Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 9d. 15:47

Verslininkas Arvydas Avulis: mirti turtingam nėra nuodėmė

Arvydas Avulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Avulis

Vieni garsiausių pasaulio verslininkų – Billas Getesas ir Warrenas Buffettas savo pinigus investuoja labdaringais tikslais. Tuo tarpu Lietuvos verslininkai neskuba užsiimti geraširdiškais darbais. Nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Hanner“ vadovas A.Avulis tikina, kad tokių veiksmų imamasi, norint išpirkti savo nuodėmes.

„Mes turime tokį projektą „Bajorų kalvos“ prie Bajorų kelio. Mes įsigijome ten 10 ha žemės, 1 ha skyrėm parkui ir viešos erdvės sukūrimui. Labai mažai kas žino, kad tas parkelis mums kainavo apie 5 mln. litų. Žmonės, kai vaikšto po parkelį, nesuvokia tikriausiai, kad žemę reikėjo išpirkti iš kažko, kad niekas jos veltui nedavė“, – apie visuomenines investicijas Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo A.Avulis.

Reikia elgtis kitaip

Verslininko teigimu, pasaulio milijardierių pavyzdžiai, kuomet pinigai yra skiriami labdaringiems fondams, yra gražūs, visgi, A.Avulio nuomone, ne taip reiktų elgtis su iš verslo gaunamomis pajamomis.

„Aišku, kad yra labai gražus ir geras pavyzdys verslininkams ir tiems, kurie turi pakankamai daug kapitalo. Šie du verslininkai mąsto labai filosofiškai ir manyčiau, kad jų požiūris yra labai teisingas. Aš galbūt viską daryčiau kitaip. Šioje vietoje noriu pasakyti vieną tokią repliką, pačiam Gatesui. Kompiuterinės programos yra parduodamos neadekvačiai aukšta kaina. Ir galbūt ponas Gatesas suvokė, kad tai yra ne visai teisingas požiūris į verslą“, – svarstė verslininkas.

Rado panašumų su tikėjimu

A.Avulio  teigimu, tokie verslininkai kaip minėtieji  kovoja, kad jų versle nebūtų alternatyvų. Vien dėl to yra  išleidžiama šimtai milijonų dolerių. Jei tai būtų tikras altruizmas, pasak verslininko, būtų galima padaryti taip, kad šiandien Lietuvoje pusei gyventojų nereikėtų naudotis nelegaliomis programomis.

„Aš manau, kad čia yra nuodėmės išpirkimas. Kai nueini pas kunigą ir pasakai, kad padariau tiek ir tiek nuodėmių, prašau atleidimo ir tau sako „Sukalbėk tris Sveika, Marija“ ir tau bus atleistos nuodėmės“, – panašumus tarp tikėjimo ir labdaros vardijo „Hanner“ vadovas.

A.Avulis labdarai pinigus išleidžiantiems verslininkams siūlo alternatyvą: „Manau, kad pasaulyje būtų geriau, jei programos būtų parduodamos penkis kartus mažesnėmis kainomis, negu tai, kad po B.Gateso mirties jo pinigai atiteks fondui, kuris skirstys jo pinigus ir net neaišku kaip.“

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką