Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

„Volkswagen“ dėl aplinką teršiančios įrangos gresia daugiau kaip 20 mlrd. JAV dolerių bauda

JAV vyriausybė padavė į teismą „Volkswagen“ dėl programinės įrangos, leidusios sumažinti išmetamųjų dujų kiekius atliekant taršos bandymus, įrengimo beveik 600 tūkst. dyzelinių automobilių.
„Volkswagen“
„Volkswagen“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Teisingumo departamentas pirmadienį pateikė ieškinį Aplinkos apsaugos agentūros vardu, o bauda gali viršyti 20 mlrd. JAV dolerių.

Ieškinyje teigiama, jog Vokietijos automobilių gamintoja tyčia įrengė „klastojimo įrenginius“ dyzeliniuose „Volksvagen“, „Audi“ ir „Porsche“ automobiliuose, kurie atliekant bandymus atitiko reikalavimus, tačiau kelyje leistiną taršos lygį viršijo iki 40 kartų.

Teisingumo departamentas nurodė, jog bauda už vieną automobilį turėtų siekti iki 37,5 tūkst. JAV dolerių, o už vieną klastojimo įrenginį – iki 2,750 tūkst. JAV dolerių.

„Automobilių gamintojai, kuriems nepavyksta tinkamai sertifikuoti savo automobilių, ir kurie nepaiso išmetamųjų teršalų kontrolės sistemos, piktnaudžiauja visuomenės pasitikėjimu, kelia pavojų žmonių sveikatai ir sudaro nepalankias sąlygas konkurentams“, – sakė generalinio prokuroro padėjėjas Johnas Crudenas.

Pasak jo, „JAV imsis visų tinkamų priemonių prieš „Volkswagen“, kad būtų atlyginta žala dėl mūsų šalies švaraus oro įstatymų pažeidimų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius