Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybės galės įsigyti apie 200 naujų socialinių būstų

Iki šiol socialinį būstą stačiusiai savivaldybei verslininkai siūlo nuomotis ir ilgainiui išsipirkti jau pastatytus naujus butus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Savivaldybės galės įsigyti apie 200 naujų socialinių būstų
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Valstybės biudžeto asignavimų, skirtų socialinio būsto fondo plėtrai, paskirstymo savivaldybėms planą. Numatoma, kad už lėšas, skirtas savivaldybių socialinio būsto plėtojimui, savivaldybės įsigis apie 200 naujų socialinių būstų.

Savivaldybių socialinio būsto fondo plėtrai 2014 metais iš valstybės biudžeto skirta 16,4 mln. litų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Specialiosios valstybės paramos gyvenamiesiems namams, butams įsigyti finansavimo programos pajamų papildomai skyrė 1,85 mln. litų.

Didžiausia suma – 3,353 mln. litų siūloma skirti Vilniaus miesto savivaldybei, Kauno miesto – 2,344 mln. litų, Klaipėdos miesto – 1,3 mln. litų.

Skirstant savivaldybėms 2014 metų lėšas socialinio būsto fondui plėtoti, atsižvelgta į laukiančių šeimų ir asmenų, įrašytų į sąrašus socialiniam būstui išsinuomoti ar jo sąlygoms pagerinti, skaičių savivaldybėse.  Taip pat įvertintos savivaldybių paraiškos bei papildomai skirta lėšų savivaldybėms, kuriose yra reali galimybė užbaigti naujų socialinių būstų statybą ar esamų pastatų rekonstrukciją, pritaikant juos būsto paskirčiai. 

Primename, kad, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatyme, savivaldybių socialinio būsto fondo plėtra finansuojama iš valstybės biudžeto tikslinių asignavimų ir savivaldybių lėšų, statant naujus arba rekonstruojant ir pritaikant būsto paskirčiai esamus pastatus, taip pat perkant ar kitokiu būdu teisėtai įsigyjant gyvenamuosius namus, jų dalis, butus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką