TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrabutis Vilniaus S.Batoro gatvėje: kas jį turi remontuoti, jei niekas nenori mokėti?

Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje
15min.lt skaitytojos nuotr. / Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje yra namų, kurie iš pirmo žvilgsnio neatrodo tinkami gyventi. Bet žmonės juose gyvena ir skundžiasi nesulaukiantys pagalbos iš tų, kurie realiai privalėtų tais namais rūpintis. Kaip tik toks yra bendrabutis Vilniaus S.Batoro gatvėje – apleistas, prastai prižiūrimas, nesulaukiantis renovacijos ar bent padoresnio remonto.

„Yra toks gražus namas, gražioje Vilniaus vietoje. „Aptarnauja“ jį tokia graži įmonė „Priemiestis“, – taip prasideda šiame name gyvenančios moters skundas 15min.lt. „Priemiestis“ šį bendrabutį administruoja.

Durys per brangios, stogo neremontuoja

Moters teigimu, šiame name problemų daug. Tarkim, buvo įdėtos naujos durys, bet už jas paprašyta gyventojų susimokėti didžiulę sumą, nors parduotuvėje tokias duris galima įsigyti vos už 200 Lt.

„Dar stogo „renovaciją“ daro. Pastatė pastolius, nors niekas nevyksta, stovi konteineris, kuris, įtariu, yra nuomojamas iš tam tikrų UAB. Laikas eina, darbas stovi, o kas mokės už nuomą?“ – piktinosi gyventoja, neseniai šiame name įsigijusi kambarį ir jau spėjusi pasibaisėti bendrojo naudojimo dušais ir tualetais, kuriais esą irgi nesirūpinama.

Bendrovės „Inservis“, kuriai priklauso ir „Priemiestis“, direktorius Rimvydas Ramanauskas kaltės dėl netinkamai administruojamo namo prisiimti neskuba.

Jo teigimu, iš beveik 600 daugiabučių, kuriuos administruoja „Inservis“ įmonės, šis sudėtingiausias – jo gyventojai itin nenori bendradarbiauti, tik reikalauja, kad viskas būtų sutvarkyta ir geriausia būtų jiems, jei nemokamai.

Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje
Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje

Susitarti – itin sunku

Stogo remontas, anot R.Ramanausko, pradėtas tik lapkričio pabaigoje, darbai vykdomi esant palankioms oro sąlygoms, kai nėra kritulių – taip siekiama užtikrinti naujų konstrukcijų kokybę ir darbininkų, gyventojų bei praeivių saugumą.

„Įvertinant visus darbų atidėjimus dėl oro sąlygų, darbų vadovai planuoja, kad stogo remonto darbai bus pabaigti dar šiais metais. Stogo remonto darbams buvo parengta preliminari darbų sąmata, kurioje buvo nustatyti medžiagų kiekiai ir darbo laiko sąnaudos. Su darbų sąmatinėmis kainomis buvo supažindinti daugiabučio namo gyventojai, pateikiant kiekvienam gyventojui informacinius skelbimus, kartu su mokestiniais pranešimais už paslaugas“, – aiškino R.Ramanauskas.

Su darbų sąmatinėmis kainomis buvo supažindinti daugiabučio namo gyventojai, pateikiant kiekvienam gyventojui informacinius skelbimus, kartu su mokestiniais pranešimais už paslaugas, – aiškino R.Ramanauskas.

Direktorius tvirtina, kad už konteinerius nieko papildomai gyventojams mokėti neteks.

„Statybos konteinerio nuomai ir išvežimui taikomas įkainis yra ne valandinis, o už vienetą. T. y., kiek remonto metu statybos atliekų bus surinkta, tokia suma ir bus priskaičiuota. Sąmatoje įvertinta, kad viso remonto metu prireiks 4 vnt. konteinerių statybinėms atliekoms išvežti“, – aiškino „Priemiesčio“ vadovas.

Durys, dėl kurių skundžiasi gyventoja, esą kainavo kaip tik tiek, kiek ji ir nurodė – beveik 200 Lt, tačiau papildomai teko mokėti už kitas medžiagas ir darbus, tad suma išaugo iki 936 Lt. O tualetų ir dušų estetiniu vaizdu pasirūpinti turėtų patys gyventojai, administruojanti bendrovė tik prižiūri, kad sistemos funkcionuotų.

Apsigyvena ir benamiai

„Daugiabutis namas yra kosmetiškai netvarkingas, inžinerinės sistemos pasenusios, susidėvėjusios. Būtina atlikti stogo medinių laikomųjų konstrukcijų remonto ir stogo dangos keitimo darbus (šiuo metu remontuojama), taip pat – aptrupėjusių sienų ir vietų, kur nukritęs tinkas, remonto darbus. Jų imsimės 2015 metais. 2014 metais remontavome vandentiekio ir nuotekų sistemas, keitėme tualetų bakelius, tualeto patalpų ir laiptinės duris, remontavome elektros instaliaciją, atnaujinome laiptinės ir rūsio patalpų apšvietimą, tvarkėme rūsius, sudėjome grindis. Visos kitos konstrukcijos ir inžinerinės sistemos yra patenkinamos būklės, tačiau rekomenduojama atnaujinti ir modernizuoti“, – vardijo šio namo S.Batoro gatvėje trūkumus R.Ramanauskas.

Daugiabutis namas yra kosmetiškai netvarkingas, inžinerinės sistemos pasenusios, susidėvėjusios, – sakė R.Ramanauskas.

Direktoriaus teigimu, didelė problema yra ta, kad name daug butų stovi tušti, juose niekas negyvena, o savininkai priežiūra nesirūpina – durys išlaužtos, langai be stiklų. Nenuostabu, kad šiuose butuose lankosi asocialūs, benamiai asmenys, čia apsigyvena ir dėl to daugiabutis tikrai netampa tvarkingesnis.

Iš viso name yra 36 gyvenamosios paskirties patalpos, bet, administruojančios bendrovės duomenimis, devyniuose butuose niekas negyvena.

Dauguma gyventojų – 72 proc. – finansiškai negali ar nenori mokėti mokesčių už kitas paslaugas, todėl susirinkimuose vis sunkiau priimti sprendimus dėl daugiabučio namo inžinerinių sistemų ir konstrukcijų atnaujinimo.

Šiuo metu bendra daugiabučio namo bendraturčių skola, be stogo remonto darbų, yra 25 628,39 Lt. Iš 36 savininkų 11-os skolos už kitas paslaugas siekia daugiau nei 300 Lt, o 15-os – daugiau nei 1000 Lt.

Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje
Bendrabutis S.Batoro g. 15A, Vilniuje

Bendrabučių, kurių būklė apgailėtina, Vilniuje ne vienas.

Vilniaus savivaldybė neslepia, kad daugumos bendrabučių net neverta renovuoti, kur kas paprasčiau juos būtų tiesiog nugriauti ir jų vietoje pastatyti naujus, modernius gyvenamuosius namus. Tik kol kas nėra įstatymų, kurie numatytų, aip tai galima būtų padaryti.

Prasčiausi bendrabučiai yra Naujojoje Vilnioje, Vilkpėdėje, Žirmūnuose ir Naujininkuose.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Renovacija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką