Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 27d. 17:19

Ž.Vaičiūnas valstybės įmonės vadove skiria papeikimą gavusią pareigūnę A.Selčinskienę

Žygimantas Vaičiūnas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Žygimantas Vaičiūnas

Valstybės valdomos įmonės Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros (RATA) direktore energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas nuo antradienio paskyrė buvusią Konkurencijos tarybos administracijos vadovę Aną Selčinskienę.

Ji pernai atsidūrė dėmesio centre dėl galimo darbuotojų pokalbių klausymosi skandalo. Už šiurkštų tarnybinį nusižengimą A.Selčinskienei tuomet skirtas papeikimas, nors jos veiksmus tyrusi komisija siūlė atleisti iš pareigų.

Naujoji RATA vadovė paskirta be konkurso. Ministro atstovė spaudai Aurelija Vernickaitė BNS sakė, kad ji paskirta laikinai, kol konkurso būdu bus atrinktas naujas įstaigos vadovas.

Naująjį vadovą numatoma paskirti po to, kai RATA bus sujungta su Ignalinos atomine elektrine (IAE).

A.Selčinskienė BNS sakė, kad iš tarybos išėjo savo noru. Ji patvirtino, jog pernai yra gavusi tarybos vadovo tarnybinę nuobaudą – papeikimą, tačiau nedetalizavo, už ką ji skirta.

„Ministrui nekėlė abejonių A.Selčinskienės kompetencija. Be to, nebuvo racionalu skelbti nuolatinio vadovo konkurso, nes Vyriausybė yra pritarusi valstybės įmonių, tame tarpe ir RATA, pertvarkai“, – BNS sakė A.Vernickaitė.

Konkurencijos taryba BNS patvirtino, kad A.Selčinskienė administracijos tarybos vadovės pareigas paliko šalių susitarimu.

A.Selčinskienė BNS sakė, kad iš tarybos išėjo savo noru. Ji patvirtino, jog pernai yra gavusi tarybos vadovo tarnybinę nuobaudą – papeikimą, tačiau nedetalizavo, už ką ji skirta.

Laikinoji RATA vadovė tikino, kad jos išėjimas iš Konkurencijos tarybos nėra susijęs su žiniasklaidoje aprašyta istorija dėl tarybos darbuotojų pokalbių pasiklausymo.

„Ne, tai nesusiję (...) Ta istorija buvo aprašyta (...), skirta tarnybinė nuobauda – papeikimas (...). Tai buvo tarnybinio patikrinimo rezultatas (...). Tikrai negaliu (pasakyti, už ką skirta nuobauda – BNS), neturiu įsakymo prieš akis, o kadangi skambinat asmeniniu telefono numeriu, tai, matyt, žinote ir tą formuluotę (...). Tas dokumentas saugomas taryboje, aš to dokumento formuluotės tikrai neprisimenu, ji tikrai netrumpa“, – BNS sakė ji.

Pareigūnė teigė neskundusi nuobaudos. Ji sakė jau anksčiau gavusi pasiūlymą užimti RATA vadovės pareigas, tačiau neatsakė, kas pateikė šį pasiūlymą.

„Aš gavau pasiūlymą, ji apsvarsčiau ir sutikau. (...) Aš nekomentuosiu šiuo metu to klausimo, jį turėtumėte adresuoti darbdaviui, Energetikos ministerijai“, - sakė A.Selčinskienė, paklausta, kas jai pasiūlė užimti RATA vadovės postą.

Portalas 15min pernai lapkritį rašė, kad Konkurencijos tarybos administracijos direktorė daugiau nei aštuonis mėnesius, nuo 2016 metų vasario iki lapkričio, slapta įrašinėjo pokalbius su savo darbuotojais, o po atlikto tarnybinio patikrinimo rekomendavus ją atleisti, jai buvo skirtas papeikimas ir suteikta galimybė dirbti iš namų.

Pasak portalo, beveik metus sekta Konkurencijos tarybos Vidaus administracijos skyriaus vedėja po šio įvykio išėjo iš tarybos, kartu pasitraukė ir personalo specialistė. Administracijos direktorė aiškino, kad savo telefonu pokalbius su skyriaus vedėja ir kitais kolegomis ji įrašinėjo turėdama vienintelį tikslą – atsiminti susitikimų metu aptartus reikalus ir ateityje efektyviau atlikti pavedimų kontrolę. Šių įrašų ji tikino neketinusi niekam perduoti ar panaudoti.

15min teigimu, tyrimą atlikusiai komisijai užkliuvo ir tai, kad išskirtinis dėmesys buvo skirtas būtent Vidaus administravimo skyriaus vedėjai, o kitų pavaldinių vadovė nematė reikalo taip kruopščiai sekti. Komisija nustatė, kad administracijos direktorė padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą ir pasiūlė skirti jai nuobaudą – atleidimą iš pareigų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę

Konkurencijos taryba BNS nesutiko atskleisti, už kokį nusižengimą pareigūnei buvo skirtas papeikimas.

„Daugiau informacijos pateikti negalime, nes duomenys apie tarnybinius nusižengimus yra privati informacija, ir jų viešinimą riboja įstatymai. Pagal Vyriausybės patvirtintas Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisykles susipažinti su tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiaga ir išvada turi teisę tik valstybės tarnautojas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, ir jo atstovas“, – atsakyme BNS rašo taryba.

A.Selčinskienė pakeitė laikinai – nuo vasario 9-osios – RATA vadovavusį, irgi be konkurso paskirtą IAE darbuotoją Valdą Ledzinską. Kaip BNS sakė IAE atstovė Ina Daukšienė, V.Ledzinskas sausio 2 dieną pradėjo dirbti IAE Projektų valdymo tarnyboje projektų vadovu, o nuo vasario 9 dienos paskirtas laikinai vadovauti agentūrai.

Viena RATA funkcijų – radioaktyviųjų atliekų surinkimas, apdorojimas ir perdavimas į Ignalinos AE saugyklas, todėl jos darbuotojo skyrimas vadovauti agentūrai, pasak šaltinių Vyriausybėje, reiškia interesų konfliktą.

Energetikos ministro atstovė BNS teigė, jog tarp agentūros darbuotojų neatsirado norinčių eiti pareigas tarpiniu laikotarpiu, savo noru išėjus buvusiai RATA vadovei Ineta Janušytei. Rodėl buvo pasiūlyta laikinai vadovauti buvusiam agentūros darbuotojui V.Ledzinskui, nes jis žino įmonės situaciją ir turi kompetencijos.

„Tai buvo būtina padaryti, kadangi būtina užtikrinti nepertraukiamą įmonės veiklą. Interesų konflikto klausimas buvo vertinamas ir buvo užtikrinta, kad jis nekiltų“, – BNS sakė A.Vernickaitė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė sako, jog valstybės įmonės laikinuoju vadovu gali būti tik tos įmonės darbuotojas.

„Paprastai įmonės pavaduotoju paveda laikinai vykdyti funkcijas, bet paskirti asmenį, iš išorės, mūsų manymu negalima, nebent yra numatyta išlyga specialiuose teisės aktuose“, – BNS sakė ministerijos Darbo departamento Darbo teisės skyriaus vedėja Vita Baliukevičienė.

„Vyriausybė yra pritarusi valstybės įmonių, įskaitant RATA, pertvarkai. Ministras į šią poziciją skyrė žmogų, kuris, jo vertinimu, turi reikiamas kompetencijas, kad įmonė būtų parengta pertvarkai ir ta pertvarka sklandžiai įvyktų. Pozicija laikina, tik keliems mėnesiams, kadangi pertvarka turi būti įvykdyta per šiuos metus“, – vėliau BNS sakė A.Vernickaitė, komentuodama naujos laikinos vadovės paskyrimą.

Pasak jos, instituciją ne kartą bandyta reformuoti, tą bandė daryti ir ankstesnės Vyriausybės – siekta efektyvesnio darbo, rezultatų ir racionalesnio valstybės pinigų panaudojimo.

„Nuolat buvo susiduriama su pasipriešinimu, bet kokiems bandymams tas pertvarkas įgyvendinti. Todėl dabar tikimės, kad pertvarka bus atlikta. Ir naujai vadovei yra iškelti aiškūs tikslai“, – sakė energetikos ministro atstovė.

A.Selčinskienė yra dirbusi Ryšių reguliavimo tarnyboje ir Kainų komisijoje, kai joms vadovavo Diana Korsakaitė. Kainų komisijai pradėjus vadovauti Ingai Žilienei, A.Selčinskienė iš jos išėjo.

Energetikos ministerija pernai spalį pranešė ketinanti perduoti dalį RATA funkcijų, susijusių su Ignalinos AE uždarymu, naujai steigimai Lietuvos energetikos agentūrai, o RATA prijungti prie Ignalinos AE. Šiai pertvarkai sausio pradžioje pritarė Vyriausybė, atitinkamų teisės aktų pakeitimus dar turi patvirtinti Seimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Vardai

Popscenos princesė Monique koncertu Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Verslas

JAV prekybos karas jau varo verslą iš Kinijos – bet ne į Ameriką

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

Kaip apmaudu: stebint A.Saboniui ir A.Kirilenkai Lietuva neatsilaikė prieš Rusiją

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gyvenimas

15 veislių šunų, kurių lojimas niekam nepridarys rūpesčių

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Sportas

Tautų lyga: Italija ir Portugalija išsiskyrė taikiai

Deuce

Nesustabdoma jėga – Novakas Džokovičius sutriuškino Keviną Andersoną

Naujienos

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Sportas

Tautų lyga: Italija ir Portugalija išsiskyrė taikiai

Deuce

Nesustabdoma jėga – Novakas Džokovičius sutriuškino Keviną Andersoną

Aktualu

JAV žurnalistė: iš nuskurusio sovietinio miesto Vilnius tapo normaliu europiniu miestu

24sek

Prancūzijoje – nuostabus tritaškius svaidžiusio Ado Juškevičiaus pasirodymas

Gyvenimas

Patarimai: kokie produktai padeda mažinti kraujagyslių kalkėjimą

Gyvenimas

Patarimai: kokie produktai padeda mažinti kraujagyslių kalkėjimą

Aktualu

Kauno valdžia paaiškino, kodėl mirštančiųjų norus pildančiai įstaigai neskiria patalpų

Sportas

Istorinio kelio pabaiga: „Vytis“ pakuteno nervus Čempionų lygos laimėtojams

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: vandens paukščių dabar lesinti jokiu būdu negalima

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Atrasti savo šalies virtuvę (mano šeimos istorija)

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką