Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 10:26 , Atnaujinta: 2014 sausio 2d. 11:15

Viešųjų pirkimų tarnyba: „Lesto” nesilaikė viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos

„Lesto“
Š.Mažeika/BFL / „Lesto“
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), patikrinusi akcinės bendrovės „Lesto“ 2011-2013 metais vykdytus viešuosius pirkimus, nustatė, kad perkančioji organizacija nesilaikė viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos ir neužtikrino pirkimų vykdymo vidaus kontrolės, rašoma VPT pranešime spaudai.

Iš viso buvo patikrinti 36 viešieji pirkimai ir 3 vidaus sandoriai. Nustatyta, kad vykdydama supaprastintus pirkimus perkančioji organizacija nesilaikė savo pačios patvirtintų supaprastintų pirkimų taisyklių ir viešojo pirkimo komisijos darbo reglamento.

Viešojo pirkimo procedūras vykdžiusių pirkimo organizatorių – atskirų bendrovės darbuotojų – funkcijos taisyklėse nebuvo tiksliai reglamentuotos, o kai kurias viešojo pirkimo procedūras darbuotojai atlikdavo net be komisijos pavedimo, pritarimo ar žinios.

Taip pat pirkimo dokumentuose nebuvo nurodytos aiškios derybų vykdymo tvarkos, o komisijos protokolai neatspindi derybų eigos ir sprendimų dėl kainos priimtinumo, aiškumo ir pagrįstumo.

„Tikrinimo rezultatai atskleidė perkančiojoje organizacijoje esančius sisteminius ir  nuolatinius viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos trūkumus ir pažeidimus, trūkumus pirkimų veiklos organizavime ir nepakankamą pirkimų vykdymo vidinę kontrolę“, – rašoma VPT nutarime.

Patikrinusi vidaus sandorių pagrįstumą, Tarnyba rekomendavo nutraukti vidaus sandorį su bendrove „Technologijų ir inovacijų centras“, nes 2011 metais sudaryta sutartis 2013 metais jau neatitiko privalomų vidaus sandorio kriterijų.

„Lesto“: trūkumai jau ištaisyti

15min.lt bendrovė „Lesto“ aiškino didžiąją dalį procedūrinių trūkumų jau ištaisiusi, artimiausiu metu bus ištaisyti ir likę pažeidimai.

„Nustatyti procedūriniai trūkumai nedaro įtakos viešųjų pirkimų rezultatams, „Lesto“ pati tvirtina organizacines taisykles, kuriomis vadovaujasi vykdydama viešuosius pirkimus. Taisyklių ir procedūrų neatitikimai, susiję su paraiškų rengimu, teikimu, dokumentų, protokolų ruošimu, registravimu ir kt., buvo ištaisyti dar prieš gaunant VPT išvadas“, – rašoma „Lesto“ atsakyme 15min.lt.

Vidaus sandoris su Technologijų ir inovacijų centru kurį VPT nurodė nutraukti, pasak „Lesto“, buvo sudarytas 2011 m. – tuo metu sutartis sudaryta vadovaujantis galiojusiais teisės aktais.

„2013 m. balandžio 30 d., kuomet buvo paskelbta paslaugas teikiančios bendrovės finansinės atskaitomybės ataskaita ir paaiškėjo, kad galiojanti sutartis nebeatitinka teisės aktų reikalavimų vidaus sandoriui, „Lesto“ iškart ėmėsi reikiamų priemonių, kad visos perkamos paslaugos atitiktų esamą reglamentavimą“, – praneša bendrovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką