.

Lošimų priežiūros tarnyba, atlikusi tyrimą, nusprendė, kad laimėjimą įmonė delsė išmokėti nepagrįstai, įspėjo ją dėl galimo licencijos sustabdymo ir kreipsis į teismą, prašydama skirti baudą atsakingiems asmenims.

Įspėjo dėl licencijos

Atlikusi bendrovės ,,Lošimų strateginė grupė“ patikrinimą, Lošimų priežiūros tarnyba nustatė, kad bendrovė nepagrįstai atsisakė išmokėti laimėjimą, keldama papildomus reikalavimus lošėjui, bei nenustatė pareiškėjo tapatybės, prieš pradėdama dalykinius santykius.

„Atsakingiems už pažeidimus asmenims bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai, kurie bus persiųsti nagrinėti teismui. Bendrovė taip pat buvo įspėta apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą bei jai nustatytas terminas nustatytiems pažeidimams pašalinti“, – 15min informavo tarnyba.

Priežiūros tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatomis ir kitais jos veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, negali atskleisti daugiau aplinkybių, kurios buvo nustatytos atliekant bendrovės patikrinimą. Priežiūros tarnyba surašo administracinio nusižengimo protokolus atsakingiems asmenims, tačiau galutinį sprendimą dėl administracinio nusižengimo padarymo/nepadarymo ir baudos skyrimo/neskyrimo išnagrinėjęs bylą priims teismas.

Įmonė nustebo

„Betsafe“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje Andrius Lapienis buvo nustebęs dėl tokio Lošimų priežiūros tarnybos sprendimo.

Įmonė, prašydama „Paysera“ sąskaitos, esą tik vykdė pinigų plovimo prevenciją.

„Kalba yra apie pinigų plovimo prevencijos įstatymą. Jie jį keistai traktavo. Įstatymas sako, kad turi būti uždaro rato sistema pinigams keliaujant. Ir kiekviena bendrovė turi turėti procedūras, kaip tai daro. LPT žino apie tas procedūras, patys tvirtina. Bet jeigu sako, kad nereikia daryti pinigų plovimo prevencijos veiksmų, tai mes tik džiaugtumėmės“, – aiškino A.Lapienis.

Pasak jo, žmogus į lošimų sistemą pinigų pervedė iš „Paysera“ sąskaitos, todėl ten, pagal įstatymą, ir turėjo grįžti laimėjimas. Būtų užtekę ir įrodymo, kad tą sąskaitą vyras tebeturi.

„Tai standartinė procedūra. (…) Mes nesame nubausti, bet dabar eisime į teismą aiškintis. Teismas pasakys, kaip ten iš tikrųjų turi būti“, – sakė A.Lapienis.

Pasak jo, įspėjimas dėl licencijos esąs standartinis, neva spausdinamas ant visų LPT raštų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką