2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Azerbaidžano SOFAZ neigia pranešimus dėl planų tapti „Latvijas gaze“ akcininku

Azerbaidžano valstybinis naftos fondas (SOFAZ) neplanuoja tiesioginių investicijų į jokią užsienio bendrovę, pareiškė jo atstovai, atsakydami portalo trend.az klausimą dėl galimų ketinimų įsigyti Latvijos bendrovės „Latvijas Gaze“ akcijų.
Latvijoje esanti Inčiukalnio požeminė gamtinių dujų saugykla
Latvijoje esanti Inčiukalnio požeminė gamtinių dujų saugykla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prieš mėnesį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog Azerbaidžanas gali netrukus tapti vienu iš „Latvijas Gaze“ akcininkų, cituotas Latvijos europarlamentaras Andris Amerikas.

34 proc. „Latvijas Gaze“ akcijų dabar valdo Rusijos koncernas „Gazprom“, 28,97 proc. – Europos energetikos, klimato kaitos ir infrastruktūros investicijų fondas „Marguerite“, 18,26 proc. – Vokietijos koncernas „Uniper Ruhrgas International“, 16 proc. – bendrovė „Itera Latvija“, 2,77 proc. – smulkieji akcininkai.

„Latvijas Gaze“ importuoja ir parduoda gamtines dujas. Latvijos magistralinių dujotiekių ir Inčukalno požeminės saugyklos operatorė „Conexus Baltic Grid“ nuo „Latvijas gaze“ buvo atskirta 2017 metais, o dujų skirstomojo tinklo operatorę „Gaso“ į atskirą juridinį asmenį nuspręsta pertvarkyti pernai.

Dabartinėje geopolitinėje situacijoje Azerbaidžanas tampa svarbiu energijos išteklių tiekėju Europos Sąjungai – jau tiekia gamtines dujas Bendrijos narėms Graikijai, Bulgarijai ir Italijos per Turkiją nutiestą „Transanatolijos“ (TANAP) vamzdyną ir jį pratęsiantį „Transadrijos“ (TAP) dujotiekį. Abiejų vamzdynų plėtros projektai numato jų metinių pralaidumų, kurie dabar siekia atitinkamai 16 mlrd. ir 10 mlrd. kubų, padvigubinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką