Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus padangėje – rekordinis dangaus žibintų skrydis

Rekordinis dangaus žibintų skrydis
Organizatorių nuotr. / Rekordinis dangaus žibintų skrydis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teigiama, kad Lietuvoje šį savaitgalį pasiektas naujas rekordas – Vilniaus Katedros aikštėje į dangų buvo paleista 1100 degančių dangaus žibintų, kuriuos „Vilniaus dienų“ vakarinio koncerto dalyviams dovanojo „Utenos Dark“ alaus kūrėjai.

Nors oficialus rekordo registravimas užtruks kelias savaites, tačiau organizatoriai neabejoja, kad rekordas bus užfiksuotas.

„Tai buvo nepaprastai gražus reginys. Koncerto žiūrovams išdalijome 1200 dangaus žibintų, daugiausiai 100 jų buvo sugadinti, tad į dangų žmonės paleido 1100 žibintų. Viską filmavome ir įamžinome fotografijose, tad šis renginys neabejotinai taps rekordiniu“, – sakė reginį vilniečiams padovanojusio „Utenos“ prekės ženklo vadovė Asta Kazlauskienė.

Organizatorių nuotr./Dangaus žibintai
Organizatorių nuotr./Dangaus žibintai

Anot A.Kazlauskienės, žibintų leidimas praėjo sklandžiai, pakilę virš Katedros aikštės žibintai pagavo oro srovę ir visi kartu kryptingai nuskrido šiaurės rytų kryptimi. Netrukus po akcijos specialiai parengta komanda išvyko surinkti nusileidusių žibintų, nemaža jų dalis nukrito tiesiai ant Olandų gatvės žiedo, kur jie buvo nedelsiant surinkti. Renginio metu nekilo jokių nesklandumų ar pavojaus turtui ar žmonėms.

Reginio organizatoriams ir dalyviams šeštadienį talkininkavo pati gamta – nors prieš koncertą buvo lietinga savaitė, šeštadienio vakarą oras buvo puikiai tinkamas siekti naujo Lietuvos rekordo. Degančių dangaus žibintų rekordo buvo siekiama ir praėjusiais metais, tačiau šiemetinis renginys buvo kelis kartus didesnis ir geriau koordinuojamas. Pernai prie sostinės Baltojo tilto į dangų buvo paleisti 265 žibintai.

Tiesa, tokių renginių Lietuvoje gali nebelikti, nes Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos atstovai yra minėję, jog Lietuvoje ketinama drausti prekybą dangaus žibintais.

Žmonės liko sužavėti

Šeštadienio vakarą Jurgos ir grupės N.O.H.A. pasiklausyti susirinkusi žmonių minia aikčiojo iš susižavėjimo, kai ėmė kilti pirmieji dangaus žibintai, o Katedros aikštė buvo nutvieksta dar tik planuojamų paleisti uždegtų žibintų.

„Tai nuostabi šventė, jaučiuosi lyg fantastiniame sapne, – sakė vilnietė Dovilė, su draugu Antanu į dangų vieni pirmųjų paleidę savo žibintą. – Šis netikėtas renginys užgniaužė kvapą!“

„Tikrai siurrealistiška“, – sakė kitas reginio dalyvis Kastytis, paleisti žibintų ir pasidžiaugti nauju studentavimo sezonu atėjęs su būriu kursiokų. Anot kompanijos, pakilęs dangaus žibintų spiečius iš tolo priminė žvaigždėtą Paukščių taką.

Vasarą Lietuvoje buvo filmuojamas naujo tamsaus „Utenos Dark“ alaus reklaminis klipas, kurio metu taip pat buvo panaudoti degantys dangaus žibintai, simbolizuojantys lengvumą. Filmavimo metu ir kilo idėja, kad šį unikalų reginį turėtų patirti kuo daugiau žmonių.

Pavadinimas
Pavadinimas

 

 

 

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką