TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žurnalistikos instituto direktorius Žygintas Pečiulis: BTV pardavimas buvo netikėtas, bet pokyčių seniai reikėjo

2012-aisiais BTV šventė 20-metį
Gretos Skaraitienės nuotr. / BTV sezono pristatymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Televizijos kanalas BTV seniai turėjo sulaukti pokyčių, nors jo pardavimas netikėtas – auditorija jau buvo pripratusi prie jo vegetavimo, pripažino Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius prof. dr. Žygintas Pečiulis. Naujieji savininkai gali pakeisti kanalo pavadinimą ar profilį, galbūt infrastruktūrą panaudoti „Info TV“ plėtrai. Vienose rankose koncentruojant daugiau TV kanalų, gali kisti ir reklamos įkainiai.

Kaip jau buvo skelbta, koncernui „MG Baltic“ priklausanti bendrovė Laisvas ir nepriklausomas kanalas iš Lubių šeimos valdomo koncerno „Achemos grupė“ įsigijo 100 proc. bendrovės „Baltijos TV“, kuri transliuoja kanalą BTV, akcijų. Apie sandorį pirmadienį pranešė LNK televizija, jo vertė nenurodyta.

„Seniai buvo laukiama, kad su BTV turi kas nors įvykti, nes tai visada buvo silpnesnysis iš keturių nacionalinių kanalų“, – portalui 15min.lt sakė Ž.Pečiulis, šiuo metu esantis Paryžiuje.

Kita vertus, negalėdama rimčiau konkuruoti su didžiaisiais komerciniais kanalais (išskyrus metą, kai į BTV buvo perėjusios LNK žvaigždės), ši televizija nuolat eksperimentavo: mėgino tapti sporto, jaunimo muzikos kanalu. Pastaruoju metu kanalas buvo sulaukęs kiek daugiau investicijų, ėmė rengti daugiau autorinių laidų. Tačiau sulaukė panašaus kalibro konkurentų – Lietuvos ryto televizijos, skaitmeninių nišinių kanalų.

„Nežinant užkulisių, pardavimas buvo netikėtas, nes jau buvome įpratę prie tam tikro kanalo vegetavimo, – pripažino pašnekovas. – Ar tai buvo protingas žingsnis, parodys ateitis. Kiekvienas verslininkas, darydamas sprendimą, spetynis kartus pamatuoja. Sakyčiau, kad BTV pirko ne LNK, o jos savininkai. Vadinasi, jie ketina plėsti audiovizualinį verslą. Žvelgiant į LNK grupę, plėtimasis nėra netikėtas žingsnis.“

BFL/Tomo Lukšio nuotr. /LeŽudi akimirkos
BFL/Tomo Lukšio nuotr. /LeŽudi akimirkos

Svarstydamas, kokia ateitis laukia BTV, žiniasklaidos ekspertas pažymėjo sunkiai galįs nuspėti, ką sumanę naujieji šeimininkai: „Kanalas gali būti pervadintas, gali būti pakeistas profilis, tačiau visada lengviau pradėti užimtoje teritorijoje nei tuščiame lauke. BTV turi savo auditoriją, vietą nuotoliniame pultelyje, todėl programavimo požiūriu jau yra tramplinas, nuo kurio galima atsispirti.“

Ž.Pečiulio manymu, BTV infrastruktūra gali būti panaudota pirmojo Lietuvoje žinių kanalo „Info TV“, kurią transliuoja ta pati bendrovė kaip LNK, plėtrai, bet gali būti kitų variantų.

Pašnekovas neprognozuoja didelių pokyčių dėl šio pardavimo televizijos rinkoje – esą perėjus prie skaitmeninio transliavimo, auditorijos dar labiau smulkėja, todėl galima kalbėti tik apie vieną kitą procentą ar jo dalį, bet ne apie esminius pokyčius. Toks tinklo plėtimas gali nebent šiek tiek stabilizuoti situaciją ir sulėtinti auditorijos mažėjimą.

„Gali kisti reklamos įkainiai, nes ją bus galima rodyti įvairiuose tos pačios grupės kanaluose. Vis dėlto būtume labiau pajutę, jei LNK būtų nusipirkusi TV3“, – samprotavo Ž.Pečiulis.

Pelningas įsigijo nuostolingą

Didžiausias „MG Baltic“ akcininkas ir koncerno prezidentas Darius Mockus prieš kelias dienas BNS teigė, kad koncernas siekia stiprinti pozicijas televizijos rinkoje. „Norime, kad verslas augtų, norime gerinti ir stiprinti savo portfelį ir poziciją rinkoje“, – sakė jis.

„Iš visų išreiškusių norą įsigyti bendrovė „Baltijos TV“ akcijų paketą Laisvo ir nepriklausomo kanalo pasiūlyta kaina buvo aukščiausia, todėl, vadovaujantis ekonominiais interesais, šis pirkėjas ir buvo pasirinktas“, – pranešime spaudai buvo cituojamas „Achemos grupės“ prezidentas Arūnas Laurinaitis.

Laisvo ir nepriklausomo kanalo generalinė direktorė Zita Sarakienė teigė, kad, nors sandoris pasirašytas iki Naujųjų metų, jis bus baigtas tik gavus Konkurencijos tarybos ir kitų institucijų leidimus.

„Baltijos TV“ generalinis direktorius Liutauras Elkimavičius prisipažino nebuvęs informuotas apie sandorį, tačiau, jo nuomone, bent artimiausiu metu pokyčių bendrovėje neturėtų būti.

Tyrimų bendrovės „TNS LT“ duomenimis, LNK spalį užėmė pirmą vietą šalyje pagal auditoriją – kanalui teko 40,4 vidutinio dienos pasiekimo ir 17,1 proc. auditorijos pagal žiūrėtą laiką. BTV teko ketvirta vieta – 25,5 vidutinio dienos pasiekimo ir 5,5 proc. auditorijos pagal žiūrėtą laiką.

Bendrovė „Baltijos TV“ pernai patyrė 7,969 mln. litų audituotų nuostolių – 3,3 karto daugiau nei 2010 metais, jos pajamos sumažėjo 36 proc. iki 6,048 mln. litų. Auditą atlikusi bendrovė „Tezaurus auditas“ nustatė, kad prieš metus įsipareigojimai viršijo turtą 2,193 mln. litų – tai kėlė didelių abejonių dėl bendrovės galimybių tęsti veiklą. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 2011 metų pabaigoje siekė 8,398 mln. litų.

LNK, TV1, „Info TV“ ir „Liuks TV“ transliuojanti bendrovė Laisvas ir nepriklausomas kanalas pernai ji uždirbo 1,573 mln. litų gryno konsoliduoto pelno – 3,3 karto mažiau nei 2010 metais, grupės pajamos padidėjo 3,7 proc. iki 63,083 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką