Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsispręsta dėl svarbiausių dujotiekio plėtros projektų

AB „Amber Grid“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / AB „Amber Grid“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Kainų komsija patvirtino dujų perdavimo tinklo plėtros iki 2023-ųjų planą. Per artimiausią dešimtmetį dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber grid“ turi nutiesti dujotiekių jungtį į Lenkiją, magistralinio dujotiekio atkarpą nuo Klaipėdos iki Kuršėnų, paspartinti suskystintųjų dujų kelią į Latviją, antru vamzdžiu padidinti magistralinio dujotiekio nuo Vilniaus į Šakius pajėgumą. Šiems infrastruktūros plėtros projektams reikės daugiau kaip 250-ies milijonų eurų.

„Ką reiškia sprendimas, kurį šiandien priėmė komisija? Ji ne patvirtino investicijas, o suderino strategiją, kaip perdavimo sistemos operatorius mato savo investicijas per 10 metų.  Reikia pastebėti, kad kiekviena investicija  detaliai po to bus nagrinėjama visais aspektais, įskaitant ir finasinį ir įtaka galutinėms kainom ir pan. Ir tada bus priimamas sprendimas“, – sakė Kainų ir energetikos kontrolės komisijos narys Vygantas Vaitkus.

Bendrovės „Amber grid“ strateginio planavimo skyriaus vadovas Danas Janulionis išskyrė jo nuomone svarbiausius ateinančių metų projektus.

„Tikslas yra integruoti Lietuvos ir Baltijos šalių perdavimo sistemas ir Europos dujų perdavimo sistemą, diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius tam , kad būtų sudarytos sąlygos konkurencingai dujų rinkai vystytis. Svarbiausi integraciniai  projektai – dijotiekių jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos ir dujotiekis tarp Klaipėdos ir Kuršėnų – jų naudą ir poreikį įvertino Euoropos Komisija  ir jiems skyrė reikšmingą paramos dalį, todėl didžiausia dalis jų vystymui bus skirta iš ES paramos lėšų“, –sakė D. Janulionis.

Lrt.lt
informacija
AMBER GRID, AB
Vadovas: Saulius Bilys Darbuotojų sk.: 359 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką