Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žaliosios europiečių atostogos“ kviečia saugoti gamtos įvairovę

V.Adamkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 12–15 d. Palangos miesto centrinėje aikštėje (prie autobusų stoties) įsikurs „Žaliųjų europiečių atostogų“ laisvalaikio miestelis. Trečius metus Europos Komisijos atstovybės organizuojamas renginys šiemet skirtas visuomenės dėmesiui atkreipti į biologinės įvairovės nykimo problemą.

Šūkiu „Mes visi susiję“ kurorto gyventojus ir svečius pasitiksiančiame miestelyje ir suaugusieji, ir mažieji galės sužinoti, kaip tausoti aplinką ir prisidėti prie gamtos įvairovės išsaugojimo.

„Pasaulio biologinė įvairovė nyksta grėsminga sparta. Dėl žmogaus veiklos šiandien gyvūnų rūšys nyksta tūkstantį kartų greičiau nei esant natūralioms sąlygoms. Vien Europos Sąjungoje beveik pusei žinduolių ir 3000 augalų rūšių gresia išnykimas. Kiekvienas Lietuvos, Europos ir pasaulio gyventojas turi jausti pilietinę pareigą ir visomis išgalėmis prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir klimato kaitos mažinimo,“ – atsiliepdamas apie šią iniciatyvą sakė gamtosaugos problemoms daug dėmesio skiriantis kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Keturios „Žaliųjų europiečių atostogų“ renginio dienos bus skirtos skirtingoms gamtos stichijoms: orui, žemei, vandeniui ir ugniai. Pirmą kartą Lietuvoje specialiai įrengtose palapinėse palangiškiai ir poilsiautojai pamatys ir patirs, kaip šias stichijas veikia žmogaus veikla. Suaugusieji ir vaikai kviečiami dalyvauti įvairiose projekto kūrybinėse ir edukacinėse veiklose, pasitikrinti savo ekologijos žinias, daugiau sužinoti apie aplinkos saugojimą. Bus rodomi filmai gamtosaugos ir bioįvairovės temomis, vyks teminiai spektakliai, koncertai, menininkų pasirodymai, konkursai ir viktorinos.

Renginio atidarymas įvyks rugsėjo 12 d. 18 val.. Atidaryme svečius pasveikins Europos Sąjungos atstovas Afganistane Vygaudas Ušackas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje l.e.p. vadovė Laimutė Pilukaitė ir Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas.

„Žaliųjų europiečių atostogų“ uždaryme rugpjūčio 15 d. 21 val. įvyks susitikimas su Jurga Šeduikytė.

Visi projekto renginiai – nemokami.

„Žaliąsias europiečių atostogas“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir partneriai: Palangos miesto savivaldybė, LR aplinkos ministerija, Danijos ambasada Lietuvoje, Klaipėdos ekologinis klubas „Žvejonė“ ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką