-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Vilniaus vandenų“ darbuotojams – saugos bei gelbėjimo įrangos naudojimo mokymai

Po nelaimės įmonėje, stiprinant darbų saugą ir atsižvelgus į pačių darbuotojų išsakytus pasiūlymus, „Vilniaus vandenys“ surengė praktinius saugos ir gelbėjimo įrangos naudojimo mokymus pavojingus darbus atliekantiems darbuotojams. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Vilniaus vandenų“ darbuotojams – saugos bei gelbėjimo įrangos naudojimo mokymai
„Vilniaus vandenų“ darbuotojams – saugos bei gelbėjimo įrangos naudojimo mokymai / „Vilniaus vandenų“ nuotr.

„Šie praktiniai mokymai – tai darbų saugos stiprinimo plano, kurį įmonėje parengėme po nelaimės, dalis. Taip pat tai ir pačių įmonės darbuotojų pasiūlyta iniciatyva, kurią darbuotojai įvardino kaip naudingą, siekiant atnaujinti jų turimas saugos priemonių naudojimo teorines ir praktines žinias, įtvirtinti įgūdžius, taip pat susipažinti su darbo saugos naujovėmis“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak įmonės vadovo, nors mokymai ir pratybos reguliariai pavojingus darbus atliekantiems darbuotojams buvo rengiamos ir iki nelaimės, vis tik šie mokymai surengti, siekiant dar kartą išanalizuoti standartinį darbo nuotekų ir vandentiekio šuliniuose procesą, įsitikinti, kad darbuotojai tikrai žino ir tinkamai įvertina visus pavojus, su kuriais susiduria dirbdami, dar kartą priminti darbuotojams apie visas būtinas saugos priemones, jų paskirtį, veikimo principus, naudojimo eiliškumą.

Kasdien su pavojingais darbais susiduriantys vandentiekio ir nuotekų tinklų darbuotojai – šaltkalviai, inžinieriai bei avarinių darbų vadovai – praktinių mokymų metu gilinosi į vieno svarbiausių saugos įrenginių lipant į šulinius – dujų analizatoriaus – funkcijas ir veikimo principus, atnaujino ir įsivertino turimas žinias apie šį įrenginį. Darbuotojai turėjo galimybę praktiškai išbandyti ir naujausius kvėpavimo aparatus, šalmus su jutikliais, mobiliuosius evakuacijos įrenginius ir mobiliuosius ryšio prietaisus, siunčiančius signalus nelaimės atveju. Pasak įmonės vadovo, dalis šių priemonių įmonėje jau naudojamos, kitas bus svarstoma įsigyti papildomai, įvertinus, ar darbuotojams jos patogios ir būtinos, įmonėje darbų saugą dar labiau stiprinant.

Antra mokymų dalis buvo skirta gelbėjimo įgūdžiams įtvirtinti. Darbuotojai praktikavosi, kaip taisyklingai naudoti vadinamuosius apraišus (būtinus, jei darbuotoją prireiktų gelbėti), kaip pasiruošti darbo vietą ir išlaikyti ją saugią viso darbo proceso metu, kokias priemones būtina su savimi turėti leidžiantis į šulinį, pasikartojo, koks kiekvieno brigados nario vaidmuo, imitavo situacijas, kuriose reikėjo gelbėti kolegas, dirbančius giliai šulinyje.

„Pavojingi darbai vykdomi net 7 mūsų veiklos srityse, tad pavojus darbe – kasdienio mūsų darbo dalis. Vis tik, kokias priemones benupirktume, kiek mokymų ir pratybų besuorganizuotume, darbuotojai pirmiausiai patys turi saugoti save ir saugumą darbe laikyti pačiu didžiausiu prioritetu. Būtinas vertybinis pokytis ir sisteminis požiūris į darbų saugą, kuriuo gyventų visa įmonė. Būtent tokių pokyčių darbo saugos srityje mes ir siekiame, prie to ir einame“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

Iškart po nelaimės „Vilniaus vandenys“ paskelbė, kad peržiūri darbo procesus, darbą reglamentuojančias saugos procedūras bei pastarųjų metų investicijas į darbų saugą. Bendrovė pasitelkė ir savo darbuotojus, kurie su rizika susiduria kasdien: paprašė jų įvertinti, ar turimų saugos priemonių pakanka, pateikti idėjas, ką darbo saugos srityje būtų galima keisti, tobulinti, kokius savikontrolės mechanizmus diegti, žvelgiant iš paprasto darbuotojo perspektyvos.

Liepos 21 d. Nemenčinėje, Tuščiaulių kaime, vykdydami planinius vandentiekio tinklų remonto darbus, žuvo 3 bendrovės „Vilniaus vandenys“ darbuotojai. Tai buvo patyrę specialistai, turėję visas būtinas saugos priemones ir mokėję jomis naudotis. Tikimasi, kad visos nelaimės aplinkybės bus išaiškintos ir pateiktos pareigūnų atliekamų tyrimų išvadose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius