Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 13d. 09:20

45 JAV doleriai už „Brent“ barelį – dar ne dugnas

Naftos išgavimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Naftos išgavimas

Naftos kaina pirmadienį pirmą kartą per šešerius metus nukrito žemiau 50 dolerių už barelį ribos. Kaip rašo „The Wall Street Journal“, tai nutiko po to, kai „Goldman Sachs Group“ sumažino prognozes, pabrėždama, kad žemos kainos reikalingos tam, kad būtų sumažinta globali naftos pasiūla.

Žemos kainos atsiliepė rinkoms. Krito energetikos įmonių akcijos, o vario kaina nukrito į penkerių metų žemumas. Pernai „Brent“ pigo perpus, o šiuos metus pradėjo pigdama 17 proc. Tą lemia faktas, kad naftos pasiūla pasaulyje yra didesnė už paklausą.

OPEC nesiėmė sumažinti naftos gavybos kvotų lapkričio susitikimo metu, taip darydama didesnį spaudimą ne OPEC narėms, tokioms kaip JAV ar Kanada, sumažinti naftos gavybą.

„Goldman Sachs” ir „Société Générale” sekmadienį ir pirmadienį smarkiai sumažino naftos kainų prognozes. „Goldman“ prognozuoja, kad JAV nafta atpigs maždaug iki 40,5 dolerio už barelį, o „Brent“ pigs iki 42 dolerių už barelį antrąjį šių metų ketvirtį.

Daug analitikų rudenį prognozavo, kad JAV skalūnų telkiniai nesugebės dirbti pelningai, naftos kainoms nukritus žemiau 80 dolerių už barelį ribos. Tačiau dabar rinkos analitikai teigia, kad kainos turi būti daug žemesnės tam, kad JAV sumažintų naftos gavybą.

„Goldman“ prognozuoja, kad šiemet „Brent“ kainos vidurkis sieks 50,4 dolerio už barelį, nors anksčiau prognozavo 83,75 dolerio vidurkį. JAV nafta, jų teigimu, turėjo vidutiniškai kainuoti 73,75 JAV dolerio šiemet, o dabar prognozė yra sumažinta iki 47,15 JAV dolerio už barelį.

„Société Générale“ „Brent“ kainos vidurkio prognozę sumažino nuo 70 iki 50 dolerių už barelį, o WTI – nuo 65 iki 51 dolerio.

Iš tokių žemų naftos kainų išlošia vairuotojai. Pirmadienį benzino kaina, palyginti su metais prieš tai, yra kritusi trečdaliu.

Šią savaitę visų dėmesys kryps į JAV Energetikos informacijos administracijos, OPEC ir Tarptautinės energetikos agentūros mėnesio ataskaitas. Bet koks naftos paklausos prognozės sumažinimas gali naftos kainas stumtelėti dar žemiau.

Rinkos analitikai taip pat stebės Kinijos naftos importo duomenis, jų laukiama antradienį.

Kaip skelbia „Bloomberg“, naftos kainos nukrito žemiausiai per penkerius su puse metų. Pirmadienio vakarą „Brent“ naftos barelis kainavo 47,65 JAV dolerio. Antradienio rytą „Brent“ buvo nusmukusi iki 45,54 JAV dolerio už barelį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką