Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Baigiasi pratęstas paraiškų teikimas žaliosios energetikos aukcione

Lietuvoje paskelbus antrąjį technologiškai neutralų žaliosios energetikos aukcioną, pirmadienį baigiasi dokumentų priėmimas.
Saulės kolektoriai
Saulės kolektoriai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Iš pradžių buvo numatyta, kad paraiškų priėmimas truks dvi savaites ir baigsis rugpjūčio 24 dieną, tačiau tądien buvo pratęstas dar savaitei. Dokumentus buvo galima teikti ir elektronine forma.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmąjį aukciono komiteto posėdį dabar planuoja rugsėjo 2 dieną. Tai bus laikoma oficialia aukciono pradžia.

VERT gegužės pabaigoje paskelbė antrąjį aukcioną, jame bus paskirstyta 0,7 teravatvalandės (TWh) metinės gamybos kvota, dalyviai varžysis dėl 3,02 euro už megavatvalandę priedo prie rinkos kainos. Priedas būtų mokamas 12 metų.

Pirmajame aukcione paskirstyta 0,3 TWh kvota, jį laimėjo užsienio kapitalo bendrovė „Windfarm Akmenė One“. Ji užtikrins visą minėtą kvotą, bet negaus skatinamojo tarifo prie rinkos kainos, nes aukcione dalyvavo pasiūliusi 0 eurų. Šiam aukcionui buvo nustatytas 3,86 euro maksimalus priedas.

Aukcionai yra technologiškai neutralūs, juose gali dalyvauti visos technologijos – saulė, vėjas, biodujos, biomasė. Dalyviai gali teikti siūlymus dėl pageidaujamo kainos priedo, o laimėtojas išrenkamas pagal pasiūlytą mažiausią kainos priedą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius