TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

AB „Klaipėdos nafta“ gavo paskutinį dokumentą, būtiną SGD eksploatacijai

Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) priėmė sprendimą suteikti AB „Klaipėdos nafta“ skystinimo licenciją.

Bendrovė laiku įgyvendino suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą ir tapo SGD terminalo operatoriumi, ketvirtadienį ministerija pranešė žiniasklaidai. Tuo pačiu Lietuva laiku įgyvendino Europos Sąjungos reglamento dėl dujų tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių reikalavimus iki gruodžio 3-osios diversifikuodama dujų tiekimo šaltinius.

AB „Klaipėdos nafta“, kuriai valstybė patikėjo realizuoti strateginės reikšmės projektą, laiku parengė SGD terminalą eksploatacijai. Skystinimo licencija yra paskutinysis ir pagrindinis dokumentas, būtinas SGD terminalo eksploatacijos pradžiai. Ši skystinimo licencija suteikiama bendrovei neterminuotam laikotarpiui.

„Tai, kad SGD terminalo eksploatacijos pradžia nevėlavo nė vienos dienos, yra pats geriausias įrodymas, kad Lietuva yra pajėgi įgyvendinti tokios didelės apimties projektus, kurie didina šalies ir regiono energetinę nepriklausomybę“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Skystinimo licencija yra paskutinysis ir pagrindinis dokumentas, būtinas SGD terminalo eksploatacijos pradžiai. Ši skystinimo licencija suteikiama bendrovei neterminuotam laikotarpiui.

„Šis projektas ne tik buvo laiku įgyvendintas, bet ir jo kaina – mažesnė, nei planuota iš pradžių. Įrengiant SGD terminalą, jo infrastruktūrą ir jungtį pavyko sutaupyti apie 100 mln. Lt“, – teigė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Pažymėtina, kad SGD terminalas jau nuo lapkričio 15 d., vykdant terminalo paleidimo-derinimo darbus, pradėjo tiekti pirmuosius gamtinių dujų kiekius į Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemą. Prieš tai, spalio pabaigoje, į Klaipėdos uostą įplaukė SGD laivas-saugykla „Independence“ bei buvo pristatytas bandomasis SGD krovinys.

Nuo 2015 m. pradžios, prasidėjus dujų metams, SGD terminalas teiks išdujinimo paslaugas terminalo naudotojams. Pirmieji SGD terminalo eksploatacijos, kaip ir kitų gamtinių dujų sistemų, dujų metai truks nuo sausio 1 d. iki spalio 1 d. Vėliau dujų metai kasmet bus skaičiuojami nuo spalio 1 d. iki kitų metų spalio 1 d.

Informacija SGD terminalo naudotojams bei viešosios informacijos rengėjams prieinama šioje svetainėje: http://www.sgd.lt

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką