Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 17:34

Vyriausybė nesprendė dėl asmens duomenų naudojimo draudimo sektoriuje

Duomenų apsauga
Duomenų apsauga

Vyriausybė trečiadienį ketino spręsti dėl paprastesnių reikalavimų draudikams gaunant ir tvarkant asmens sveikatos duomenis, tačiau klausimas buvo išimtas iš darbotvarkės.

Įstatymų nuostatos įsigaliotų nuo šių metų birželio pabaigos, o jomis į nacionalinę teisę perkeliamos Europos Sąjungos direktyvos.

Draudimo įstatymo projekto vienas iš tikslų yra nustatyti, kad draudikai ir draudimo tarpininkai, sudarydami ir vykdydami draudimo sutartį, turi teisę tvarkyti apdraustojo ir naudos gavėjo sveikatos duomenis be jo sutikimo. Šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas nustato reikalavimą gauti sutikimą.

„Atsižvelgiant į tai, jog veiklos specifika lemia, kad klientas, norėdamas sudaryti draudimo sutartį ar gauti draudimo išmoką, privalo duoti sutikimą, nors jis ir neturi realaus pasirinkimo sutikti su tokiu duomenų tvarkymu ar ne, taip pat negali to kontroliuoti, tikslinga atsisakyti minėto reikalavimo“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo projekto tikslas – nustatyti, kad be paciento sutikimo konfidenciali informacija gali būti suteikiama visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, kuriems tokią teisę suteikia Lietuvos įstatymai. Šiuo metu konfidenciali informacija suteikiama tik turint rašytinį paciento sutikimą.

Finansų ministerija nurodo, kad priėmus pakeitimus bus užtikrinama geresnė vartotojų interesų apsauga draudimo ir perdraudimo įmonių tarpvalstybinės veiklos atveju.

„Numatomi pakeitimai palengvins (...) draudimo sutarčių sudarymo procesą ir draudėjų, apdraustųjų, naudos gavėjų ir nukentėjusių trečiųjų asmenų galimybes greičiau gauti draudimo paslaugą ir draudimo išmoką“, – teigiama Vyriausybei pateiktuose dokumentuose.

Teisės aktų pakeitimais taip pat norima užtikrinti glaudesnį priežiūros institucijų bendradarbiavimą draudimo ir perdraudimo įmonių veikloje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką