Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 30d. 20:01

2016-ųjų prognozės: „VP grupės“ karas – kas bus toliau?

Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius
15min nuotr. / Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius

15min pateikia svarbiausių 2016 metų įvykių apžvalgą įvairiose srityse – nuo politikos ar ekonomikos iki sporto, pramogų ar mados. Vienas ryškiausių besibaigiančių metų įvykių Lietuvos verslo sluoksniuose – Mindaugo Marcinkevičiaus ir Nerijaus Numavičiaus karas. Du turtingiausų Lietuvos žmonių dešimtuko nariai susipliekė ne juokais. Ir tai neabejotinai tęsis 2016-aisiais.

Dviejų „VP grupės“ akcininkų karas prasidėjo skambiais pareiškimais. M.Marcinkevičius metė kaltinimus, esą N.Numavičius ir kiti „VP grupės“ akcininkai nuo valstybės nusuko milžinišką sumą mokesčių. N.Numavičiaus pusė skolinga neliko ir paleido į apyvartą žinią apie tai, jog M.Marcinkevičius esą buvo įtariamas pramoniniu šnipinėjimu. Tačiau skambių pareiškimų etapas beveik baigėsi.

Viskas persikėlė į teismus, kurie gali tęstis labai ir labai ilgai. Lietuvoje ir už jos ribų du turtuoliai vienas kitą kaltina dideliais (ar bent jau brangiai kainuojančiais) prasižengimais.

Nesumokėti mokesčiai, kenkimas grupės reputacijai, finansinė žala – tai tik keli kaltinimai, kuriais M.Marcinkevičius ir N.Numavičius vienas į kitą šaudo teismų apkasuose.

N.Numavičius po daug atgarsio sukėlusio konflikto ir teismų maratono oficialiai susitaikė su savo broliu Juliumi. Tiesa, taikos kaina liko nežinoma.

Kad ir kas laimėtų pirmoje instancijoje, procesas nesibaigs – pralaimėjusi pusė kreipsis į aukštesnį teismą, po jo – dar aukščiau. Ir taip toliau. Dviejų turtuolių bylinėjimasis gali tęstis mėnesių mėnesius. Ir, tikėtina, taip ir bus. Nors jau egzistuoja precedentas, kai N.Numavičius po daug atgarsio sukėlusio konflikto ir teismų maratono oficialiai susitaikė su savo broliu Juliumi. Tiesa, taikos kaina liko nežinoma.

Susitaikymas už kainą, kurią sužinoti galės nebent verslo istorikai, yra vienas realiausių šio konflikto pabaigos scenarijų. Tačiau prieš tai abu turtuoliai turės paleisti dar ne vieną šūvį ir pralieti dar daug kraujo (išlaidų advokatams pavidalu).

Tikėtina, kad šiame kare bus ištrauktas dar ne vienas skeletas iš svetimos spintos. Tai abi pusės jau pademonstravo, paleisdamos į eterį purvinų priešininko skalbinių kolekcijas.

Galiausiai kuris nors tiek nukraujuos ar tiek pavargs, kad nusileis kitos pusės spaudimui. Taip paprastai sudaromos „taikos sutartys“ tarp stambių verslininkų, nors su taika jos turi mažai bendro. Na, o jeigu buvę bendražygiai taip ir neras kompromiso, jų ginčas gali tapti vienu ilgiausių Lietuvos verslo istorijoje.

VISAS 2016-ųjų PROGNOZES RASITE ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką