2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Verslas rusiškai“: Kremliui konfiskavus „Carlsberg“ gamyklas, suimti bendrovės Rusijoje vadovai

Kremliui perėmus alaus bendrovės kontrolę Rusijoje, buvo suimti „Carlsberg“ verslo Rusijoje vadovas ir vienas vyriausiasis vadybininkas, rašo BBC. Daniško kapitalo bendrovė praėjusį mėnesį paskelbė, kad visiškai nutraukia veiklą šioje šalyje.
„Carlsberg“
„Carlsberg“ / Shutterstock nuotr.

Kremliui perėmus alaus bendrovės kontrolę Rusijoje, buvo suimti „Carlsberg“ verslo Rusijoje vadovas ir vienas vyriausiasis vadybininkas.

Trečiadienį buvo sulaikyti Denisas Šerstenikovas ir Antonas Rogačevskis, „Carlsberg“ Rusijos dukterinės įmonės „Baltika Breweries“ vadovai.

Tai įvyko po to, kai praėjusį mėnesį „Carlsberg“ nutraukė savo veiklą Rusijoje dėl to, kad valstybė liepos mėnesį perėmė „Baltiką“, rašo BBC.

Darbuotojai kaltinami sukčiavimu, tačiau „Carlsberg“ šiuos kaltinimus pavadino melagingais.

„Baisu, kad Rusijos valstybės pastangos pateisinti savo neteisėtą mūsų verslo Rusijoje perėmimą dabar peraugo į nekaltų darbuotojų persekiojimą“, – sakoma bendrovės pareiškime.

Kol „Carlsberg“ siekė parduoti savo verslą Rusijoje, liepos mėnesį. prezidento Vladimiro Putino pasirašytu įsaku Kremlius perėmė „Baltika“ kontrolę. Šių metų pradžioje Maskva nustatė taisykles, leidžiančias jai perimti „nedraugiškų“ šalių įmonių turtą.

Po areštų „Carlsberg“ pareiškė: „Iki tol, kol Rusijos valstybė įvedė išorinį valdymą, „Baltika“ veikė pagal įstatymus ir politiką, kuria vadovaujasi visos „Carlsberg“ grupės įmonės“.

BBC žiniomis, tyrėjai teigia, kad A. Šerstennikovas ir A. Rogačevskis „apgaulės būdu“ įgijo bendrovių „Carlsberg Kazakhstan“ ir „Vista BWay Co“, kurios anksčiau priklausė bendrovei „Baltika“, intelektinės nuosavybės teises.

Sankt Peterburgo tyrėjai tvirtina, kad teisės, kurių vertė siekia daugiau kaip 295 mln. rublių (daugiau nei 3 mln. eurų), leido bendrovei „Baltika“ tiekti savo produkciją Kazachstanui, Kirgizijai, Uzbekistanui, Turkmėnistanui, Tadžikistanui, Mongolijai ir Baltarusijai.

Spalio mėnesį „Carlsberg“ pranešė, kad informavo „Baltika“, jog nutraukė visus licencijų susitarimus dėl savo produktų gamybos, prekybos ir pardavimo šalyje, tačiau pridūrė, kad iki 2024 m. balandžio 1 d., kol bus sunaudotos turimos atsargos, bus taikomas atsargų likvidavimo laikotarpis.

Tačiau, BBC žiniomis, „Baltika“ kreipėsi į arbitražo teismą su prašymu uždrausti „Carlsberg“ nutraukti licencijavimo sutartį.

A.Aarupas-Andersenas anksčiau sakė, kad bendrovė atsisako sudaryti sandorį su Rusijos vyriausybe, kuris „kaip nors pateisina neteisėtą mūsų verslo perėmimą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką