TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius gegužę pasitinka su murkiančia kavine

Kačių kavinė Vilniuje
Kačių kavinė Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmoji kačių kavinė Lietuvoje „Murrr...Cafe“ duris atveria Pylimo g. 38, Vilniuje jau balandžio 30 dieną.

„Murrr...Cafe“ – tai vieta, kurios svečiai leisdami laiką su kavos ar arbatos puodeliu, taip pat mėgausis ir čia laisvai vaikštinėjančių, žaidžiančių ar miegančių kačių draugija.

Kačių kavinėse vienu metu gyvena nuo kelių iki keliolikos kačių, tokio tipo kavinės dažniausiai prisideda ir prie gyvūnų globos misijos vykdymo: „įvaikina“ kates iš gyvūnų prieglaudų, mažiau socialias kavinėse gyvenančias kates leidžia įvaikinti atsakingiems kavinės svečiams.

Kačių kavinės labai populiarios Japonijoje, pastaraisiais metais jos pradėjo kurtis ir Europos miestuose. Kovo pirmąją Londone duris atvėrė pirmoji kačių kavinė šiame mieste, tik ką kačių kavinė atsidarė ir Turine, Italijoje. Iki tol Europoje tokio tipo kavinės jau veikė Vengrijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitur. Pirmoji kačių kavinė JAV atvėrė duris 2014 m. balandžio 24 d. Niujorke. Tai ganėtinai naujas reiškinys JAV ar Europoje, tuo tarpu Japonijoje tokių kavinių skaičiuojama dešimtimis. Panašu, kad ir Europoje jos populiarės. Pavyzdžiui Londono kačių kavinėje svečių apsilankymo laikas nuo pat atidarymo rezervuotas jau keliems mėnesiams į priekį. 

Kačių kavinės Lietuvoje „Murrr...Cafe“ kūrėjai Indrė ir Liudas labai myli kates. Mintis kurti tokią kavinę jiems kilo maždaug prieš dvejus metus, ilgai brandinę šią idėją, 2013 m. pavasarį jie sukūrė Facebook puslapį, kur pradėjo burtis tokios idėjos fanai. Baltijos ar Skandinavijos šalyse kol kas nėra nieko panašaus, tad jie čia bus pirmieji. „Manome, jog tokiose kavinėse bus įdomu ne tik mums, bet ir klientams“, – sako kavinės kūrėjai.

Į klausimą “ar žmonės taip myli kates, kad su jomis norės gerti kavą” Liudas ir Indrė atsako, kad visur yra žmonių, kuriems trūksta šilumos ir šilto prisilietimo, katės ramina ir pakelia nuotaiką, būtent toks ir yra šios kavinės tikslas – pradžiuginti. Taip pat yra žmonių, kurie labai myli kates, tačiau negali jų laikyti dėl įvairių priežasčių, pvz. neturi nuosavo būsto, nesutinka šeimos nariai ar pan. Taigi, kačių kavinė tokiems žmonėms yra išeitis išgerti arbatos ir paskaityti knygą su murkiančiu katinuku ant kelių.

Kačių kavinė „Murrr...Cafe“ įsikurs Vilniaus senamiestyje Pylimo g. 38 (prie „Vingrių“ stotelės). Kavinėje gyvens penkios katės, tačiau lankytojai negalės į kavinę ateiti dar ir su savo katėmis ar kitais gyvūnais,  kavinės gyventojai bus paskiepyti, nuolat tikrinami dėl įvairiausių ligų, tad bijomasi, kad dėl atėjusių kitų kačių nesklistų ligos. Be to, norima išvengti gyvūnų tarpusavio nesutarimo.

Lankydamiesi kavinėje žmonės padės beglobėms katėms. Bus sudarytos galimybes „įsikatinti” gyvūnų globos organizacijų išgelbėtus gyvūnus, lankytojais bus šviečiami gyvūnų gerovės klausimais

Lankydamiesi kavinėje žmonės padės beglobėms katėms. Bus sudarytos galimybes „įsikatinti” gyvūnų globos organizacijų išgelbėtus gyvūnus, lankytojais bus šviečiami gyvūnų gerovės klausimais. „Gimus abipusei meilei, galbūt klientui leisime kačiuką pasiimti ir iš kavinės“, – sako kavinės šeimininkai. Taip pat planuojamos paskaitos vaikams kaip reikia elgtis su gyvūnais, jais rūpintis, padėti jiems ir juos maitinti. Lankytojai kavinėje ateityje galės įsigyti ir maisto ar kitų skanumynų savo katėms, žaislų, suvenyrų.

Kavinėje bus galima pasimėgauti užkandžiais, kava, kitais gardumynais. Teisės aktai reikalauja, kad vienoje patalpoje, kur gaminama arba prekiaujama maisto produktais, nebūtų jokių gyvūnų, tad to bus paisoma. „Mūsų katės turės savo erdvę, namus, kuriuose valgys, miegos – tai bus atskiras klubas, kuriame bus laukiami ir lankytojai“, – sako kavinės kūrėjai.

Užkandinėje bus nedidelis baras, prie kurio žmonės galės nusipirkti arbatos ar kavos, suvalgyti lengvų užkandžių. Kitoje erdvėje bus staliukai, sofutės, interneto prieiga, knygos, stalo žaidimai, kur lankytojai galės pabūti su katėmis, pažaisti ir gerai praleisti laiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką