Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartojimo paskolų bankas pernai refinansavo paskolų daugiau nei už 1 mln. Lt

Praktikoje yra užfiksuota atvejų, kai ir poros centų uždelstas mokėjimas sutrukdė gauti paskolą.
Praktikoje yra užfiksuota atvejų, kai ir poros centų uždelstas mokėjimas sutrukdė gauti paskolą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2013 metais specializuotas estiško kapitalo vartojimo paskolų bankas „Bigbank“ refinansavo gyventojų paskolų už 1,23 mln. Lt. Vidutinė refinansuotos paskolos suma – 6 tūkst. Lt.

Pasak „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovo Rolando Norvilo, bankas refinansuoja ir kredito unijų bei kitų bankų išduotas vartojimo paskolas, tačiau pastebima, kad dažniausiai dėl įsiskolinimų naštos palengvinimo kreipiasi būtent greitųjų kreditų bendrovių klientai.

„Skirtingai nuo kitų didžiųjų bankų, kur greitųjų paskolų turėjimas apskritai užkerta kelią kreditavimui, mes, įvertinę kliento mokumą, suteikiame galimybę konsoliduoti turimas paskolas vienoje kredito įstaigoje. Būtent dėl to dažniausiai į mus ir kreipiasi greitųjų kreditų bendrovių klientai, norintys sumažinti turimus mėnesinius įsipareigojimus“, – sako R.Norvilas.

R.Norvilas pastebi, kad klientų, kurie kreipiasi dėl paskolų refinansavimo, mokumas dažnu atveju yra netgi geresnis negu tų, kurie paskolą ima pirmą kartą.

Refinansuoti kitų kredito įstaigų paskolas klientai dažniausiai nusprendžia dėl paskolos mokėjimo sąlygų pagerinimo, mėnesinės įmokos sumažinimo bei galimybės turėti vieną kreditorių.

„Priežastis gali būti ta, kad šie klientai, refinansuodami per didelius įsipareigojimus, nenori kartoti buvusių klaidų ir gerai apgalvoja savo finansines galimybes. Tokiems žmonėms refinansavimas dažnai tampa vieninteliu instrumentu, padedančiu „atlaisvinti“ šeimos biudžetą“, – sako R.Norvilas.

Tarp dažniausių priežasčių, skatinančių klientus refinansuoti paskolas – ne tik mėnesinių įmokų sumažėjimas, bet ir galimybė turėti vieną kreditorių.

„Refinansuoti kitų kredito įstaigų paskolas klientai dažniausiai nusprendžia dėl paskolos mokėjimo sąlygų pagerinimo, mėnesinės įmokos sumažinimo bei galimybės turėti vieną kreditorių. Vieniems klientams įmoka gali sumažėti perpus ar net daugiau, kitiems – trečdaliu. Viskas priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis klientas yra pasiėmęs kreditų“, – pasakoja R.Norvilas.

Pasak jo, refinansuojant paskolą reikia atsižvelgti į asmens jau turimus įsipareigojimus, nes negalima viršyti teisės aktuose nustatyto mėnesinio paskolos grąžinimo ir palūkanų įmokos dydžio, kuris turi būti nedidesnis kaip 40 proc. vartojimo kredito gavėjo tvarių pajamų. Taigi, refinansuojant paskolą svarbu įvertinti, kokiam terminui ji gali būti suteikta.

Bankuose, kredito unijose ir greitųjų kreditų bendrovėse turimas paskolas perkelti į „Bigbank“ galima tuomet, jeigu refinansuojama suma yra didesnė nei 1 tūkst. Lt, skolininkas yra sulaukęs 23 metų ir daugiau, o jo grynosios mėnesio pajamos yra ne mažesnės kaip 800 Lt.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką