Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeidamas sankcijas koncernas „Siemens“ ketina tiekti dujų turbinas į okupuotą Krymą?

"Siemens" pastatas Miunchene
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / "Siemens" pastatas Miunchene
Šaltinis: 15min
0
A A

Koncerno „Siemens“ būstinėje Miunchene piktinamasi pareiškimais, kad bendrovė apėjo Vakarų šalių įvestas sankcijas Rusijai ir tiekė dujų turbinas į okupuotą Krymo pusiasalį, rašo laikraštis „Frankfurter Allgeimeine“. Neoficialiais duomenimis, pačios turbinos buvo pagamintos bendroje koncerno „Siemens“ ir jos partnerio iš Rusijos įmonėje.

Sankcijos, kurias ES Kremliui įvedė po Krymo aneksijos, draudžia Europos įmonėms eksportuoti kai kuriuos produktus į okupuotą pusiasalį. Ypač daug apribojimų, susijusių su eksporto į Krymą draudimu, yra susiję su energetikos sektoriaus produkcija.

Vis dėlto, įtakingo Rusijos laikraščio „Vedomosti“ duomenimis, pirmoji sutartis dėl keturių turbinų, skirtų elektrinei Tamano pusiasalyje, nutolusiame 20 km nuo Krymo krantų, jau pasirašyta.

„Siemens“ visada pabrėždavo, kad šių taisyklių griežtai laikosi.

„Koncernas „Siemens“ gerbia sprendimą dėl sankcijų įvedimo ir šių reikalavimų laikosi“, – teigiama koncerno oficialiame pranešime.

Vis dėlto, įtakingo Rusijos laikraščio „Vedomosti“ duomenimis, pirmoji sutartis dėl keturių turbinų, skirtų elektrinei Tamano pusiasalyje, nutolusiame 20 km nuo Krymo krantų, jau pasirašyta.

„Vedomosti“ paskelbė, kad dujų turbinų pirkėjas – valstybinio koncerno „Rostech“ įmonė „Technopromeksport“ šias turbinas perveš į Krymą. Be to, „Technopromeksport“ yra pagrindinė naujų Krymo elektrinių statybų rangovė.

Informaciją apie sutarties dėl dujų turbinų tiekimo į Tamaną egzistavimą patvirtino tiek „Technopromeksport“, tiek „Siemens“ atstovai. Tiesa, pastarasis atsisakė atskleisti bet kokias susitarimo detales.

Šiuo metu Rusija visaip bando išspręsti elektros energijos trūkumo Krymo pusiasalyje problemą.

Šaltinių teigimu, nėra jokių požymių, kad šios turbinos būtų naudojamos kitiems tikslams, negu nurodyta sutartyje. Be to, tokio pobūdžio susitarimuose dažniausiai yra pažymima, kad pristatyto produkto eksploatacijos vieta gali būti keičiama tik gavus raštišką „Siemens“ leidimą.

Šiuo metu Rusija visaip bando išspręsti elektros energijos trūkumo Krymo pusiasalyje problemą. Piko valandomis apie 70–90 proc. elektros energijos okupuotas pusiasalis gauna iš žemyninės Ukrainos dalies.

2014 m. Maskva nusprendė, kad elektrines Simferopolyje ir Sevastopolyje statys „Technopromeksport“. Tačiau norimo galingumo elektrinių statybų planams kiša koją tai, kad Rusijoje nėra gaminamos jiems reikalingos turbinos, o jų pardavimas Maskvai yra apribotas dėl Vakarų šalių sankcijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką