Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 27d. 17:19

Ž.Vaičiūnas valstybės įmonės vadove skiria papeikimą gavusią pareigūnę A.Selčinskienę

Žygimantas Vaičiūnas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Žygimantas Vaičiūnas

Valstybės valdomos įmonės Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros (RATA) direktore energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas nuo antradienio paskyrė buvusią Konkurencijos tarybos administracijos vadovę Aną Selčinskienę.

Ji pernai atsidūrė dėmesio centre dėl galimo darbuotojų pokalbių klausymosi skandalo. Už šiurkštų tarnybinį nusižengimą A.Selčinskienei tuomet skirtas papeikimas, nors jos veiksmus tyrusi komisija siūlė atleisti iš pareigų.

Naujoji RATA vadovė paskirta be konkurso. Ministro atstovė spaudai Aurelija Vernickaitė BNS sakė, kad ji paskirta laikinai, kol konkurso būdu bus atrinktas naujas įstaigos vadovas.

Naująjį vadovą numatoma paskirti po to, kai RATA bus sujungta su Ignalinos atomine elektrine (IAE).

A.Selčinskienė BNS sakė, kad iš tarybos išėjo savo noru. Ji patvirtino, jog pernai yra gavusi tarybos vadovo tarnybinę nuobaudą – papeikimą, tačiau nedetalizavo, už ką ji skirta.

„Ministrui nekėlė abejonių A.Selčinskienės kompetencija. Be to, nebuvo racionalu skelbti nuolatinio vadovo konkurso, nes Vyriausybė yra pritarusi valstybės įmonių, tame tarpe ir RATA, pertvarkai“, – BNS sakė A.Vernickaitė.

Konkurencijos taryba BNS patvirtino, kad A.Selčinskienė administracijos tarybos vadovės pareigas paliko šalių susitarimu.

A.Selčinskienė BNS sakė, kad iš tarybos išėjo savo noru. Ji patvirtino, jog pernai yra gavusi tarybos vadovo tarnybinę nuobaudą – papeikimą, tačiau nedetalizavo, už ką ji skirta.

Laikinoji RATA vadovė tikino, kad jos išėjimas iš Konkurencijos tarybos nėra susijęs su žiniasklaidoje aprašyta istorija dėl tarybos darbuotojų pokalbių pasiklausymo.

„Ne, tai nesusiję (...) Ta istorija buvo aprašyta (...), skirta tarnybinė nuobauda – papeikimas (...). Tai buvo tarnybinio patikrinimo rezultatas (...). Tikrai negaliu (pasakyti, už ką skirta nuobauda – BNS), neturiu įsakymo prieš akis, o kadangi skambinat asmeniniu telefono numeriu, tai, matyt, žinote ir tą formuluotę (...). Tas dokumentas saugomas taryboje, aš to dokumento formuluotės tikrai neprisimenu, ji tikrai netrumpa“, – BNS sakė ji.

Pareigūnė teigė neskundusi nuobaudos. Ji sakė jau anksčiau gavusi pasiūlymą užimti RATA vadovės pareigas, tačiau neatsakė, kas pateikė šį pasiūlymą.

„Aš gavau pasiūlymą, ji apsvarsčiau ir sutikau. (...) Aš nekomentuosiu šiuo metu to klausimo, jį turėtumėte adresuoti darbdaviui, Energetikos ministerijai“, - sakė A.Selčinskienė, paklausta, kas jai pasiūlė užimti RATA vadovės postą.

Portalas 15min pernai lapkritį rašė, kad Konkurencijos tarybos administracijos direktorė daugiau nei aštuonis mėnesius, nuo 2016 metų vasario iki lapkričio, slapta įrašinėjo pokalbius su savo darbuotojais, o po atlikto tarnybinio patikrinimo rekomendavus ją atleisti, jai buvo skirtas papeikimas ir suteikta galimybė dirbti iš namų.

Pasak portalo, beveik metus sekta Konkurencijos tarybos Vidaus administracijos skyriaus vedėja po šio įvykio išėjo iš tarybos, kartu pasitraukė ir personalo specialistė. Administracijos direktorė aiškino, kad savo telefonu pokalbius su skyriaus vedėja ir kitais kolegomis ji įrašinėjo turėdama vienintelį tikslą – atsiminti susitikimų metu aptartus reikalus ir ateityje efektyviau atlikti pavedimų kontrolę. Šių įrašų ji tikino neketinusi niekam perduoti ar panaudoti.

15min teigimu, tyrimą atlikusiai komisijai užkliuvo ir tai, kad išskirtinis dėmesys buvo skirtas būtent Vidaus administravimo skyriaus vedėjai, o kitų pavaldinių vadovė nematė reikalo taip kruopščiai sekti. Komisija nustatė, kad administracijos direktorė padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą ir pasiūlė skirti jai nuobaudą – atleidimą iš pareigų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę

Konkurencijos taryba BNS nesutiko atskleisti, už kokį nusižengimą pareigūnei buvo skirtas papeikimas.

„Daugiau informacijos pateikti negalime, nes duomenys apie tarnybinius nusižengimus yra privati informacija, ir jų viešinimą riboja įstatymai. Pagal Vyriausybės patvirtintas Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams taisykles susipažinti su tarnybinio nusižengimo tyrimo medžiaga ir išvada turi teisę tik valstybės tarnautojas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, ir jo atstovas“, – atsakyme BNS rašo taryba.

A.Selčinskienė pakeitė laikinai – nuo vasario 9-osios – RATA vadovavusį, irgi be konkurso paskirtą IAE darbuotoją Valdą Ledzinską. Kaip BNS sakė IAE atstovė Ina Daukšienė, V.Ledzinskas sausio 2 dieną pradėjo dirbti IAE Projektų valdymo tarnyboje projektų vadovu, o nuo vasario 9 dienos paskirtas laikinai vadovauti agentūrai.

Viena RATA funkcijų – radioaktyviųjų atliekų surinkimas, apdorojimas ir perdavimas į Ignalinos AE saugyklas, todėl jos darbuotojo skyrimas vadovauti agentūrai, pasak šaltinių Vyriausybėje, reiškia interesų konfliktą.

Energetikos ministro atstovė BNS teigė, jog tarp agentūros darbuotojų neatsirado norinčių eiti pareigas tarpiniu laikotarpiu, savo noru išėjus buvusiai RATA vadovei Ineta Janušytei. Rodėl buvo pasiūlyta laikinai vadovauti buvusiam agentūros darbuotojui V.Ledzinskui, nes jis žino įmonės situaciją ir turi kompetencijos.

„Tai buvo būtina padaryti, kadangi būtina užtikrinti nepertraukiamą įmonės veiklą. Interesų konflikto klausimas buvo vertinamas ir buvo užtikrinta, kad jis nekiltų“, – BNS sakė A.Vernickaitė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė sako, jog valstybės įmonės laikinuoju vadovu gali būti tik tos įmonės darbuotojas.

„Paprastai įmonės pavaduotoju paveda laikinai vykdyti funkcijas, bet paskirti asmenį, iš išorės, mūsų manymu negalima, nebent yra numatyta išlyga specialiuose teisės aktuose“, – BNS sakė ministerijos Darbo departamento Darbo teisės skyriaus vedėja Vita Baliukevičienė.

„Vyriausybė yra pritarusi valstybės įmonių, įskaitant RATA, pertvarkai. Ministras į šią poziciją skyrė žmogų, kuris, jo vertinimu, turi reikiamas kompetencijas, kad įmonė būtų parengta pertvarkai ir ta pertvarka sklandžiai įvyktų. Pozicija laikina, tik keliems mėnesiams, kadangi pertvarka turi būti įvykdyta per šiuos metus“, – vėliau BNS sakė A.Vernickaitė, komentuodama naujos laikinos vadovės paskyrimą.

Pasak jos, instituciją ne kartą bandyta reformuoti, tą bandė daryti ir ankstesnės Vyriausybės – siekta efektyvesnio darbo, rezultatų ir racionalesnio valstybės pinigų panaudojimo.

„Nuolat buvo susiduriama su pasipriešinimu, bet kokiems bandymams tas pertvarkas įgyvendinti. Todėl dabar tikimės, kad pertvarka bus atlikta. Ir naujai vadovei yra iškelti aiškūs tikslai“, – sakė energetikos ministro atstovė.

A.Selčinskienė yra dirbusi Ryšių reguliavimo tarnyboje ir Kainų komisijoje, kai joms vadovavo Diana Korsakaitė. Kainų komisijai pradėjus vadovauti Ingai Žilienei, A.Selčinskienė iš jos išėjo.

Energetikos ministerija pernai spalį pranešė ketinanti perduoti dalį RATA funkcijų, susijusių su Ignalinos AE uždarymu, naujai steigimai Lietuvos energetikos agentūrai, o RATA prijungti prie Ignalinos AE. Šiai pertvarkai sausio pradžioje pritarė Vyriausybė, atitinkamų teisės aktų pakeitimus dar turi patvirtinti Seimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Teisininkai apie Eligijaus Masiulio „paskolos“ legalizavimą: „Tai dar nieko nereiškia“

24sek

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai: mylimiausią žaidėją nulemia plaukų spalva ir kodėl trečia vieta geriau už auksą

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

24sek

NBA komandos vadovas: kodėl „Raptors“ neišmainys Jono Valančiūno?

Aktualu

Papiktino užtvertas Kauno klinikų vaistinės įėjimas neįgaliesiems: įrengia ir nenaudoja?

Vardai

Pirmagimio besilaukianti Greta Lebedeva: „Svajojam apie du ar tris vaikučius, kaip Dievas duos“

Pasaulis kišenėje

Turkiškų atostogų prisiminimai: kaip namuose pasigaminti tikrą kebabą

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

Aktualu

Dėl barnio išlaipinęs keleivį, vairuotojas su „VW Passat“ netrukus rėžėsi į medį

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervina“

Gyvenimas

Trenerė A.Pakalenkaitė: „Jei figūrą paveldime, kodėl tiek daug žmonių priauga po 6–20 kg per kelis mėnesius?“

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: „Holigans“ trispalvis datulių ir anakardžių tortas

Mokslas.IT

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

Vardai

Seserys Puzaraitės ir Katažina: ar jos išdrįsta pasirodyti mieste be jokio makiažo?

Kurios įmonės indėlis Kauno miesto gerovei svarbiausias?

Vardai

Minint teroro atakos Mančesteryje metines Ariana Grande pasidalino jautria žinute

Verslas

LRT tarybos pirmininku išrinktas Liudvikas Gadeikis

15min tema Verslas

Sulieknėk, keliauk, atsinaujink, pirk – asmenines reklamas jau galima užčiaupti

Naujienos

Aktualu

Teisininkai apie Eligijaus Masiulio „paskolos“ legalizavimą: „Tai dar nieko nereiškia“

24sek

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai: mylimiausią žaidėją nulemia plaukų spalva ir kodėl trečia vieta geriau už auksą

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

Verslas

Teismas atidėjo sprendimo dėl taikos sutarties su „Danpower“ paskelbimą

24sek

NBA komandos vadovas: kodėl „Raptors“ neišmainys Jono Valančiūno?

Aktualu

Papiktino užtvertas Kauno klinikų vaistinės įėjimas neįgaliesiems: įrengia ir nenaudoja?

Vardai

Pirmagimio besilaukianti Greta Lebedeva: „Svajojam apie du ar tris vaikučius, kaip Dievas duos“

Pasaulis kišenėje

Turkiškų atostogų prisiminimai: kaip namuose pasigaminti tikrą kebabą

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

Aktualu

Dėl barnio išlaipinęs keleivį, vairuotojas su „VW Passat“ netrukus rėžėsi į medį

Gyvenimas

Trenerė A.Pakalenkaitė: „Jei figūrą paveldime, kodėl tiek daug žmonių priauga po 6–20 kg per kelis mėnesius?“

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: „Holigans“ trispalvis datulių ir anakardžių tortas

Mokslas.IT

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

Vardai

Seserys Puzaraitės ir Katažina: ar jos išdrįsta pasirodyti mieste be jokio makiažo?

Kurios įmonės indėlis Kauno miesto gerovei svarbiausias?

Aktualu

ES ruošiasi pratęsti sankcijas Rusijai dėl Krymo aneksijos

Aktualu

Lietuvos zoologijos sodo paskelbto viešojo konkurso pirkimo sąlygas teismas pripažino neteisėtomis

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervina“

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką