Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 10d. 13:09

Opozicijos spaudžiamas pasakyti, ką pažadėjo „Gazprom“, premjeras pripažino: taip, jie prašė atsiimti ieškinį

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Pirmajame rudens sesijos Seimo posėdyje opozicija paragino premjerą Algirdą Butkevičių nedelsiant Seimui pateikti visus derybų su „Gazprom“ dokumentus. To reikalaudamas opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad jam kyla įtarimų, ar Lietuvos Vyriausybė Rusijos dujų milžinei nebus pažadėjusi nebesiekti prisiteisti 5 mlrd. litų Stokholmo arbitraže. Tuo tarpu A.Butkevičius per dieną keliskart paklaustas apie pažadus „Gazprom“ pareiškė, kad jam jau norisi pasijuokti pačiam iš savęs.

„Prašau nedelsiant, nustatyta tvarka, išsaugant visą konfidencialumą, Seimui pateikti visą medžiagą, susijusią su derybomis, nes aš turiu įtarimų, kad Lietuvos Vyriausybė pasiūlė „Gazprom“, kad Lietuva atsisakys arbitražinio ieškinio Stokholme. Tai yra 5 mlrd. litų vertės klausimas.

Antras klausimas, (apie) ką jūs su ministru kalbėjotės su A.Mileriu. Prašome pateikti visus dokumentus, kad nebūtų taip, kad jūs sakote, jog prezidentės gauta pažyma neatitinka tikrovės. Iš kur prezidentė gavo tą pažymą?“, – Seimo posėdyje antradienį premjero klausė A.Kubilius.

A.Butkevičius tikino galėsiąs visus dokumentus parodyti Seimui, nes nieko neslepia, o prezidentei sakė tiesiog negalėjęs pristatyti visų dokumentų prieš susitikimą su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu, nes kai kurie klausimai buvo iškelti tik susitikimo metu. Apie tai, kas buvo kalbama, A.Butkevičius prezidentei sako papasakojęs telefonu.

Be to, premjeras pridūrė, kad ne viskas, kas yra parašyta prezidentės gautoje pažymoje, iš tiesų buvo aptarta su „Gazprom“.

„Dėl tos vadinamos pažymos, kuri neatitinka tikrovės. Buvo aiškiai pasakyta, kad pateikta, maždaug 40 proc. informacijos, kuri nebuvo aptarta derybų metu. Kad nevyktų spekuliacija, aš tą aiškiai ir pasakiau, nes pamačiau, jog čia yra jau daug politikavimo“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Prašė atsiimti ieškinį

Premjeras A.Butkevičius pripažino, kad penktadienio susitikime „Gazprom“ prašė Lietuvos atsiimti ieškinį Stokholmo arbitražui, tačiau jis tvirtino su tuo nesutikęs.

„Būtų keista, jei „Gazprom“ nesakytų, kad tai yra jautrus klausimas. Taip, jie kėlė tą klausimą, bet iš mūsų pusės buvo aiškiai pasakyta, kad tai negali būti svarstoma ir nebus svarstoma. Po to kalbėjome apie kitus klausimus, kuriais jokių nuolaidų nebuvo daroma. Tai labai atvirai“, – sakė A.Butkevičius.

Pasak premjero, derybos su „Gazprom“ prasidėjo kovo mėnesį vykusiame susitikime su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Liepą Lietuva pateikė savo siūlymus „Gazprom“, o rugpjūtį sulaukė atsako ir dujų milžinės noro susitikti.

„Nežinau, kokios buvo galimos nuolaidos, jie buvo išsigandę anksčiau, kad „Lietuvos dujų“ akcijos bus nacionalizuotos, o dujų tranzitas į Kaliningradą nutrauktas. Mes jiems pasakėme, kad esame teisinė valstybė“, – pasakojo A.Butkevičius.

Konservatorė I.Degutienė teigė, kad pageidauja išsamesnės informacijos apie derybas su „Gazprom“ pateikimo Seimo posėdyje, tačiau Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys pareiškė, kad daugių daugiausia derybas gali apsvarstyti Ekonomikos komitetas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką