Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auga biokuro pardavimai

Mediena
BFL/Redo Vilimo nuotr. / Mediena
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo mėnesį biokuro biržoje sudaryta 18 sandorių už 739 tūks. Lt. Palyginus su ankstesniais laikotarpiais prasiplėtė ne tik prekybos geografija, bet ir prekiaujamų produktų skaičius. Prie medienos skiedra prekiaujančių dalyvių Kauno, Alytaus ir Vilniaus apskrityse prisijungė Panevėžio apskrities rinkos atstovai, kurie sudarė sandorius dėl medienos granulių pirkimo-pardavimo.

Kovo mėnesį toliau sparčiai didėjo dalyvių skaičius. Per ataskaitinį mėnesį jų prisijungė 26. Balandžio 4 dieną biržoje buvo užsiregistravę 67 pardavėjai ir 19 pirkėjų.

Pardavėjų aktyvumas išliko didelis – jie siūlė parduoti 4 kartus didesnį biokuro kiekį, nei buvo paklausa. Viso pardavimų pavedimų kovo mėnesį buvo pateikta už 5,3 milijonus litų, o pirkimo – už 1,3 mln. Lt.

Kovo mėnesį pavedimus teikusių dalyvių skaičius buvo 20, o sandorius sudariusių dalyvių skaičius buvo 13.

Pasiūlos perteklius ir didelis tiekėjų aktyvumas sudaro palankias sąlygas pirkėjams įsigyti biokurą konkurencingomis kainomis.

Pasiūlos perteklius ir didelis tiekėjų aktyvumas sudaro palankias sąlygas pirkėjams įsigyti biokurą konkurencingomis kainomis.

Kovo mėnesį viso parduota 1090 tne biokuro, kurio 88 proc. sudarė vidutinės kokybės medienos skiedra, 6 proc. aukštos kokybės medienos skiedra ir 6 proc. medienos  granulės.

Biokuro biržoje sudaryti savaitės ir mėnesio pristatymo laikotarpių biokuro sandoriai, kaip ir anksčiau, populiariausi išliko trumpalaikiai vienos tiekimo savaitės sandoriai, kurie sudarė 78 proc. visų įvykusių sandorių skaičiaus. Tuo tarpu vieno tiekimo mėnesio sandoriai sudarė 22 proc. visų įvykusių sandorių skaičiaus.

Biržoje sudarytų sandorių kaina kovą mažėjo. Kovo pabaigoje, palyginus su vasario paskutiniu aukcionu, biokuro kaina buvo mažesnė 9 proc. Tai lėmė šiltesnė nei tikėtasi žiema: biokuro tiekėjai nepardavė viso žiemai suplanuoto biokuro kiekio. Kadangi laikui bėgant biokuro energetinė kuro vertė mažėja, todėl perteklių skubama realizuoti iki vasaros.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką