Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Amber Grid“ pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos finansinės paramos dujotiekio statybai

Dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai tiesimas
„Amber Grid“ nuotr. / Dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai tiesimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ ir Europos Sąjungos (ES) Inovacijų ir tinklų vykdomoji agentūra (INEA) pasirašė sutartį dėl ES finansinės paramos magistralinio dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybai. Pagal šią sutartį projektui bus skirta 27,6 mln. eurų ES parama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (Connecting Europe Facility, CEF).

Dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybos projektas (KKP) buvo inicijuotas siekiant šiaurės vakarinėje Lietuvos dalyje sukurti pakankamus pajėgumus transportuoti dujas iš suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje vartotojams Lietuvoje ir į kitas Baltijos šalis.

Dabartinė Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos infrastruktūra pajėgi priimti į sistemą iš SGD terminalo maždaug 40 proc. dujų kiekio, kurį terminalas per parą galėtų patiekti.

Pastačius Klaipėda-Kuršėnai dujotiekį, būtų sudarytos galimybės išnaudoti maksimalius SGD terminalo pajėgumus, kuris galėtų patenkinti daugiau nei 80 proc. trijų Baltijos šalių gamtinių dujų poreikio taip  dar padidinant SGD terminalo svarbą regionui ir dujų tiekimo diversifikavimo galimybes.

Įgyvendinus KKP projektą, bus pastatytas 110 km ilgio 800 mm skersmens magistralinis dujotiekis nuo susijungimo su SGD terminalu vietos Klaipėdoje iki Kuršėnų. Projekto vertė – 63,7 mln. eurų.

„Amber Grid“ nuotr./Dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai tiesimas
„Amber Grid“ nuotr./Dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai tiesimas

Statybų pabaiga – metų gale

Šiuo metu vykdomi intensyvūs magistralinio dujotiekio statybos darbai: į statybos teritoriją atvežta apie 100 km, suvirinta – daugiau nei 80 km vamzdžių, apie pusė iš jų jau paklota ir užkasta. Planuojama statybas baigti 2015 m. pabaigoje.ž

„KKP projekto svarbą ne tik Lietuvai, bet ir Baltijos šalių regionui pripažino ir Europos Komisija, skirdama projektui parama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę. Gautas ES finansavimas leis ženkliai sumažinti šio projekto įtaką perdavimo tarifams“, – sako Saulius Bilys, AB „Amber Grid“ generalinis direktorius.

Amber Grid inf./Klaipėda-Kuršėnai dujotiekis
Amber Grid inf./Klaipėda-Kuršėnai dujotiekis

2014 m. spalio mėn. CEF energetikos koordinacinis komitetas pritarė Europos Komisijos sudarytam ES bendro intereso elektros ir dujų infrastruktūros projektų, kuriems siūloma skirti ES paramą, sąrašui. Į šį sąrašą pateko ir du AB „Amber Grid“ įgyvendinami strateginiai projektai.  Be dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybos, finansinę ES paramą nuspręsta skirti Lietuvos – Lenkijos dujotiekio jungties (GIPL) parengiamiesiems darbams ir statybai.

informacija
AMBER GRID, AB
Vadovas: Saulius Bilys Darbuotojų sk.: 359 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Amber Grid, AB
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką