Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 16d. 10:16

Verslo apetitas auga – reikalauja darbuotojų, išmanančių kelias sritis

Sekretorė
123rf.com nuotr. / Darbuotojai

Tarptautinės personalo atrankos ir laikino įdarbinimo kompanijos „Manpower“ duomenimis, dviejų ir daugiau specialybinių kompetencijų turinčių darbuotojų poreikis darbo rinkoje auga. 2012 m. šeštadalį visų „Manpower“ įdarbintų darbuotojų sudarė žmonės turintys daugiau nei vieną profesinę kompetenciją, 2013 m. tokie darbuotojai sudarė bene ketvirtadalį visų įdarbintųjų.

Pasak ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriaus Nerijaus Pačėsos, šiuolaikinė darbo rinka yra itin dinamiška, verslo poreikiai kinta kasmet, todėl Lietuvos aukštojo mokslo institucijos privalo nuolat sekti ir tirti šalies verslo bei darbo rinką bei reaguoti ir adaptuoti studijų pasiūlą.

Daugelis Lietuvos universitetų neprognozuoja darbo rinkos, o stengiasi ją atliepti. To negana.

„Daugelis Lietuvos universitetų neprognozuoja darbo rinkos, o stengiasi ją atliepti. To negana. Nepakanka žinoti, kad potencialiai didžiausias darbuotojų poreikis bus jaučiamas technologijų ar informacinių industrijų sektoriuose, reikia naujai pažvelgti į susiklosčiusią situaciją rinkoje ir numatyti verslo struktūrų transformacijas, sektorių susiliejimo tikimybes, pareigybių kaitą. Verslas, įdarbinimo įmonės vis garsiau kalba apie specialistus, kurie taps paklausiausiais darbo rinkoje ateityje – tai dvi ir daugiau specialybinių kompetencijų turintys darbuotojai. Iš verslo partnerių lūpų girdime, jog įmonės pasiryžę įdarbinti darbuotojus be patirties, tik jei šie turi skirtingų profesinių žinių ir kompetencijų, geba derinti lyderystės, vadovavimo, vadybos kompetencijas su analitiniu technologiniu mąstymu. Tai rodo, kad ateityje darbo patirties stygių kompensuos tarpdisciplininės žinios“, – teigė N. Pačėsa.

Paklausiausi – technologai-vadybininkai

„Manpower“ direktorė Božena Petikonis-Šabanienė teigė, kad dvi ir daugiau skirtingų sričių kompetencijų turinčių darbuotojų jau dabar ieško  inžinerijos, IT, statybos sektoriaus įmonės.

Šiuo metu itin vertinami darbuotojai, kurie studijavo technologijas, o vėliau dirbo pardavėjais, vadybininkais, konsultantais.

„Mūsų klientai, tarptautinės ir vietinio kapitalo įmonės, ieško  pardavimo vadybininkų su techniniu išsilavinimu ir inžinerinio darbo patirtimi, pardavimo atstovų – agronomų, turinčių žinių ir darbo patirties žemės ūkio srityje. Vis daugiau įmonių pirmenybę teikia darbuotojams turintiems netradicinių užsienio kalbų žinių ar profesinių kompetencijų. Šiuo metu itin vertinami darbuotojai, kurie studijavo technologijas, o vėliau dirbo pardavėjais, vadybininkais, konsultantais.  Reikėtų pastebėti, kad šiandien tokių darbuotojų paklausa gerokai viršija rinkos pasiūlą“, – sakė B. Petikonis-Šabanienė.

Paklausta apie darbo rinkos tendencijas ateinantiems penkeriems metams, B. Petikonis-Šabanienė atsakė, kad Lietuvoje technologinių ir IT specialistų poreikis išaugs, didės pardavimo, rinkodaros, verslo analitikos specialistų paklausa.

„Galima gan drąsiai teigti, kad artimiausius penkerius metus nemažės IT ir inžinerinių sričių specialistų paklausa. Šių sričių plėtra itin sparti, nuolat kuriamos naujos darbo vietos, nauji produktai, o jų realizavimui reikalingi ne tik kūrėjai, tačiau ir rinką išmanantys profesionalai“, – sakė B. Petikonis-Šabanienė.

Dviejų specialybių darbuotojai gautų darbą iškart

„Arginta Engineering“ direktorius Gintautas Kvietkauskas patvirtino, jog jau dabar jo įmonėje stinga aukštesnės kvalifikacijos, vadybinių žinių turinčių inžinierių ir technologų.

„Šiandienos Lietuvoje gamybiniai verslai įgauna vis didesnį pagreitį. Pasauliniams gigantams labai trūksta mažų, lanksčių, kokybišką produkciją gaminančių gamintojų. Tai galimybė Lietuvai, tačiau iššūkis šiandienos vadovams. Jiems reikalingi nauji gebėjimai – vadybinės, užsienio kalbų ir inžinerinės žinios, – sakė G. Kvietkauskas, – Jei į mūsų įmonę šiuo metu ateitų specialistas, turintis ir technologinių, ir vadybinių žinių, jis gautų darbą iškart. Mūsų rinkoje itin reikalingi vadovai, projektų vadovai, viduriniosios grandies vadovai, kurie gebėtų tarpininkauti tarp gamybinės įmonės ir tarp teikėjų, produkcijos pirkėjų“.

„Devbridge“ viceprezidentas Viktoras Gurgždys pridūrė, kad didesnėms IT arba programinės įrangos kompanijoms būtini komandų vadovai, kurie turėtų ne tik technologinių žiniomis, tačiau ir galėtų prisiimti visą atsakomybę už sprendimų diegimą klientų aplinkoje. „Tokiose situacijose komandos vadovo lankstumas, komunikacija ir darbų organizavimo įgūdžiai dažnai vaidina svarbesnį vaidmenį nei techninės žinios“, – pridūrė V. Gurgždys.

Verslo įmonės pasiryžusios konkuruoti dėl technologinių ir vadybinių žinių turinčių specialistų.

Kelias skirtingas kompetencijas turinčių darbuotojų ieško dešimtys šalies ir tarptautinių kompanijų, tarp kurių BOD, „Hanner“,  „Microsoft Lietuva“, „Mars Lietuva“, „Biok labaratorija“ ir kt. Verslo įmonės pasiryžusios konkuruoti dėl technologinių ir vadybinių žinių turinčių specialistų, jos skelbia laisvas darbo pozicijas tinklalapyje Renkiesitu.lt ir kviečia ISM studentus patiems rinktis darbo vietą.

„Amilina“, „Arvi“, „Microsoft Lietuva“ siūlo net po dešimt laisvų pozicijų studentams, baigusiems ISM Industrinių technologijų vadybos bakalauro ar  Inovacijų ir technologijų vadybos magistro studijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką