Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antstoliai areštavo „Vilniaus energijos“ turtą

Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė (VE-3), kuri nebebus naudojama šilumai gaminti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Vilniaus energija“
Šaltinis: 15min
3
A A

Antstoliai trečiadienį areštavo dalį „Vilniaus energijos“ turto ir nurodė per 10 dienų sumokėti 8 mln. eurų skolą „Vilniaus vandenims“. Jei ne, žada imtis papildomų priemonių šiai sumai išieškoti. „Vilniaus energija“ skolą pripažįsta, tačiau jos artimiausiu metu nesumokės – prašo galimybės tą padaryti per ketverius metus.

Lietuvos apeliaciniam teismui praėjusią savaitę atmetus „Vilniaus energijos“ apeliacinį skundą, įsiteisėjo pirmosios instancijos teismo sprendimas dėl 8,1 mln. eurų dydžio skolos priteisimo. „Vilniaus vandenys“ nedelsiant kreipėsi į antstolius, kurie areštavo turtą, taip pat įteikė raginimą per 10 dienų apmokėti skolą, pranešė „Vilniaus vandenys“.

15min žiniomis, antstoliai areštavo ne „Vilniaus energijos“ sąskaitas, bet keliolika nekilnojamojo turto objektų ir 34 transporto priemones. Antstoliai bendrovei davė 10 dienų skolai susimokėti iki imsis papildomų priemonių skolai išieškoti.

Areštuotas tas pats turtas, kuriam areštas dėl skolos „Vilniaus vandenims“ buvo uždėtas ir 2015 metais. Tačiau tuomet, „Vilniaus energijai“ pasiskundus, areštas buvo nuimtas.

Šis įsiskolinimas susiformavo nuo 2013 metų rugpjūčio iki 2014-ųjų pabaigos.

Per 10 dienų nesumokės

Tokius veiksmus vertiname kaip agresyvius, – 15min sakė N.Mikalajūnas.

„Tokius veiksmus vertiname kaip agresyvius“, – 15min apie sprendimą areštuoti „Vilniaus energijos“ turtą sakė bendrovės atstovas Nerijus Mikalajūnas.

„Savivaldybei yra leista sumokėti 30 mln. eurų skolą „Vilniaus energijai“ per 4 metus, o mes turime sumokėti 8 mln. eurų per 10 dienų. Tai nėra adekvatu“, – skundėsi N.Mikalajūnas.

Skolą „Vilniaus energija“ pripažįsta, tačiau prašys, kad jie taip pat galėtų ją išmokėti per ketverius metus, kaip ir savivaldybė.

Bendrovė esą buvo priversta nemokėti „Vilniaus vandenims“, nes negaudavo pinigų už įvairių įstaigų šildymą iš Vilniaus savivaldybės.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Radiatorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Radiatorius

Skola vien „Vilniaus vandenims“ – beveik 25 mln. eurų

Tai pirmoji Apeliaciniame teisme baigta nagrinėti byla dėl „Vilniaus energijos“ skolos, todėl skolos išieškojimas perėjo į aktyvią išieškojimo stadiją.

„Vilniaus vandenys“ yra inicijavę iš viso 6 bylas dėl bendrovės „Vilniaus energija“ skolų už patiektą geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti.

Vieną bylą apeliacinis teismas išsprendė praėjusią savaitę, dvi bylos tebėra nagrinėjamos jame. Dar trys bylos nagrinėjamos pirmosios instancijos teisme.

„Vilniaus energijos“ skola už suteiktas paslaugas, „Vilniaus vandenų“ teigimu, nuolat auga nuo 2009 metų ir šiuo metu sudaro beveik 25 mln. eurų.

Dar 17 mln. eurų bauda

Trečiadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pranešė, kad „Vilniaus energija“ ir „First Opportunity Oü“ (buvusi UAB „Bionovus“) sudarė beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą biokuro tiekimo rinkoje.

Draudžiamo susitarimo laikotarpiu „Vilniaus energija“ už biokurą mokėjo beveik 15 proc. brangiau nei kiti šilumos gamintojai Vilniaus regione, o patirtas biokuro pirkimo sąnaudas bendrovė įtraukė į galutinę vartotojams tiekiamos šilumos kainą.

Už beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba UAB „Vilniaus energija“ skyrė 19 004 000 Eur, o „First Opportunity Oü“ 3 529 000 Eur baudas.

VAAT sumažino įmonėms paskirtas baudas ir skyrė 17 103 600 Eur baudą UAB „Vilniaus energija“ bei 3 176 100 Eur baudą „First Opportunity Oü“. Tiesa, šį teismo sprendimą bendrovė dar gali apskųsti.

informacija
VILNIAUS VANDENYS, UAB
Vadovas: Aidas Ignatavičius Darbuotojų sk.: 673 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 39 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką