Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žadama bankroto ir restruktūrizavimo procedūrų naujovių

Rasa Noreikienė
ŠMM nuotr / Rasa Noreikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerija siekia, kad kitų ES šalių bankroto ir restruktūrizavimo administratoriai galėtų teikti paslaugas Lietuvoje.

Siekiant sudaryti galimybę kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių nemokumo procesų administratoriams teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo administravimo paslaugas Lietuvoje, Vyriausybės posėdyje pritarta Ūkio ministerijos parengtiems Įmonių bankroto įstatymo ir Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimams. Šie įstatymų pakeitimai suderinti su Paslaugų direktyvos nuostatomis.

„Seimui dar rudens sesijoje priėmus šiuos įstatymų pakeitimus, jau nuo 2014 m. gegužės 1 d. Lietuvoje įsteigtų įmonių bankroto ir restruktūrizavimo administratoriais galėtų būti paskirti ir kitų ES valstybių paslaugų teikėjai. Taip pat būtų sugriežtinti administratoriams keliami reikalavimai dėl nepriekaištingos reputacijos. Naujas reguliavimas šioje srityje suteiktų daugiau skaidrumo, skatintų bankroto bei restruktūrizavimo administratorių konkurenciją“, – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.  

Pakeitimuose numatyta, kad kitų ES valstybių narių nemokumo procesų administratoriai (tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys), siekiantys šias paslaugas teikti ir Lietuvoje, privalės pateikti kompetentingos institucijos išduotą pažymėjimą, leidimą arba kitą dokumentą, įrodantį, kad jie turi teisę teikti administravimo paslaugas. Jei asmuo siektų paslaugas teikti nuolat, jam būtų privaloma išlaikyti profesinį testą. 

Kitų ES valstybių narių nemokumo procesų administratoriams (juridiniams asmenims), siekiantiems laikinai teikti bankroto ar restruktūrizavimo administravimo paslaugas Lietuvoje, taip pat kaip ir Lietuvoje registruotiems juridiniams asmenims, būtų taikomas reikalavimas turėti bent vieną darbuotoją, turintį Lietuvoje įgytą arba pripažintą teisę teikti atitinkamas paslaugas.

Tokios įmonės vadovui nebūtų keliama papildomų kvalifikacinių reikalavimų.

Įsigaliojus pakeitimams, Lietuvos bankroto ir restruktūrizavimo administratoriams kvalifikacinius pažymėjimus išduotų nebe Ūkio ministerija, kaip yra šiuo metu, o Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos. 

Siūlomais Įmonių bankroto įstatymo pakeitimais, kuriems pritarė Vyriausybė, taip pat siekiama papildyti administratorių nepriekaištingos reputacijos reikalavimus. Bus nustatyta, kad asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos, jei jis buvo nuteistas už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, nepaisant to, ar išnyko teistumas, arba buvo nuteistas už kitą tyčinę nusikalstamą veiką, kol teistumas neišnykęs. Asmuo, nustatyta tvarka nepranešęs apie prarastą nepriekaištingą reputaciją, būtų laikomas praradęs nepriekaištingą reputaciją 6 metus nuo šios aplinkybės paaiškėjimo. Nepriekaištingos reputacijos kriterijus siūloma nustatyti ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims. 

Pakeitimuose numatyta, kad bankroto administratorius negalėtų pirkti ar atstovauti pirkėjui perkant administruojamos įmonės turtą. Įmonės turto pirkėju ir pirkėjo atstovu negalėtų būti ir administratoriaus sutuoktinis, taip pat giminystės, svainystės ar partnerystės ryšiais su administratoriumi susijęs asmuo.

Įstatymo pakeitimais bus palengvintos  antstolių galimybės įgyti teisę teikti bankroto administravimo paslaugas netaikant jiems reikalavimo turėti atitinkamą bankroto administratoriaus padėjėjo arba įmonės vadovo darbo stažą, pažymima Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus atstovės Rūtos Mikėnienės trečiadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką