Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 04, 11:06

2021-ųjų pradžia SGD terminalui: perkopta 200 krovos operacijų

Naujus kalendorinius metus Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas pasitiko perkopęs 200 SGD krovos operacijų, skaičiuojant nuo SGD terminalo veiklos pradžios.
Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“
Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Gruodžio 31 – sausio 1-ąją 200-oji krovos operacija atlikta iš mažos apimties dujovežio, o sausio 2-3 d. dienomis krova atlikta iš dujovežio „Point Fortin“, atgabenusio apie 140 tūkst. kub. m SGD krovinį iš Cameron LNG terminalo, JAV. Tai pirmasis dujovežio „Point Fortin“ apsilankymas Klaipėdos uoste.

Prieš dešimtmetį pastatytas dujovežis „Point Fortin“, kuris savo techniniais duomenimis yra bene identiškas SGD terminalo laivui-saugyklai „Independence“, plaukioja su Panamos vėliava ir Klaipėdos uoste lankėsi pirmąjį kartą. Tai jau 12-asis SGD krovinys iš JAV ir pirmasis šiais metais. Pernai iš viso atgabenti 8 SGD kroviniai iš JAV.

Skaičiuojant nuo SGD terminalo veiklos pradžios, iš viso jau perkrauta apie 86 TWh SGD. Dugiausiai per šį laikotarpį SGD atgabenta iš Norvegijos (78 proc.), apie 12 proc. – iš JAV, likusios – iš Rusijos, Nigerijos, Trinidado ir Tobago. Vien pernai terminale atliktos 72 krovos operacijos, kroviniai iš JAV bendroje krovinių struktūroje sudarė apie 34 proc.

„Nors praėjusiais metais kilusi koronaviruso krizė palietė ne vieną pramonės šaką, tačiau SGD sektorius patyrė mažiausią įtaką lyginant su kitais energetikos sektoriais. Dėl pakitusio pasiūlos-paklausos balanso praėję metai buvo ypač palankūs krovinių iš JAV importui į Europą. Tam daugiausiai įtakos turėjo naujų SGD skystinimo pajėgumų JAV atsiradimas. SGD terminalo klientai, kaip ir pernai, šiemet taip pat gali pasinaudoti SGD rinkos svyravimais ir SGD terminalo lankstumu, o nuo sausio 1 d. įsigalioję nauji SGD terminalo paslaugų tarifai, tikimės, paskatins esamų ir potencialių terminalo naudotojų suinteresuotumą ilgalaikiais kontraktais“, – komentuoja Mindaugas Navikas, KN Komercijos direktorius.

2021-iesiems metams SGD terminale jau užsakyta daugiau nei 14 TWh išdujinimo pajėgumų.

SGD terminalo įstatyme numatyta, kad terminalo veikla vykdoma ne trumpiau kaip iki 2044 m. gruodžio 31 d. Prognozuojama, kad regioninė gamtinių dujų paklausa padidės įgyvendinus GIPL projektą ir Baltijos šalims įsiliejus į bendrą Europos gamtinių dujų rinką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką