Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Landsbergio ekskursija Signatarų namuose anonsavo „V16 Vilniaus ekskursijų dieną“

Vytauto Landsbergio ekskursija Signatarų namuose
Vytauto Landsbergio ekskursija Signatarų namuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien specialia ekskursija Signatarų namuose anonsuojamas vasario 16 d. sostinėje vyksiantis renginys „V16 Vilniaus ekskursijų diena“. Signatarų namuose apie istorinius įvykius susirinkusiam jaunimui pasakojo Nepriklausomybės akto signataras, profesorius Vytautas Landsbergis.

DNB banko vilniečiams padovanotas renginys „V16 Vilniaus ekskursijų diena“ su šūkiu „Geriau pažinkime savo istoriją!“ vyks šį šeštadienį nuo 10 val. iki 18 val. 

Jo metu profesionalūs gidai pasakos apie Lietuvos valstybingumui svarbius istorinius įvykius. Bus galima pasirinkti iš 5 ekskursijų: „Lietuvos valstybingumo istorijos keliu“, „Vilniaus pilys“, „Vilniaus rūmų istorija“, „Vilniaus legendos“ ir „Keliai, pirkliai, pinigai...“

„V16 Vilniaus ekskursijų diena“ siekiama paskatinti jaunimą domėtis savo šalimi, miestu, suteikiama galimybė išgirsti pasakojimus įtaigioje, autentiškoje, istorinius įvykius menančioje aplinkoje.

„Šiandien mums nepaprastai svarbu išsaugoti ir puoselėti istorinę atmintį, kuri yra svarbiausias kiekvienos save gerbiančios tautos išlikimo veiksnys. Kaip tik todėl dovanojame vilniečiams ir miesto svečiams unikalią dovaną – nemokamas ekskursijas“, – sako DNB banko Vilniaus regiono vadovas Edvardas Uziala.

„V16 Vilniaus ekskursijų diena“ pretenduoja tapti masiškiausia privačia iniciatyva švenčiant vasario 16 d. (V16) Valstybės atkūrimo šventę, nes į ekskursijas užsiregistravo jau virš 500 žmonių.

VIDEO: V. Landsbergio ekskursija Signatarų namuose

***

Ekskursijų aprašymai:

„Lietuvos valstybingumo istorijos keliu“

Vilnius gyvuoja savo garbinga praeitimi, kiekvienas žymus objektas primena kelią į valstybės kūrimąsi. Keliaukime ir atpažinkime gyvą Vilniaus istoriją.

„Vilniaus pilys“

Įdomu paklausyti istorijų apie tris Vilniaus pilis: Aukštutinę, Žemutinę ir Kreivąją. Jų tvirta vienybė buvo XIV–XVI a. Didžiosios Kunigaikštystės centras, svarba kultūrai, religijai, politiniam to meto Vilniaus veidui.

„Vilniaus rūmų istorija“

Įtakingiausi Lietuvos didikai buvo įsikūrę Vilniaus širdyje – senamiestyje. Pacų, Radvilų, Sapiegų, Chodkevičių giminės istorijos ir darbai atpažįstami išlikusiuose Vilniaus miesto rūmuose.

„Vilniaus legendos“

Vilnių gaubia daugybė legendų bei padavimų. Kiekviena bažnyčia, kiekvieni senojo Vilniaus rūmai, vienuolynai – turi savo paslapčių.

„Keliai, pirkliai, pinigai..“

Nuo senų laikų buvo žinomi keliai į Vilnių. Čia atvykdavo pirkliai, kartu su jais visos pasaulio naujienos, prekės, pinigai. Intriguojanti kelionė į laikus, kai dar nebuvo bankų, o senasis Vilnius šurmuliavo prekybos ritmu.

Pavadinimas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką