Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 15:33

VMVT specialistai rado pažeidimų žuvį tvarkančiose įmonėse

Žuvis tešloje
Fotolia nuotr. / VMVT specialistai rado pažeidimų žuvį tvarkančiose įmonėse
Ruošiantis didžiosioms metų šventėms Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atliko 190 tikslinių patikrinimų įvairiose žuvininkystės produktus tvarkančiose įmonėse. Apsilankius 99 didžiuosiuose šalies prekybos centruose, 39 parduotuvėse, 44 turgavietėse, 3 didmeninės prekybos sandėliuose, 5 gamybos įmonėse, buvo patikrinta daugiau nei 117 tonų įvairių pavadinimų žuvininkystės produktų (šviežių, šaldytų ir žuvų gaminių). Ypatingas dėmesys buvo skiriamas šių produktų saugai, kokybei ir ženklinimo informacijos atitikčiai.

„Įvertinus padidintą perkamų žuvų poreikį šventiniu laikotarpiu, šie tiksliniai patikrinimai buvo vykdyti norint užtikrinti, kad mūsų vartotojams siūlomi saugūs ir kokybiški žuvų produktai. Įvertinus visą gruodžio mėnesį vykdytų patikrinimų rezultatus, galima teigti, kad žuvininkystės produktų gamybos įmonės dirba atsakingai, daugiau pažeidimų buvo nustatyta prekybos įmonėse ir turgavietėse, kuriose dažniausiai fiksuoti įvairūs produktų ženklinimo neatitikimai. Užfiksuoti pavieniai atvejai, kai žuvininkystės produktai neatitiko nustatytų saugos ir kokybės reikalavimų. Nebuvo užtikrintas tinkamas produktų atsekamumas, laikymo sąlygos, vartojimo terminų kontrolė“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Janina Kondrotienė.

J.Kondrotienės teigimu, daugiausiai pažeidimų nustatyta dėl neteisingai nurodytų ar visai nenurodytų žuvų rūšių pavadinimų (pvz., etiketėje nurodytas tik žuvų genties pavadinimas – sušaldyta jūrinių lydekų filė, bet nenurodyta jos rūšis, nors jūrinių lydekų komerciniame žuvų sąraše yra net 11 rūšių). Pasitaikė atvejų, kai etiketėse nebuvo parašyta žuvų sugavimo vieta (žvejybos rajonas, kilmės šalis), nepateikta kita reikiama informacija, pvz., mokslinis žuvų rūšies pavadinimas (jis gali būti pateiktas informaciniame stende ar kitaip). Gamintojai, tiekėjai ženklinimo etiketėse ne visada nurodė šaldytų glazūruotų žuvininkystės produktų (žuvų, krevečių) grynąjį kiekį (masę) be glazūros ar neteisingai nurodė kai kurių gaminių kiekybinę sudėtį. Kai kur prekiaujant geltondryžėmis riebžuvėmis, nebuvo perspėjimo, kad jos gali neigiamai veikti virškinimo traktą, 

Siekiant įvertinti žuvininkystės produktų saugą ir kokybę, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo ištirta per 150 įvairių mėginių, buvo tirta galima mikrobiologinė tarša, tarša parazitais, histaminu ar lakiomis azotinėmis bazėmis. Iš visų tirtų mėginių, tik 4 neatitiko nustatytų reikalavimų: paruoštose realizuoti sūdytose Atlanto silkėse su galvomis (400 kg), šaldytose Argentinos jūrinėse lydekose be galvų (18 484 kg) ir Aliaskos rudagalvių menkių filė (22 349 kg) nustatyti parazitai. Ši produkcija buvo saugoma didmeniniuose sandėliuose ir į rinką nepateko. Be to, uždrausta realizuoti ir iš prekybos surinkta 6 kg sūdytos Atlanto lašišos filė partija, kurioje nustatyta L. monocytogenes bakterijų. Dėl nustatytų pažeidimų taikytos administracinės ir piniginės baudos.

Pasak vyriausiosios veterinarijos gydytojos J. Kondrotienės, tikrinimo metu taip pat vertinta, ar gamyboje nenaudojamos Baltijos menkių kepenys, kurios uždraustos tiekti žmonių maistui dėl padidinto dioksino kiekio. Buvo tikrinami žvejybos laivai, žvejojantys menkes, žuvų perdirbimo ir mažmeninės prekybos įmonės, prekiaujančios menkių kepenų konservais. Pažeidimų nenustatyta, menkių kepenėlių konservai buvo gaminami iš Atlanto menkių kepenų, importuotų iš Islandijos ir Norvegijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką