Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkai kviečiami dalyvauti Ūkio ministerijos konkurse

Konkurencija
123rf.com nuotr. / Konkurencija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 20 d. per Ūkio ministerijos organizuojamą Verslo dienos renginį jau dešimtą kartą geriausiems Lietuvos verslininkams ir sėkmingai dirbančioms įmonėms bus įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“. Dešimtyje kategorijų verslo atstovai bus pagerbti už indėlį gerinant šalies ekonomiką ir ūkio plėtrą. Ūkio ministerija kviečia verslininkus teikti paraiškas konkursui iki spalio 10 d.

Dėmesys grįžtantiesiems į verslą

Šiais metais Ūkio ministerijos organizuojamame konkurse pirmą kartą bus įteiktas apdovanojimas nominacijoje „Sėkmingas sugrįžimas į verslą“. Apdovanojimą gaus verslininkas, pradėjęs verslą ne pirmą kartą. Šia nominacija Ūkio ministerija siekia paskatinti verslininkus, kuriems nepavyko įgyvendinti pirmos verslo idėjos, bandyti dar kartą sukurti savo verslą.

Įmonės ir asmenys taip pat gali pretenduoti į dar devynias Verslo dienos nominacijas.

Į nominaciją „Drąsios investicijos“ gali pretenduoti įmonės, privačias lėšas investavusios į ekonomiškai silpnesnius regionus, ten sukūrusios naujų darbo vietų ir aktyviai vykdančios socialiai atsakingą veiklą.

Apdovanojimą nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“ siekiančios gauti įmonės turi pateikti sėkmingo eksporto augimo rezultatus.

Siekdama skatinti diegti inovacijas verslo srityje, Ūkio ministerija nominacijoje „Inovatyvių sprendimų lyderis“ apdovanos įmonę, pateikusią visuomenei naudingą inovatyvų ar patobulintą seną produktą.  

Socialinių inovacijų sprendimus įgyvendinusios ir savo veikloje jas pritaikiusius įmonės gali pretenduoti į „Socialinio inovatoriaus“ nominaciją.

Nominacijai „Sėkminga verslumo iniciatyva“ paraiškas gali teikti įmonės, kurios per pastaruosius ketverius metu sėkmingai įgyvendino verslumą populiarinančią iniciatyvą ar projektą.

Apdovanojimas „Jaunas ir verslus“ skirtas jauniesiems verslininkams, sėkmingai įgyvendinusiems savo verslo idėją ir ją plėtojantiems ne trumpiau kaip dvejus metus. Paraiškas gali teikti ne vyresni nei 29 m. amžiaus įmonių vadovai. 

Siekdama paskatinti moterų verslumą, Ūkio ministerija įsteigė nominaciją „Versli moteris“, į kurią pretenduoti gali ne trumpiau nei dvejus metus sėkmingai verslą valdančios verslininkės.

Pasibaigus Europos Sąjungos paramos 2007–2013 metų laikotarpiui, Ūkio ministerija kviečia įmones, savo projektus įgyvendinusias ne didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje), pretenduoti į nominaciją „Regiono verslo lyderis“. Į nominaciją gali pretenduoti projektai, kuriems buvo suteikta ES parama ir kurie baigti įgyvendinti 2013 m. arba 2014 m. I pusmetį.

Įmonės, į gamybos procesus įdiegusios nekenksmingus pramoninius sprendimus ir taip padidinusios našumą, kviečiamos teikti paraiškas pagal nominaciją „Nauji pramoniniai sprendimai“.  

Labiausiai apdovanojimų nusipelniusias įmones ir asmenis išrinks Ūkio ministerijos sudaryta komisija. Už atrinktų sėkmingai veikiančių įmonių ar sėkmės lydimų verslininkų trejetus bus galima balsuoti internetu, taigi savo nuomonę galės pareikšti ir visuomenė.  

Tarp laureatų – Lietuvos vardą svetur garsinančios įmonės

Pernai nominacijoje „Drąsios investicijos“ apdovanojimą gavusi UAB „Mirosta“, Europoje ir pasaulyje geriau žinoma prekės ženklu LHM, šiuo metu užsiima aukštos kokybės medinių namų, laiptų ir kitų medienos produktų gamyba. Įmonės pardavimų vadovo Lauryno Mitkaus teigimu, ši nominacija buvo netikėta, todėl labai džiugi.

„Turiu pripažinti, kad apdovanojimo nesitikėjome. Nominuotųjų sąraše buvo tikrai stiprių konkurentų, tad šventės išvakarėse paskambinome renginio organizatoriams ir pasakėme, kad neatvyksime. Verslo dienos atstovai labai nustebo ir primygtinai kvietė atvykti į renginį. Supratome, kad galbūt laimė nusišypsos ir mums. Taip ir nutiko“, – apdovanojimų išvakarėse kilusiomis abejonėmis dalijosi L. Mitkus.

UAB „Mirosta“ pardavimų vadovo teigimu, džiugu, kad lietuviška kokybė vertinama ne tik mūsų šalyje. Net 95 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama į kitas šalis.  

Tarp praėjusių metų laureatų – ir daugiau Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje garsinančių įmonių. „Verslios moters“ apdovanojimą gavo „Uoga Uoga“ įkūrėjos Jelena Sokolovska ir Jovita Vyšniauskienė, „Inovatyvia sprendimo lydere“ tapo „Agrochema“, „Jaunais ir versliais“ pripažinti Milda Mitkutė ir Justas Janauskas iš UAB „Vinted“, žengiančia „Tvirtus žingsnius eksporto rinkoje“ pripažinta „Sicor Biotech“, „Socialinio inovatoriaus“ apdovanojimą gavo „Thermo Fisher Scientific Baltics“, už geriausius „Naujus pramoninius sprendimus“ apdovanota „Garlita“, o kategorijoje „Sėkmingo verslumo iniciatyva“ apdovanojimą atsiėmė „App Camp“.

Šiais metais norintieji dalyvauti konkurse paraiškas konkursui „Už nuopelnus verslui“ gali teikti iki 2014 m. spalio 10 d. (imtinai) el. paštu verslodiena@ukmin.lt.

Apdovanojimų „Už nuopelnus verslui“ kriterijus ir dalyvio anketą rasite Ūkio ministerijos interneto svetainėje adresu  www.ukmin.lt/verslo_diena.

Parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką