Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kviečiama pareikšti nuomonę dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi

Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje R.Noreikienė įsitikinusi, kad politikai priėmė netinkamą sprendimą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rasa Noreikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtose viešosiose konsultacijose dėl Europos Sąjungos (ES) vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi ir skaidymosi. Lietuvos įmonių atstovų, verslininkų ir visų suinteresuotų asmenų nuomonių ir siūlymų EK konsultacijų dokumente pateiktais klausimais laukiama iki 2014 m. gruodžio 1 d.

Pasak ūkio viceministrės Rasos Noreikienės, šiuo metu yra įtvirtintas ES lygmens ir nacionalinis teisinis reguliavimas, suteikiantis galimybę bendrovėms jungtis peržengiant vienos valstybės ribas, tačiau praktikoje vis dar pasitaiko įvairių sunkumų: „Šios konsultacijos sudaro galimybę verslininkams ir kitiems suinteresuotiems asmenims išsakyti savo nuomonę, kaip būtų galima tobulinti vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi reguliavimo sistemą, taip pat išsiaiškinti, ar esama reguliavimo poreikio dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių skaidymosi.“

Atsižvelgusi į viešųjų konsultacijų metu gautus atsakymus, EK vertins, kokių pokyčių reikia ES reguliavimo sistemoje.

EK paskelbtame klausimyne pateikti klausimai dėl vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių jungimosi proceso taikymo praktikoje, smulkiųjų akcininkų ir kreditorių teisių apsaugos, ES valstybių narių teisinės sistemos suderinamumo ir kt.

Taip pat EK viešosiomis konsultacijomis siekiama sužinoti suinteresuotų asmenų nuomonę dėl galimo vienos valstybės ribas peržengiančio bendrovių skaidymosi reguliavimo ES lygiu įtvirtinimo. Atsižvelgusi į viešųjų konsultacijų metu gautus atsakymus, EK vertins, kokių pokyčių reikia ES reguliavimo sistemoje.

Į EK konsultacijų dokumente esančius klausimus savo nuomonę galima pateikti elektroniniu būdu pažymint pasirinktą tinkamiausią atsakymo variantą. Klausimyną galima rasti ir jį užpildyti EK interneto svetainėje šiuo adresu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką