Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusija spaudžiama atominę elektrinę statyti laikantis tarptautinių įsipareigojimų

Būsimosios Baltarusijos atominės elektrinės vietoje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Būsimosios Baltarusijos atominės elektrinės vietoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nyderlandų mieste Mastrichte vykusiame Orhuso konvencijos ministrų konferencijos susitikime šalys dar kartą paragino Baltarusiją laikytis Konvencijos nuostatų vystant atominės elektrinės projektą.

Susitikime konstatuota, kad atominę elektrinę Astrave Baltarusija stato pažeisdama Konvenciją, nes neužtikrina galimybės visuomenei susipažinti su šiuo projektu. Taip pat pažymėta, kad Baltarusija neįgyvendino prieš trejus metus pateiktų Orhuso konvencijos Atitikties komiteto rekomendacijų.

Orhuso konvencija – tai 1998 m. Danijos mieste Orhuse priimta ir 2001 m. įsigaliojusi Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais.

Lietuvos delegacijos iniciatyva ES šalys narės išplatino bendrą pareiškimą, kuriame ragina Baltarusiją įvykdyti šiuos reikalavimus iki kito Orhuso konvencijos šalių susitikimo. Jei tai nebus padaryta, ES planuoja siūlyti Baltarusijai pritaikyti konvencijoje numatytas priemones.

Birželį Ženevoje vykusiame JT Konvencijos dėl poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencijos) susitikime Baltarusija taip pat paraginta vykdyti šios Konvencijos reikalavimus ir atsižvelgti į esminius Lietuvos visuomenės bei ekspertų keliamus klausimus dėl atominės elektrinės Astrave saugos ir poveikio Lietuvos gyventojams.

2011 m. Atitikties komitetas konstatavo, jog Baltarusija pažeidė Orhuso konvenciją, nes riboja informacijos prieinamumą Baltarusijos piliečiams ir visuomenės galimybes teikti komentarus apie poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą, ypač dėl vietos atominei elektrinei parinkimo Astravo aikštelėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką