Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 15d. 13:54

Vilniaus oro uoste įrengtos naujos atliekų rūšiavimo šiukšliadėžės

Ekologiškos šiukšliadėžės rūšiavimui Vilniaus oro uoste
Vilniaus tarptautinio oro uosto nuotr. / Ekologiškos šiukšliadėžės rūšiavimui Vilniaus oro uoste

Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) naujuosius metus pradeda su nauja aplinkosaugos ir ekologinės savimonės skatinimo iniciatyva. Bendradarbiaudamas su vieno didžiausių popieriaus pakuočių gamintojo „Smurfit Kappa Baltic“ atstovybe Lietuvoje, TVOU keleivių terminaluose įrengė naujų rūšiavimui pritaikytų šiukšliadėžių komplektus, kurie per mėnesį visiškai pakeis senąsias šiukšlių dėžes.

„Iki šiol oro uoste turėjome vos kelias dešimtis rūšiavimui skirtų šiukšliadėžių. Oro uosto teritorijoje tai – lyg lašas jūroje. Siekdami būti draugiškesni aplinkai ir, žinoma, atsižvelgę į keleivių norą, nuo šių naujųjų metų senąsias šiukšliadėžes keičiame naujomis, rūšiuoti tinkamomis“, – kalbėjo TVOU generalinis direktorius Gediminas Almantas.

„Tokia iniciatyva oro uoste turėjo atsirasti dar prieš keletą,  o gal ir prieš kelias dešimtis metų. Matome, jog mūsų keleiviai ir verslo partneriai yra vis sąmoningesni, tokie norime būti ir mes. Norime kartu su keleiviais saugoti gamtą ir drauge mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Naujosios iš ekologiško kartono pagamintos šiukšliadėžės ne tik atrodo estetiškai ir puošia terminalą. Joms nusidėvėjus, dėžes galima perdirbti ir taip toliau tausoti išteklius. Ši iniciatyva yra koordinuojama su kitais Lietuvos oro uostais taip kuriant vieningą atliekų rūšiavimo sistemą“, – teigė TVOU vadovas.

Pasak „Smurfit Kappa Baltic“ direktoriaus Rolando Vainučio, TVOU įrengti rūšiavimo šiukšliadėžių komplektai buvo sukurti atsižvelgus į oro uosto erdvių specifiką. „Džiaugiamės, kad mūsų dizaineriams pavyko sukurti patogią ir patvarią kostrukciją, kurią panaudojus galima lengvai perdirbti. O unikalaus grafinio dizaino dėka ši šiukšliadėžė greitai pastebima, informatyvi ir skatinanti lankytojus rūšiuoti išmetamus daiktus“, – teigė. R.Vainutis.

Artimiausiu metu „Smurfit Kappa Baltic“ tokius pačius rūšiavimo šiukšliadėžių komplektus įrengs ir Kauno bei Palangos oro uostuose.

Tyrimų duomenimis, kasdien atliekas rūšiuoja daugiau negu trečdalis Lietuvos gyventojų. Dažniausiai perdirbimui atiduodamas popierius, stiklas bei įvairios plastiko atliekos, pagreitį įgauna elementų išmetimas į specialiai tam skirtas talpyklas viešose vietose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką