Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

„VSA Vilniui“ nepavyko sustabdyti Vilniaus atliekų vežimo sutarties su „Ekonovus“ vykdymo

Komunalinių paslaugų bendrovei „VSA Vilnius“ teisme nepavyko sustabdyti Vilniaus savivaldybės atliekų 16,3 mln. eurų vertės sutarties dėl atliekų vežimo miesto centre su „Ekonovus“ vykdymo.
VSA
VSA / VSA nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas rugpjūčio 29 dieną paliko galioti birželio 3 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria atsisakyta tenkinti „VSA Vilniaus“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti sutarties su „Ekonovus“ vykdymą.

„VSA Vilnius“ teismui nurodė, kad „Ekonovus“ pateikto pasiūlymo suma yra neįprastai maža ir nepagrįsta, todėl sprendimas įmonę pripažinti 4-os dalies konkurso laimėtoja turėtų būti panaikintas. Tuo metu Vilniaus savivaldybė teigė, sustabdžius sutarties su „Ekonovus“ vykdymą, neabejotinai būtų pažeistas viešasis interesas.

Apeliacinis teismas sutiko su savivaldybės argumentais ir pripažino, kad skubus paslaugų tiekimas yra svarbus užtikrinant viešąjį interesą.

„Egzistuoja aiškiai išreikštas viešasis interesas, kad tokios paslaugos būtų teikiamos nuolat ir kokybiškai (...). Mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo proceso sutrikdymas gali sukelti žalą visuomenei, gyventojų sveikatai, saugumui“, – rašoma teismo nutartyje.

Birželio mėnesį pranešta, kad 71 mln. eurų vertės sutartis dėl atliekų tvarkymo Vilniuje užsitikrino du vežėjai – „Ekonovus“ ir „Ecoservice“.

Naujas konkursas buvo paskelbtas po to, kai pernai liepą „Ecoservice” ir „VSA Vilnius“ pareiškė, kad jų veikla yra nuostolinga ir jos nebenori tokiomis kainomis tvarkyti atliekų. Tuomet miesto valdžia ėmėsi iš naujo ieškoti atliekų tvarkytojų.

4-osios Vilniaus dalies – Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno seniūnijos, pietinės Šnipiškių, Žirmūnų ir šiaurinės Vilkpėdės – konkursą laimėjo „Ekonovus“, pasiūliusi atliekas iki 2026 metų šioje dalyje vežti už 16,3 mln. eurų.

Šiuo metu pagal laikiną sutartį centrinėje miesto dalyje atliekas veža „VSA Vilnius“. Vilniaus savivaldybė BNS informavo, kad „VSA Vilnius“ atliekas šioje zonoje veš maksimaliai iki gruodžio 18 dienos, o po to atliekų vežimą perims „Ekonovus“.

Iki pertvarkos Vilniaus daugiabučių ir privačių namų gyventojai bei įmonės tiesiogiai pasirašydavo sutartis su „Ecoservice“, „Ekonovus“, „VSA Vilnius“ ir Atliekų tvarkymo tarnyba. Dabar sistemą valdo savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius