Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 10, 16:28

Vilniaus apygardos teismas atmetė „Gazprom“ skundą

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ negalės susipažinti su 35,7 mln. eurų baudos jam skyrimo aplinkybėmis – teismas galutinai atmetė koncerno skundą dėl tokio Konkurencijos tarybos nutarimo.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Gazprom

„Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) nutartis palikta nepakeista – tai yra pareiškėjo atskirasis skundas atmestas“, – BNS sakė Lietuvos vyriausiojo administracini teismo (LVAT) atstovė spaudai Neringa Lukoševičienė.

Sprendimas priimtas trečiadienį.

VAAT šiemet balandį nutraukė ginčo nagrinėjimą kaip nepriskirtiną administracinių teismų kompetencijai. Teismo nuomone, tarybos nutarimas nesukelia „Gazprom“ teisinių pasekmių.

„Gazprom“ teismo prašė panaikinti tarybos nutarimą, kuriuo atsisakyta įmonei leisti susipažinti su visa bylos medžiaga. Rusijos koncernas teigė, kad taryba pažeidė jo teisę į gynybą, nes, apkaltinusi konkurencijos pažeidimu ir skyrusi 35,7 mln. eurų baudą, neleido susipažinti su didesne dalimi tyrimo medžiagos.

VAAT rugsėjo 29 dieną toliau nagrinės kitą „Gazprom“ ir tarybos ginčą dėl bendrovei pernai birželį skirtos 35,7 mln. eurų baudos – tuomet „Gazprom“ galės prašyti susipažinti su visa tarybos tyrimo medžiaga.

Milijoninė bauda „Gazprom“ skirta po dvejus metus trukusio tyrimo, susijusio su nesėkmingu bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ bandymu pasirašyti su „Gazprom“ dujų mainų sandorį.

Tarybos ekspertai nustatė, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su „Lietuvos energijos gamyba“ dėl dujų mainų sutarties 2013-2015 metais sudarė kliūtis bendrovei įsigyti pigesnių dujų iš kito tiekėjo ir taip pažeidė Konkurencijos tarybos leidimo 2004 metais „Gazprom“ įsigyti 34 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų sąlygas. 

www.lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką