Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių modernizavimas – statybos valstybinės priežiūros taikiklyje

Daugiabučių renovacija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Daugiabučių modernizavimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki 2014 m. sausio 1 d. savivaldybės išdavė 341 leidimą atnaujinti (modernizuoti) daugiabučius gyvenamuosius namus. Pasirinktinai patikrinus 233 leidimų teisėtumą, pažeidimų nenustatyta.

2012 metais darbai buvo vykdomi 32-uose, 2013 metais – 166-iuose modernizuojamuose namuose. 141 modernizuoto daugiabučio statyba pripažinta užbaigta tinkamai įgyvendinus projektų sprendinius. 2013 metais patikrinti visi modernizuojami daugiabučiai namai.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, atsižvelgdama į atnaujinimo (modernizavimo) darbų kokybės svarbą siekiant padidinti namų energinį efektyvumą, ypatingą dėmesį skyrė statinio statybos techninių prižiūrėtojų veiklos patikrinimams.

Naudojant specialius kontrolinius klausimynus, 2013 metais iš viso patikrinta 101 statybos techninio prižiūrėtojo veikla. Techninė priežiūra tikrinama ir atliekant kitus statybų patikrinimus. Techninis prižiūrėtojas privalo kontroliuoti, ar darbai atliekami pagal statinio projektą, įstatymų, kitų teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų reikalavimus.

Patikrinimų rezultatai parodė, kad daugiabučių namų modernizavimo darbus prižiūrintys techniniai prižiūrėtojai ne visada tinkamai atlieka savo pareigas. Dažniausiai pasitaikantys trūkumai nėra esminiai teisės aktų reikalavimų pažeidimai, už kuriuos būtų taikoma Administracinių teisės pažeidimų kodekso numatyta atsakomybė. Inspekcijos pareigūnams pareikalavus, tokie trūkumai nedelsiant pašalinami.

Nustatytų trūkumų nepašalinusiems 9 modernizuojamų namų statybos dalyviams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir skirta baudų už 4 400 litų, dėl 8 iš jų veiklos įvertinimo kreiptasi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą.

„Siekimas, kad atnaujinamų (modernizuojamų) pastatų statyba būtų vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka, ir 2014 m. yra Inspekcijos veiklos prioritetas. Organizuosime patikras statybvietėse be išankstinio perspėjimo, patikrinimai bus orientuoti į statybos produktų ir statybos darbų technologijos atitiktį statinio projektui. Pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, numatyta kelti ir Inspekcijos darbuotojų kvalifikaciją. Patikrinimai turi būti atliekami ne formaliai užpildant atitinkamus dokumentus, o iš esmės, profesionaliai nustatant darbų ir produktų kokybės trūkumus ir taikant efektyvias šių trūkumų pašalinimo priemones“, – pabrėžė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką